Kulobrok

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Na kunu pod posedem nebudu strilet ani kulovnici ani nicim jinym, nebudu si nicit podlahu kazatelny :lol:
Jiří
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 101
Registrován: úte 30.1.2007, 13:56

Příspěvek od Jiří »

člověk se pořád učí. Já mám okýnka jen ve stěnách kazatelny, ale musím uznat, že prosklená podlaha by taky nevypadala špatně a zvedla by adrenalin :P
Brok je brok, ale první kule bere.
sprg
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: úte 19.12.2006, 18:28

Příspěvek od sprg »

Nojo..ja mam okynka taky jen ve stenach..samozrejme jsem myslel do 20-30m.. :wink:
Jiří
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 101
Registrován: úte 30.1.2007, 13:56

Příspěvek od Jiří »

To sprg: dělal jsem si srandu :) , osobně chodím hodně rád s kulobrokem,ale jen mi napadlo, že zatim co si člověk lebedí na kazatelně a kouká do dálky, tak se mu může pod zadkem lecos odehrávat :!:
Brok je brok, ale první kule bere.
Pepa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: úte 28.11.2006, 21:01

Příspěvek od Pepa »

At si každej střílí čím chce,hlavně aby tím netrpěla zvěř a to je dule?itý.
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Příspěvek od Hans88Vagus »

Zdar chlapi.Uvazuji o koupi kulobroku.U nas v honitbe se lovi srnci, obcas cerna, lisky, straky, kuny a dalsi predatori. Poradte mi po jakym se mam podivat, jakou razi a varobce. Cena by nemela byt nizka protoze vim ze setrit na zbrani se nevyplaci ale zase takova abych na ni mel. Dik za odpoved :D
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

To Hans:
Co se týká značky, tak opravdu hodně závisí na tom, kolik asi do tý zbraně chceš dát, Velice kvalitní zbraně vyrábí Blaser a nebo Merkel, ale otázka je, kdo by chtěl dát za zbraň nějakých 130 000 a víc... Myslim si, že dobrej kulobrok se dá sehnat za něakých 40 000, v podstatě každej větší výrobce vyrábí i kulobroky a jsou srovnatelné, snad jen I? mě moc neupoutal...
Co se týká ráže, tak to je téma samo pro sebe, do kulobroku bych každopádně volil ráži označenou R. Závisí kolik jaký zvěře budeš lovit, ale univerzální ráže je třeba 7x65R, 8x57JR, 6,5x55R. Na tohle má ale každý svůj názor, nejdůležitější je, ale aby jsi byl spokojenej a hlavně abys tý zbrani věřil... :-)
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Příspěvek od Hans88Vagus »

Merkel ma moc pekny zbrane a cena 130 tisicich rozhodne nekonci. Po Blaseru jsem se dival. Libi se mi 95ka. Co se tyce raze:vetsina chlapu u nas ma 7x57 nebo 7x57R a myslim ze si nestezuji. S touto razi jsem videl lovit i vetsi jeleny a taky bez problemu.Prevazne zustali v ohni. To už ale asi zalezi na zrucnosti strelce :lol:
Co si myslis o brnenske BO 802??
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Příspěvek od Hans88Vagus »

Merkel ma moc pekny zbrane a cena 130 tisicich rozhodne nekonci. Po Blaseru jsem se dival. Libi se mi 95ka. Co se tyce raze:vetsina chlapu u nas ma 7x57 nebo 7x57R a myslim ze si nestezuji. S touto razi jsem videl lovit i vetsi jeleny a taky bez problemu.Prevazne zustali v ohni. To už ale asi zalezi na zrucnosti strelce :lol:
Co si myslis o brnenske BO 802??
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klouda »

K brněnskymu kulobroku je vlakno hned vedle ...... http://www.lovectvi.wz.cz/forum/viewtopic.php?t=586
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

S našima zbrojovkama bohužel moc zkušeností nemam, takže v tomhle směru Ti asi moc neporadim, každopádně já mam Merkla, kterej je vyrobenej ještě za války, hlaveň má jen 4 drážky, optiku tam mam starou Meoptu myslim, že je to 4x32, je to velká ráže 8x57JR, střílim s nim tak do 100m(za ty léta už má rozptyl kolem 10cm), mam ho hlavně na újedi?tě na černou a jsem s nim naprosto spokojenej, chce to si ujasnit, co od tý zbraně čeká?, moje druhá zbraň je v ráži W243 a s ní střílim hlavně srnčí a občas černou, když se setkáme při čekaný na srnce...
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Příspěvek od Hans88Vagus »

Lovil bych asi tak do 100m(maximálně 150m), protože střelba na vet?i vzdalenosti u nas neni dost mozna. Jelikoz jsem levak a strilim na levou stranu, je dulezity aby mi flinta perfektne sedla. Brnenskej BO 802 se vyrabi aji v levoruke verzi.
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Příspěvek od Hans88Vagus »

S tym nastrelovanim je mi to jasny.Kdyz se zahriva jen jedna hlaven a druha zustava studena je to jasny :D
Co si myslis o kulobrokach od Finnclassic?Slysel jsem ze jsou moc dobre zpracovany a navic z velmi kvalitnich materialu...
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

I kdyby jsi měl zahřátý obě hlavně a nastřelil jsi to, tak po vychladnutí by Ti to lítalo špatně... :lol: Co se týký týhle značky, tak s tim bohužel nemam žádný zkušenosti, u nás se sdružení chodí jen pár lidí do lesa a maji v podstatě buďto I? ty jednoraný a nebo kulobroky od ZH(myslim jen ty, co maji kulobrok...) Ani nikdo z mejch ramarádů nemá Finnclasic.
Ale pokud máš zprávy, že je vyráběnej z kvalitních materiálů a dobře zpracovanej, tak bych se tomu nebránil... :-)
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Příspěvek od Hans88Vagus »

V pondělí budu mit cestu do Brna tak se podivam do kseftu.Myslim ale ze tam FinnClassic mit nebudou.Tusim ze nejbliz ke me kde je maji je Prerov...
Co rikate na Blaser???Vim ze jsou to zbrane z vyssi cenove kategorie ale myslim ze ta cena odpovida kvalite..
Odpovědět