Znehodnocení lístu o původu zvěře

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Schrek
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: sob 09.7.2022, 21:59

Znehodnocení lístu o původu zvěře

Příspěvek od Schrek »

Pánové, nedopatřením jsem zničil složku s lístky o původu zvěře, co teď, nikdy se mi to nestalo ? Jako náhradní asi nejdou vytisknout někde že 8) ? Takže podat žádost o vydaní nových s vysvětlením proč ? Díky za info klidne do zpráv díky,
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Znehodnocení lístu o původu zvěře

Příspěvek od palkopal »

Tříská se zákon s vyhláškou, resp. ministerští si zase hráli na zákonodárce.
Plomba je zúčtovatelná, lístek nikoliv. Vyhláška si vymýšlí.
Chápu tak, že u zúčtovatelného musím doložit, jak jsem spotřeboval (bude-li i vylhané a neprokáže se opak, je v pořádku), u lístku nic dokladovat není nutné (aspoň tak chápu zákon), takže s vydáním dalších by neměl být problém. Vyhláška povinnosti či zákazy stanovit nemůže, úředník už tuplem.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Znehodnocení lístu o původu zvěře

Příspěvek od precechtel »

ano, evidenci podléhá plomba. Když vyzvedávám plomby, vždycky požaduji více Lístků o původu zvěře - Hlášení o lovu zvěře, s odkazem na to, že z naší polní honitby si host po honě může odvážet několik bažantů či zajíců, ať má doklad, že to nikde neupytlačil..... Není s tím problém, vždy mi úředník vyhoví, pro případnou ztrátu či znehodnocení ( např. vyprání v oděvu ¨), se lístek do foroty hodí. F.
politice a politikům zmar
SoukuM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: pon 28.9.2020, 7:41

Re: Znehodnocení lístu o původu zvěře

Příspěvek od SoukuM »

Jednou se mi stalo něco podobného, o pár lístků jsem přišel a protože je tehdy vydávali přísně jedna plomba=jeden lístek, tak to vyřešil šikovný kolega. Oskenoval se lístek, do tiskárny se strčil silnější papír, oboustranný tisk, na takový tý ořezávačce na fotky se to nakrájelo a rozdíl oproti originálu by nikdo nepoznal. Udělal jich balík a asi je mám dodneška někde v šuplíku. Dneska už asi není problém si vyžádat pár lístků navíc.
9,3x62/8x57JS/7x57R/308Win/270 Win/9 para/45ACP/10 mm Auto
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 477
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: Znehodnocení lístu o původu zvěře

Příspěvek od bon »

Lístky oboustranně okopíruj a nemůže s tím být žádný problém. Evidenci podléhá plomba.
YvonneFrench
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: stř 05.4.2023, 11:51

Re: Znehodnocení lístu o původu zvěře

Příspěvek od YvonneFrench »

Ano, to není problém, můžete si vyžádat nový a nechat si ho vytisknout.
Odpovědět