Lov zajíce po Americku???

Vše o lovectví v jiných zemích (něco jako poradna)
Odpovědět
vhool

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od vhool »

osobne v tom vidim od kazdeho neco a jeste to okorenit konfliktem vlastnich zajmu majitelu pozemku ....
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od kasari »

No koukám, že jste pokročili...

To Zdenek - chápu, že jako člověk z Vysočiny se na to díváš jinak. Po přestěhování do Krušnohoří jsem se s místníma podmínkama spasovával roky. Ale mám jen jednu připomínku - byl bych rád, kdyby ses do toho vžil : Sčítáš škody zvěří na lesních kulturách, tedy okus, ohryz, loupání atd. Když začneš posuzovat kulturu, poznáš taky jako skoro každej okus od zajíce a od vysoký... Ale je to okus? Je. Účtuje se? Ano. Myslíš, že to pozná někdo po 9 měsících od vzniku škody ? Těžko.

Takže proto jsem tu psal o problému zvyšování plánů lovu vysoký skrzevá zajíce :wink:

A jen na okraj - nikdy jsem nestřelil indiv. zajíce. A netoužím po tom ani kvůli takovýmu lovu, ani kvůli mase... Je to jen cesta a argument na snížení okusu zajícem na MZD... Možná špatná, ale jinou neznám.
Ulkomaalainen...
vhool

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od vhool »

no ono dalsi problem okusu u nas je ten,ze kdyz je hodne snehu (coz je kazdou zimu nahore kolem metru) tak i vetsi stromky tim trpi pac zajic se diky snehu dostane vyse a i vzrostlejsi porost ktery uz neni v oplocence je ohrozen atd.atd. mimochodem vznesl jsem kdesi v predu dotaz jak by se dal odchytavat zajic v mistnich podminkach ....a opravdu krom izerova navodu me nic nenapada a ani nikdo neporadil ... :lol: :wink:
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od kabát »

asi už jedině do oka.............pardon :shock:
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od figi »

vhool píše:no ono dalsi problem okusu u nas je ten,ze kdyz je hodne snehu (coz je kazdou zimu nahore kolem metru) tak i vetsi stromky tim trpi pac zajic se diky snehu dostane vyse a i vzrostlejsi porost ktery uz neni v oplocence je ohrozen atd.atd. mimochodem vznesl jsem kdesi v predu dotaz jak by se dal odchytavat zajic v mistnich podminkach ....a opravdu krom izerova navodu me nic nenapada a ani nikdo neporadil ... :lol: :wink:
Snad ani vymýšlet není co, spolehlivě stačí sklopce ...
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
vhool

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od vhool »

no sklopec je u nas na nic,mozna tak na kunu ci jineho dravecka.mimo zimu tam zajice nenalakas a v zime ti to zapada snehem takze dalsi prosim :wink:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od Zdenek41 »

Tak natahněte zaječí ténata a nažente je do nich.Ale zamlouvám si zaječky na osvěžení krve. :D No a nebo nestačilo by jim třeba nasušit seno,ale seno a ne to co dáváte jelenům.Sem tam nějakej ohryz větve z jabloně,cukrovku a pod.My si jí také musíme přivézt a převýšení je u nás taky 300m a sněhu tu máme místy taky i metr.Jen je s tou zvěří zapotřebí hospodařit jako s každou i když má jem 4-5kg,jelen to nebude. :lol: :lol: Oni,kdyby mohli chroupat nějakou nežádouci lesni plodinu jako je jíva či osika nebo aleslon hloh či trnku tak se vám na monokulturu vyprdnou,jenže s tím mamon v lesích nepočítá.Ta zvěř tu byla dřív jak motorová pila, kdyby byla v celku by se nic nedělo,ale pak přišel člověk a jeho věčně hladová peněženka :lol:
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od figi »

Kromě krmení jim pořád řežu osiky. Jede jim to jedna radost.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
vhool

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od vhool »

to zdenek 41:nic ve zlem ale opravdu zdeno, byl jsi nekdy v severozapadnich krusnych horach po roce 1980? zrejme ne ... prosim nesrovnavej s vasim krajem,je to uplne neco jineho a ver ze kdyz se jde do lesa s pilou tak okusove dreviny zustavaji a malo jich tu opravdu neni.u nas na horach se zajic nelovi vubec a s temi tenaty a nahanenim je to v realu uplny nesmysl ,proste to teren a porost nedovoli.kdyz to pujde,pozvu te na podzim k nam a pak muzes rozumovat ale bez znalosti oblasti bych se do debaty moc nepoustel :wink:
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od kabát »

Já bych řek,že by měl existovat rozumný člověk, který situaci posoudí a rozhodne. Jestliže je zajíců v dané lokalitě hodně, škody jsou neúnosné a je prokazatelný nárust početních stavů, je třeba regulace. Jestli není možný jiný způsob lovu, nebránil bych se individuálnímu lovu. Klidně bych na ně šel nějakou malorážkou( 17.HMR )s optikou.I kdybych ho netrefil na hlavičku, horší než po 3.5 broku to nebude. Mě se zajíc zprotivil jako pokrm asi před 15 lety, kdy jsem naposledy stahoval zajíce nažrané cukrové řepy, s brokama na měkko a barvou v břišní dutině.
Když se mi tento obsah rozlil po zemi, se zajícem na smetaně jsem skončil. Bylo to horší než siláž.
Od té doby je vozím kamarádům do tomboly a oni mi za to nechají střelit sele. A to můžu!
A pak bych zkusil lov na švédský způsob. Do obstavené leče pustí vycvičené psy kteří honí zajíce a střílí je brokem. Dělají to v podobně nepřehledném terénu jako jsem viděl ve Flájích. Jen nevím jak průchodné je něco takového projednat, povolit, naučit psy a lidi.
Je to taková nahánka se slíděním a ta se stává i u nás populární.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
vhool

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od vhool »

to kabat: no a flaje a okoli je prave moje domovina a pusobiste takze vis o cem mluvim.sice bych nerekl,ze stavy a skody jsou neunosne ale proste je tu zajicu vic nez dost :wink: ten svedsky zpusob jak jsi to nazval je asi jediny schudny a uz jsem to tu zaslechl i kdyz zatim asi neni nutne zajice resit.zase tu mame dost krkavcu takze si priroda zatim dokaze zjednat poradek jen bohuzel je pravdou,ze revirnici pri skodach nerozlisuji skody od zajicu nebo od sparkate ....proste jak napsal kasari skoda to je a to se pocita ....navic nevim,jestli by prosli ti psi,mame tu taky tetrivky a sluky tak nevim no ....
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od Zdenek41 »

Víš Vhool nemyslím to nějak špatně,ale neříkej mi,že pokud by jste to chtěli řešit a to radikálně,že by jste si neporadili? :D To je versus prase a lesní honitba a polní.Z cela chápu.Od jara do podzimu problémy z černou,v lesu je klid pak odejdou a taky tam zůstanou aby ty co přežili nahánky mohli zase na jaře přijít.Pokud je opravdu problém je ho potřeba řešit a vím že lesy nejsou honební starosta a nebo obec. :D :wink:
A opravdu jsem tam byl naposled v roce 86.Jak ty to víš :wink:
Naposledy upravil(a) Zdenek41 dne sob 13.2.2010, 21:48, celkem upraveno 1 x.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od kasari »

to kabát - něco podobnýho už mě taky napadlo. Brakýři, pár chlapů, malý leče... Jenže dobrý brakýře tu moc lidí nemá a my zase žádný odborníci na broky nejsme.
Je ale pravda, že kdyby to byl opravdu velkej problém, řešení by se našlo, páč by se hledalo intenzivnějc. Oni tomu nechtěj věřit nikde, když jim řeknem, že je u nás 900 m.n.m. moc zajíců. Až když to pak vidí... :lol:
Ulkomaalainen...
vhool

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od vhool »

to zdenek: ja vim zdendo a jsme v poho :wink: jen ze od osmdesatych let se hoooodne zmenilo a jak uz jsem uvedl v predeslem prispevku,neni to se zajicem takovy problem aby to vyzadovalo nejake drasticke reseni.ja jen reagoval na tu moznost odchytu ... a jak pise kasari,kdyby slo tlusty do tenkyho tak by se u LCR neco upeklo ...
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Lov zajíce po Americku???

Příspěvek od kasari »

Asi nejen tam. Ale divím se, že s tím nepřišli dávno sami nájemci honiteb. Pořád jen nadávaj, že jsou vysoký plány na vysokou, ale kdyby poukazovali na zajíce, měli by argument, proč plány snížit i přes to, že se nesnižujou škody okusem.
Ulkomaalainen...
Odpovědět