MMO a nošení

Pejskové a jejich výcvik
petr17
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: stř 12.3.2008, 19:38
Bydliště: Vysočina

MMO a nošení

Příspěvek od petr17 »

Zdravim, mám fenu MMO,stáří 2roky, ale mám s ní trápení - nechce nosit :cry: přesněji, nechce nosit zvěř,ani studenou, ale vycpaninu a kozlík jo, jak jí přimět na zvěř?
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

Nazdar moje rada je dej jí někomu slušnýmu až ti sní ten aport udělá aby byl on ten kdo jí dělá něco špatnýho protože hravý aport který jsi podle mě učil je dobrý akorát na začátek.
Leon
Pepa H
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: úte 11.3.2008, 20:48
Bydliště: lounsko

Příspěvek od Pepa H »

ahoj, spíš s ní zkus začít uplně od začátku,začni cvičit parforsem a uvidi?, že se to rozchodí, hlavně ji hodně chval ale nesmíš se bát i přitlačit, návodů jak psa naučit aport je dostatek v jakékoliv literatuře o ohařích, prostě zapomeň na to co už umí nebo neumí a začni znova
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

parfors to na aport chce ale podle mě parfors + začátečník = velký průser proto je podle mě lepší když si neví rady najít si někoho kdo to umí aby fenu nezradil špatný parfors se blbě napravuje :!: :!:
P.S. podle knihy se taky nenaučí? jezdit autem :wink: :wink:
petr17
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: stř 12.3.2008, 19:38
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od petr17 »

než ji zmařit, tak to zkusím někoho najít, jak sem psal, vypadalo to dobře, ale ta zvěř ji prostě nejde - a to jsem ji měl i na honě, kolega postřelil zajíce,ten naříkal a ta moje mi málem strhala vodítko,když sem ji nabudil, ale když k němu doběhla, tak do něj pákrát strčila mordou a popopátha ho a hotovo....
Pepa H
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: úte 11.3.2008, 20:48
Bydliště: lounsko

Příspěvek od Pepa H »

a naucí? se řídit auto když nikdy neusednež za volant? Asi ne ale pokud se budes řídit poučkou - začátečník za volantem rovná se průser nikdy z tebe řidič nebude, pokud si na to netroufá? sám, najdi si někoho se zkušenostmi kdo tě povede ale sna? se to psa naučit sám, učený z nebe nespadl a můj názor je poraď se a sna? se to vyře?it sám,
co se týče parforsu a začátečníků, někdy začít musíš jinak budeš začátečník celý život a s každým novým psem budeš hledat někoho kdo ti naučí psa aport!!!!!!! :?:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

Pepo mám dotaz je lepší natrénovat aport s někým kdo to umí a kde se naučím i něco já nebo dojebat psa???loni jsem trénoval aport s NKO kdy si majitel taky nechal poradit a zkoušel to podle knihy a pes byl posranej strachy jenom když uviděl zvěř natož aby jí přinesl a mě na to stačilo jedno odpoledne a pes dělá aport bez problému ale já jsem se neučil jenom podle knížek ale i od kamarádu kteří to se psi uměli a kde jsem věděl že se něco naučím:!:
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Příspěvek od lörinc »

Ahojte, souhlasím s Pepou H, ale i s Leonem. Ono je to složitější. Pes je přece jenom ?ivý tvor a každý má jinou povahu, tak jako my. Neznáme Petra, tak nemůžeme radit na 100%. Pokud se na to necítí tak až si ho nechá vycvičit, ale....... radši bych to zkusil sám a šel si pro radu, nebo šel se zkušeným cvičitelem. Já osobně než jsem si pořídil psa, tak jsem knížku o vícviku přečetl snad 30x (nekecám) a taky jsem měl problém s aportem. Po poradě se strýcem jsem to zvládl a pes funguje jak CERTINy :lol: :lol: a ještě k tomu ho to baví a vo tom to je. Pracuje pro mě a ještě pro radost.
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
petr17
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: stř 12.3.2008, 19:38
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od petr17 »

Tohle je můj druhej MMO, ta první mi dělala aport jak z partesu, zajíce kačeny vše bez problémů, ale byla úplně jiný povahy, s touhle ?ije tisíc čertů:)Dneska dopoledne sem pokračoval na domácím holubovy, trochu sem přitvrdil a vypadá, že se to zlomí - budu průběžně informovat.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

tak držím palce a malá rada holuba před aportem namoč aby se ti ne?prajcla kvůli jemnýmu peří a dokuď to nebude perfektní tak dělej aport na delším vodítku
Pepa H
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: úte 11.3.2008, 20:48
Bydliště: lounsko

Příspěvek od Pepa H »

Leone, napsal jsem nekde že by se neměl s nikým poradit?jen jsem napsal až probere vše v literatuře nebo si nechá poradit od jiných ale cvičí si sám, za tím si stojím, a mezi námi lámat si sám hlavu není nikdy od věci a navíc si myslim že trochu utíkáme od tématu a Petrovi tímhle moc nepomůžeme, místo toho je mu tady naznačováno, že to sám nezvládne, toho nadchne a určitě se do toho vrhne s velkým nadšením.
petr17
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: stř 12.3.2008, 19:38
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od petr17 »

Zdravím,tak to vypadá líp, teď se strojím na králíka, tak snad-ale aby toho nembylo málo, tak mi tule dostala záchvat a když sem byl u veterináře, tak sem se dověděl, že má epilepsii, to už je pech :( řekl sem si že jí nebudu polevovat a uvidíme, nemáte s tíhle někdo zkušenosti? díky
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

nazdar tak to je slušně řečeno pořádně na H... strejc měl jezevčici s epilepsii a musela mít naprostý klid a stejne za necelý dva roky léčby jí musel nechat uspat protože se to z horšilo až na deset záchvatu denně a známý má taky MMO kerá to má taky ale tam se to daří udr?ovat dá se říct v klidu bez prážku ale třeba při honu to má několikrát za sebou co ti řekl doktor dal jí nějaký prážky?
petr17
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: stř 12.3.2008, 19:38
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od petr17 »

doktor řekl, že dokud to nebude mít jednou týdně a častějc, tak že to necháme, potom nasadí prážky na sklidnění a zkušenej cvičitel na kterýho sem se obrátil my řekl, že takhle mladej pes s epilepsii je zralej na injekci - což teda u mne nehrozí.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

tak to je dobře že o injekci neuvažuje? a ještě je debata na polovnictvu tak tam koukni jestli se ti nějká rada nehodí
http://www.polovnictvo.com/modules.php? ... &topic=700
Odpovědět