Kulobrok

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
Odpovědět
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Znám 2 lidi, kteří si pořídili Blasera, a oba se shodli na tom, jako kdyby jezdili Favoritem a koupili si Porsche, jsou to kvalitní a spolehlivý zbraně s dlouhou životností... Navíc takový renomovaný značky se vždycky postaraj o zákazníka, když náhodou nastane nějakej problém...
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Příspěvek od Hans88Vagus »

Jako kulobroky od Blaseru jsou pěkný ale nemám na ně :D
nevíš o nejakym jinym kulobroku v podobne cene jako FinnClassic?
Nebo nemyslis ze je lepsi koupit kulobrok z komise jako je treba Brno 502.1 nebo Brno Super??
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Příspěvek od Hans88Vagus »

Jako kulobroky od Blaseru jsou pěkný ale nemám na ně :D
nevíš o nejakym jinym kulobroku v podobne cene jako FinnClassic?
Nebo nemyslis ze je lepsi koupit kulobrok z komise jako je treba Brno 502.1 nebo Brno Super??
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

No a co bys říkal na funglovku Brno řada 800 ve skvělé ráži 9,3x74R/12? Do nedávna byl v Praze v prodejně CZUB za necelých 20 tis. což je velmi dobrá cena. A nevypadá to špatně.
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
kpt.stone
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 145
Registrován: stř 11.7.2007, 15:44
Bydliště: Praha

Příspěvek od kpt.stone »

ještě ke kulobrokům....je to sice trochu kočkopes, ale měl jsem ČZ 584 r. 7x65R/12 + Meopta 6x42 a musím přiznat, že to pro mě byla nejlepší puška pro výkon práva myslivosti. Dodnes mě mrzí, že jsem jí prodal... :cry:
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Já bych se taky asi přiklonil k tý 800, kterou Doporučuje Mosin, pokud Ti nebude vadit, že brokovnice bude 12, tak si myslim, že je to rozumná zbraň za rozumnou cenu...
karel
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 23.8.2007, 5:42
Bydliště: Bernartice

Kulobrok ČZ 584.4

Příspěvek od karel »

Já vlastním Uherskej Brod v ráži 12/.308W. a mohu říci že jsem ho koupil jako svoji první flintu před 12. lety a mám ho stále je to opravdu dobrá zbraň jediné co jsem musel po asi dvou měsících udělat je výměnit hlavňovej čep a od té doby super zbraň. Optiku mám Buschnel 6-18x50,
montáž násuvnou. A střelivo Lapua Mega 12g,brokové SB do velikosti broku 3,5mm.
CZ 584.4 12/.308W
Sauer & Son 12/12/9,3x74R
bony
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: úte 05.2.2008, 18:11

ZH čka

Příspěvek od bony »

Já jsem jako první střelbu na terč obsolvoval z ze ZH 100vkové řady 7x57R/12 osazen starým zeiss 4kou na 50 metrů jsem prvníma 3 ranama trefil obkreslenou 10korunu na A4 (střelba v le?e) a ta zbraň je celkem hooodně onožená ale vůle skoro nic (jednou slou?ila jako obrana před postřeleným divočákem prvně utrhnul cajzku i z montáží a pak zakusoval dál !!!Měl v sobě 4 smrtelné zásahy a nakonec ho přihlížející musel přeject traktorem jinak by kolegu kterej ho šel z 2 náboji v kapse za dne dostřelit asi tě?ce poladil.Takhle to odnes "jen zozpáraná holeň a vyhozené rameno+pár drobných poranění.takže ZHČKO JE DR?ÁK !!! :lol: NASTŘELOVAL TO p .Janu? !
Jindrich Camek
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 21.2.2008, 17:13
Bydliště: Vsisko u Olomouce

Příspěvek od Jindrich Camek »

Jestli muzu poradit v teto cenove relaci koupis kulobrok Bettinsoli,sabatti,ktery prodava firma Kozap,Nebo Antonio Zolli.Ja osobne mam Bettinsoli a jsem celkem spokojen.J.Camek
S.LESAK
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: úte 13.5.2008, 7:32
Bydliště: Český ráj

Příspěvek od S.LESAK »

Já mám kulobrok 9,3x74R/12 sabatti. Koupil jsem ho nový v roce 2005. Mám s touto zbraní pota?mo ráží jen ty nejlepší zkušenosti. Střílím tím vše od srnčího, přes mufloni,černou až po lišky. Vysoké TKO, 99% zvěře zůstává v ohni, nerozbíjí to zvěřinu a zvěř hodně barví. Sice to není jen moje jediná zbraň, ale chodím s ní nejčastěji. Nikdy nevím na co budu střílet.
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Jak hodnotíte nové kulobrokové kozlice?

Příspěvek od TT33 »

Nové kulobrokové kozlice na trhu, úroveň zpracování, cena, kvalita atd. Mě hodně zklamal pokračující vývoj BO 802, tj. zjednodu?ení výroby na úkor kvality a celkového vzhledu, jelikož montáž poškohledu už nebude násuvná, ale upevněná na nějaké podivné šrouby, svazek hlavní není sletovaný.... (mě se tedy nelíbí..., Blaser, nebo Finnclassic to vyře?il např. gumou mezi hlavněma). Maloobchodní cena BO 802 je něco přez 30000Kč a v této cenové kategorii je už z čeho vybírat, na výstavi?ti v Lysé mě překvapil i Bettinsoli, který nabízí brokovou hlaveň s výměnným čokem, já jsem si koupil Zoli Coronu, která má moderní, bezpečné hřbetní napínání bicího mechanismu a dobře vyře?enou rychloupínací montáž MAK. Nechápu proč časopis Myslivost pouze chválí kulobrok BO 802 a nepřipomíná i jeho nedostatky :wink: , ale třeba máte jiný názor.
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak hodnotíte nové kulobrokové kozlice?

Příspěvek od klouda »

TT33 píše: Nechápu proč časopis Myslivost pouze chválí kulobrok BO 802 a nepřipomíná i jeho nedostatky :wink: , ale třeba máte jiný názor.
Ono když se člověk podívá do tohoto článku v poslední myslivosti o 802 na seznam používaných kulových rážích (jejich Použité označení) do 802 tak pochopí úroveň odbornosti autora. Ono nejde jen o tohle, často jsou články s těmito iniciály zajimavé...
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Re: Jak hodnotíte nové kulobrokové kozlice?

Příspěvek od duch Pampuch »

klouda píše:
TT33 píše: Nechápu proč časopis Myslivost pouze chválí kulobrok BO 802 a nepřipomíná i jeho nedostatky :wink: , ale třeba máte jiný názor.
Popravde receno, vetsina recenznich clanku me pripada jako placena reklama. Nejvice se mi libi state, kde hodnoti presnost kulove hlavne strelbou pres otevrena miridla, vety typu, zbran strilela docela presne, coz mi prijde jako dost relativni pojem a fakta skoro zadna. :( :( :(
rws

Problémy s předpažbím na ZH

Příspěvek od rws »

Zdravím kolegové, mám takový dotaz, koupil jsem zánovní ZH 324 a mám malý problém. Trochu se mi uvolnilo předpažbí a já nevím jak to utáhnout? Ten aretační šroubek jako u ostatních řad na ní nemám. Musím to odnést puškaři, nebo mi poradíte něco jiného? Díky za radu.
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

ZH 324

Příspěvek od TT33 »

když vyndá? svazek, tak pod brokovou hlavní, mezi spodním uzamykacím ozubem je otvor a v něm šroub..., pokud není ztracený, tak ho utáhni :wink:
Odpovědět