sauer 303

Vše o kulovnicích a malorážkách
Mirob
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 25.1.2007, 0:08

Re: sauer 303

Příspěvek od Mirob »

mam S 303 v lavorukom prevedení (len pažba)..môžem povedať že som nemal lepšiu zbraň(myslím že mi sadla 1x sériová zbraň perfektne..)čo sa montáže týka som na púzdro nahodil weaver lištu a na ňu som nahodil kolimátor burris (podobné niečo ako docter..aj kvalitou)...na túto lištu by som ale asi nedával klasický poškohlad z krúžkami QRW alebo PRW..je tam už vela medzi súčiastok...keby tam mal ísť normálny puškohlad tak by som tam dal (dole lišu..uchytená je ako krúžky QRW..)normálne easy mount (síce stojí okolo 300€..ale nič iné na ten divný rozmer som nenašiel)..
a puškohlad by som volil (aj ja nad ním uvažujem) niečo ako 1-6x42 sv bod (Kahles,Docter..a bude už aj meopta )...na tú zbraň sa velmi velká optika nehodí...ale proti gustu..
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: sauer 303

Příspěvek od Lesomil »

Mirob :) ,
koupil jsi S-303 s lištou integrovanou na pouzdru závěru, nebo jsi na zbraň bez lišty na holý závěr instaloval tu lištu weaver? Na originál lištu jsou i originál puškohledové kroužky montáže. Nenašel jsi náhodou nějakou "zvyšovací lištu" použitelnou na tu isi Mount...? Kozap mi sdělil, že nic podobného nedělají... Máš na tom lištu Batue? Pokud ano, zkoušel jsi už demontovat hlaveň....?
(anglina ani němčina mi moc nejde.... a český návod tam není...)
Mirob
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 25.1.2007, 0:08

Re: sauer 303

Příspěvek od Mirob »

lištu som dal na holý záver..montáž sa dá dať aj na túto lištu..ale to by bolo dosť vysoko..asi..
Obrázek
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: sauer 303

Příspěvek od Lesomil »

Mirob :) ,
děkuji za odpověď! Já mám trochu problém s tím, že vlastním S-303 , který má na horní části pouzdra závěru již integrovanou tu orig. lištu... (zřejmě výlisek, nebo podobně...) Takže to nejde změnit a potřeboval bych na ni jakousi "redukci" Pokud se použije orig. příslušenství, je to dobré :) :) , ale ta cena... :shock: Já na něm mám puškohled s orig. montáží (kroužky) ale byl bych rád, pokud by se mi nějakým způsobem podařilo zvednout puškohled tak o 1cm. nevadilo by i víc .... Proto přemýšlím o té redukci... No a s tou demontáží hlavně.... víš o tom něco? Tedy po praktické stránce....Ona když se sundavá naháňková lišta Batue , nebo se tam vrací...... tak se musí hýbat hlavní...! Při nasazeném puškohledu a instalované liště batue, na přední část puškohledu nejde nasadit ani krytka .... tak je blízko hlavně.... Kdybys se něco k tomuto dozvěděl, dej mi prosím vědět... :wink:
Mirob
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 25.1.2007, 0:08

Re: sauer 303

Příspěvek od Mirob »

daj foto..lebo mne sa zdá že to máme rovnaké..aj ja mám pod tou lištou originálne uchytenie ktoré je súčasťou púzdra záveru a vyzerá ako weaver akurát je to menší rozmer (šírka je menšia nožno o 3mm)..ja som tam dával túto weaver lištu kvôli tomu lebo kolimátor mal weaver uchytenie a nechcelo sa mi zháňať montáž proamo od MAKu (robia na kolimátor Docter montáž ktorá ide len pod kolimátor a uchytáva sa na prednú časť originálnej lišty..) takto ako to mám je to ok...keby som dal ten MAK tak by bol kolimátor asi príliš nízko..teraz je vyššie a bodka je tesne nad pevnými mieridlami...ty máš krúžky isi mount..neexistujú aj iné rozmery? (výška)..
keby si dal takú lištu ako mam ja (stála asi 100 €) tak potom môžeš použiť štandartné krúžky trebárs Leupod QRW/PRW ktoré kúpiš v akej kolvek výške..
z demontážou hlavne nemám skúsenosti...
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: sauer 303

Příspěvek od Lesomil »

Mirob :) ,
Ano, mám kroužky isi Mount. Jedná se o dva samostatné kroužky, tedy dělená montáž.... V nabídce byl model nižší a vyšší.... Já mám ten vyšší... Lepší info než odemne získáš na www.arms-cz.cz. kde najdeš jak montáže , tak i kolimátory... Ta lišta weaver cos použil, jak pasuje na tu "integrovanou orig. lištu"... ? Jaké je upevnění? Orig. lišta má šíři cca. 18 mm. a takový zaoblený profil.... :shock: Ta weaver by vlastně byla ta mnou dotazovaná "redukce"...., která by výšku puškohledu zvýšila... :wink: Jaký je název té Tvé lišty....? Prosím o odkaz na prodejce, nebo jinou informaci o prodejci. Ty kolimátory s montáží .... myslím, že by to nebylo nízké. Asi by to bylo stejné jako to máš nyní... Známý má kol. Docter na Browningu a nemůže si jej vynachválit... viděl jsem jej loni na nadháňce, fofrník a trefovalo mu to.... :wink: ! Chválil právě to, že je malý, nízko ....(Takže sice nízko, ale ne zas tak moc... :) , na kratší vzdálenost je to i lepší...) Předem děkuji za informace o té tvé liště!!! :wink:
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: sauer 303

Příspěvek od Lesomil »

Mirob,
omlouvám se :oops: , jako sklerotik jsem nereagoval na žádost o foto zbraně.... Nevlastním digi foťák, ani foťák v mobilu.... :oops: Ale pokud máš na pouzdru závěru lištu, pak to máme stejné. Mám S-303 v ráži 8x57JS....
Mirob
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 25.1.2007, 0:08

Re: sauer 303

Příspěvek od Mirob »

ja som tú lištu kupoval u Fraňa v nitre...názov netuším ani výrobcu..ale pokúsim sa zistiť..uchytenie vidíš na fotke..tá lišta je presne robená ako redukcia z toho ich divného rozmeru na najrozšírenejší weaver...ano to bude ten medzikus ...
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: sauer 303

Příspěvek od Lesomil »

Mirob :D :D :D !!!
Byl bych Ti povděčen, kdybys mi napsal taky kontakt na tu prodejnu... ( Fraňo v Nitře mi bohužel moc nepomůže....) Znáš li telefon, adresu, případně email...... Buď tak laskav.... Pokud k tomu cokoliv zjistíš, uděláš mi radost :wink: Abycho nedostali za uši za psaní o montáži v jiném vláknu :oops: , prosím, můžeš i do soukromých..... Předem Ti děkuji.
Omluva adminovi... Uvědomil jsem si to pozdě :oops:
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: sauer 303

Příspěvek od tibi1 »

Neviem ci ta integrovana lista na 303 ma rovnake rozmery ako na 2O2 ale nahodou som natrafil na.....http://www.24hourcampfire.com/ubbthread ... /4738819/1 ....a podla toho co tam citam tam sedia napr. kruzky od Burrisa
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: sauer 303

Příspěvek od Lesomil »

Přeji hezký den :)
tibi 1 : děkuji za odkaz... ale můj problém je v tom, že já mám na S-303 pomocí jejich orig. montážních kroužků již nasazen
puškohled. To by bylo v pořádku. Je ale velmi nízko nad hlavní, kde se téměř dotýká natolik, že nelze nasadit ani krytka
optiky... Mnou rozpoutaná "akce" se týká hledání nějaké "zvyšovací lišty" která by optiku "přizvedla"... (jakés "redukce
např. na weaver s následným dalším využitím ...)

Uživatel tohoto
fóra "Mirob" mi již předal kontakt na prodejce v SR v Nitře, kde on sám před časem takovou lištu sehnal. Kontaktoval
jsem prodejce... na skladě nemá , ale dá mi vědět..... Ještě jednou dík pro "Mirob" :) :) :wink: Dám vědět, jak
jsem dopadl...
Mirob
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 25.1.2007, 0:08

Re: sauer 303

Příspěvek od Mirob »

teraz ma ale napadlo..ale rátaj že ked tam daš tú lištu ktorú mám ja tak tam už nesadnú krúžky ktoré máš teraz(isi mount)..lebo tá lišta je klasický weaver..budeš musieť vymeniť tie tvoje krúžky za klasické ktoré pasujú na weaver...(Leupold,Burris,Millett,Warne,Weavwr...atd)
http://www.opticsplanet.net/leupold-qui ... rings.html
http://www.opticsplanet.net/leupold-prw ... rings.html
http://www.opticsplanet.net/burris-xtre ... rings.html
http://www.opticsplanet.net/weaver-tactical.html
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: sauer 303

Příspěvek od Lesomil »

Mirob :) to je jasné.... To budu řešit zcela jiným puškohledem, včetně kroužků na weaver... Ten bude nastálo na té "redukční liště" a bude se měnit komplet i s ní... Tím získám pro případ momentální potřeby puškohled ve větší vzdálenosti od hlavně... To je to, co potřebuji. Pak zase nahodím na orig. lištu, původní puškohled s orig. kroužky.... Mělo by to tak fungovat bez nutnosti opětovného "nastřelování" ... S tím počítám :wink: Ale stejně dík, za připomenutí, přátelská rada neuškodí.... :) :wink:
Mirob
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 25.1.2007, 0:08

Re: sauer 303

Příspěvek od Mirob »

8) ja chystám niečo podobné ako máš ty...ja nechám na lište len tento kolimátor (viz foto) a budem ju dávať celú dole a budem nasadzovať cez krúžky isi mount pramo puškohlad...predpokladám že rozmer puškohladu 1,5-6x42 sa zmestí aj napriamo cez isi mout...ty máš aký puškohlad??
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: sauer 303

Příspěvek od tibi1 »

teraz neviem ci netresnem blud a musim letet do prace ale na http://www.ballistica.cz boli v ponuke tovru "weaver listy" s imbusmi na dotahnutie ......bola tam nejaka foto s T3 a na nej este navrch po bokoch utahnuta weaver mylsim ze boli k dostaniu aj s naklonom
Odpovědět