Výběr Dalekohledu

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět

Vyber dalekohledu

Steiner Nigth hunter 8x56
7
39%
Meopta 8x56
11
61%
 
Celkem hlasů: 18
Uživatelský avatar
OndraH
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pon 25.9.2006, 7:17
Bydliště: PARDUBICE
Kontaktovat uživatele:

Výběr Dalekohledu

Příspěvek od OndraH »

Ahoj všem, řeším problém jaký si vybrat dalekohled.
Steiner Nigth hunter 8x56 nebo Meopta 8x56.
Včera jsem zkoušel Meoptu 7x50 a byl jsem dost nadšenej
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Ahoj Ondro,

Sel bych do Meopty. Mel jsem ji v ruce ted nedavno a je to parada. Jen se mi do toho nechtelo ty penize dat zejmena kdyz vim... ze co dva roky dalekohled rozbiju :oops:
Uživatelský avatar
OndraH
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pon 25.9.2006, 7:17
Bydliště: PARDUBICE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OndraH »

Mě je taky ta meopta dosti symatická, hlavně teď mám Fomei 7x50 Nighhunter nebo tak nějak se jmenuje není špatná ale když vidím srnce apod. dál tak chci vědět co má na hlavě nebo jak pořádně vypadá, a to ten Fomei nedokáže. Zase na normální nožení je docela v pohodě
vhool

Příspěvek od vhool »

To Andy::D :D :D koukám,že nejsem sám kdo má dalekohled jako spotřební zboží :D :D :D
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Vhool:
Nojo... sem tam mi upadne.. sem tam ho prejede traktor :oops: :lol:

Ondra:
Jo Fomei jak kterej. Ja ted koupil Forester 10x60. A jde to. Snad mi nakej cas vydrzi. Rozhodne bych 7x50 nechtel kvuli malemu vykonu za sera. Ma male priblizeni. Sice clovek vidi... ale nevidi detaily.
vhool

Příspěvek od vhool »

andy:já měl kdysi forestra 11x56 a nebyl špatnej ale taky umřel :oops:
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1199
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

Já jsem zatím dalekohled nerozbil, ale dva dalekohledy jsem zapomněl v honitbě, když jsem střelil srnce. položil jsem dalekohled na zem, vyvrhoval a dalekohled nechal na zemi. Jednou to bylo když jsem druhý den jel na dovolenou a po dovolené zjistil že nemám dalekohled a už na místě nebyl a podruhé to bylo uprostřed lánu a když jsem druhý den zjistil že nemám dalekohled tak jsem tam vyrazil, jenže ejhle pole přes noc zorali. Tak buď ho našel traktorista, nebo byl zaorán. Od té doby vždy když střelím dávám poté co kus naleznu dalekohled okamžitě do batohu.
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cejlon »

No,já bych byl za Steinera. :roll:
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

Tak nejlepší by asi bylo mít hned dva. Jeden na noc, to si myslím že by stačil bohatě 7x50, no a ten druhý na pozorování za světla, by mohl mít větší zvět?ení. To by bylo asi ideální ale mnohdy vzhledem k finanční situaci spíš hledáme vhodný kompromis.
perdix
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: ned 24.9.2006, 15:52

Příspěvek od perdix »

Pánové, všichni, co jste drželi už v ruce binokulár Meopta - nikomu vám nepřišli divné okuláry???
Měl jsem v ruce několik modelů a u všech je to stejné. Zdá se mi strašně "vratké" a jemné, na to, že by to mělo něco vydržet. když to člověk chytne jemně prsty, tak je tam celkem dost značná vůle.
Při srovnání se skoro stejně vypadající řadou od Swarovskiho je to neporovnatelné, i když je to jiná cenová hladina.
Jinak proti Meoptě nic nemám, ale myslím, že tady tato poměrně důležitá část je konstrukčně špatně vyřežena a když už bych dával 20 tis. za dalekohled, tak bych přemýšlel.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Aha... ja si toho tedy nevsiml. Mozna jsem tomu zase nevenoval tolik pozornosti, jelikoz jsem nebyl presvedcen ze koupim dalekohled za 20. :roll: Tak priste se na to juknu poradne.
Odpovědět