sauer 303

Vše o kulovnicích a malorážkách
Mirob
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 25.1.2007, 0:08

Re: sauer 303

Příspěvek od Mirob »

dik..pozeral som to...neviem či by to šlo upevniť...tento originál funguje perfektne..hoci je dosť krátka tá lišta a potom budú musieť byť krúžky blízko pri sebe...čo sa mne až tak velmi nepáči..ale asi to bude fungovať
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: sauer 303

Příspěvek od Lesomil »

Mirob :) zdravím...!
Ptáš se na puškohled. Pomocí kroužků isi Mount mám na S-303 nasazen Meostar R1r 3-12x56 s bodem... záměrná osnova nemění velikost... Osobně si myslím, že ač poměrně velký kukr, tak to nevypadá špatně a rozteč kroužků je dostatečná na to, aby to mohlo držet... Ale jak jsem psal, "kopíruje" to hlaveň... :wink: Což při běžném použití není marné...
Uživatelský avatar
sw_fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: pon 04.12.2006, 9:25
Kontaktovat uživatele:

Re: sauer 303

Příspěvek od sw_fox »

Ahoj, prosím o informaci majitele této zbraně nebo jiné informované.

Potřebuju samonabíjecí flintu na přestavbu na .45 Blaser (tedy jako základ má být flinta v .308Win nebo odvozenině - pak postačí výměna hlavně). Z manuálu jsem pochopil, že hlaveň by měla být poměrně snadno demontovatelná pomocí nějakých torxů, je to tak?

Díky za informaci
Sportovní střelba, myslivost, motorky.
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: sauer 303

Příspěvek od tibi1 »

to swFox potom mi daj kontakt na toho manika co ti spravi do S303 lauf. Ja ho hladam dodnes a nikto mi nechce do S202 spravit hlaven v custom razi pretoze komora s hlavnou tvori jeden celok.
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: sauer 303

Příspěvek od Alda »

otazka od Lesomila na tibi 1:

No a teď mám k Tobě tibi 1 jako ke zkušenému praktiku v této problematice otázečku. Já po koupi zbraně S-303 (včetně lišty Batue) jsem se po kamarádem provedeném překladu manuálu pokoušel hlaveň demontovat. Bohužel i přes dodržení postupu marně. Hlaveň nešla volně vyjmout a silou jsem to nechtěl zkoušet. Jak to prosím funguje u Tebe? Máš na to snad nějaký fígl? Je to snad potřeba "rozlepit" gumovou paličkou...?
Děkuji!
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: sauer 303

Příspěvek od tibi1 »

ahoj ...ano ....ked vymontujem tie 3 imbusy puzdro zaveru stale akoby malo tvarovu pamat a drzi ju stale pevne tak to jemne roztiahnem necim uzkym...t. j. vopcham do tej uzkej strbiny kde boli imbusy obycajny srubovak a len akoby naznakom roztiahnem - rozlepim dotykove plochy (je to za.....te od vazeliny ci co) a potom hlaven vypadne akoby sama. Priznam sa ze som v zivote nestudoval konstrukciu S303 ale ak je ten system upevnenia laufu tak ako hovoris t. j. ten isty ako u S202 nemoze tam byt problem....ak som ovsem tvoj dotaz pochopil spravne
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: sauer 303

Příspěvek od Lesomil »

Zdravím tibi 1 :)
On ten systém není zcela stejný, ale princip je podobný... Na pravé straně zbraně po sejmutí předpažbí jsou v místě napojení hlavně do pouzdra závěru vedle sebe dva šrouby (torxy) a mezi nimi menší otvor... Oba šrouby se povolí o polovinu otáčky a do otvoru mezi nimi se tentýž montážní bazmek druhým koncem (závit) zašroubuje.... Má to rozevřít ty kleštiny, či co to tam je.... Pak se má volně vyjmout hlaveň. No a ta moje holt "volně" nejde... Pokud máš zájem mohu Ti na email přeposlat překlad manuálu k S-303 od mého kamaráda s orig. obrázky.... Toleruj nějaký ten překlep, či odborný termín... Ale myslím, že je dobrý....
Jinak dík za vysvětlení... :wink:
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: sauer 303

Příspěvek od tibi1 »

no jasne posli to rovnno sem na forum viac hlav viac rozumu
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: sauer 303

Příspěvek od Lesomil »

tibi 1 :roll: ono je to celý poměrně obsáhlý..... nevznikne problém pokud to překopíruju???? Já jsem PC amatér a nerad bych dostal od admina či moderátorů rozporkou přes ráže.... :oops: :wink:
Co Vy nato???????????
Případně mi tedy napiště postup, jako to sem dostat z přijatého emailu...
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: sauer 303

Příspěvek od lörinc »

Přes ráže nedostaneš, maximálně přes kou... :lol: .
Jestli je to klasický text v emailu, tak to překopíruj jako text do přispěvku a jestli je to třeba pdf tak třeba ofotit a hodit jako klasický obrázek.
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: sauer 303

Příspěvek od tibi1 »

pozeral som teraz do manualu v pdf na stranke sauera ale nato jaky su monopolni tak to je obrazovo slaba priloha a moc z toho mudry nie som, nevidim na tie imbusy pretoze ich zaryva ten baz....k co je napojeny na tlakovy kanal pozriem este na ine stranky alebo skusim youtube.com
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: sauer 303

Příspěvek od Lesomil »

Snad mi v této věci pomůže Alda..... Děkuji mu za ochotu!!!! :oops: :oops: :oops:

tibi 1 :) ty dva "torxy" skutečně částečně překrývá táhlo od plynové "komůrky" .... Ale jdou šroubovat.... Jsou to klasické šrouby s uzpůsobením na "torx" klíč což je jakási upravená verse imbusu... mezi nimi je ten otvor k uvolnění kleštiny....
Naposledy upravil(a) Lesomil dne čtv 13.10.2011, 18:50, celkem upraveno 1 x.
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: sauer 303

Příspěvek od tibi1 »

no jak cumim tak cumim ....nevidim nejak nelogiku..."rozlep" - roztiahni stykove plochy puzdra zaveru srubovakom - s citom....a vyber hlaven..... neymslim ze by mala 303 iny princip uchytenia hlavne ako 2O2

Nema tu este niekto 3O3?
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: sauer 303

Příspěvek od Leon »

Demontáž hlavně
1. Vyjměte zásobník nebo otevřete nábojovou
schránku (viz sekce 5.8.1/5.8.2).
2. Otevřete závěr a zajistěte jej (viz sekce 5.7.2).
3. Demontujte předpažbí (viz sekce 7.3).
4. Uvolněte svírací šrouby 102 pootočením klíče
o cca půl otáčky, nevyjímejte je však.
5. Zašroubujte Torx klíč dlouhým koncem do díry
mezi šrouby, takže se úchyt hlavně pootevře.
6. Vyjměte hlaveň 201 z pouzdra závěru 100.

Montáž hlavně
1. Zašroubujte Torx klíč 102 dlouhým koncem do
díry mezi šrouby, takže se úchyt hlavně pootevře
(viz obr. 21).
2. Zasuňte hlaveň 201 na doraz do objímky tak,
aby se vodítko pružiny 113 nasunulo do otvoru
pod plynovým válcem (viz obr. 22).
3. vyšroubujte Torx klíč z otvoru.
4. Alternativa: utáhněte svírací šrouby 102 tak,
aby hlaveň držela (pokud používáte momentový
klíč, utáhněte je na 5 Nm).
Po každé demontáž a montáži hlavně je nutný
testovací výstřel.
Obrázek
Obrázek
CZ 550 american 308win.
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: sauer 303

Příspěvek od tibi1 »

5. Zašroubujte Torx klíč dlouhým koncem do díry
mezi šrouby, takže se úchyt hlavně pootevře.

...ja to robim srubovakom ale ty sa tam nedostanes tak to roztvaras zavitom na torxe...tak co Honza a nejde? ani potom?
Odpovědět