Hospodářské zkoušky

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Odpovědět
Karel Č.
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: pon 03.9.2007, 18:52
Bydliště: Plzeň

Hospodářské zkoušky

Příspěvek od Karel Č. »

Na začátku dubna si začínám dělat hospodářské zkoušky. můžete mi někdo poradit jakou literaturu bych si měl pořídit?
CZ 550 Lux 6,5x55SE, Meopta Artemis 7x50
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Ahoj, konkrétně na hospodářské zkoušky nevím, ale komplexně na vyšší zkoušky z myslivosti je nejvíce používaná učebnice MYSLIVOST od Hromase.
Je i penzum pro myslivecké hospodáře, ale tuto knihu jsem v ruce nedržel
Zastava M70 8*57JS Meopta 2100RD 7*50,
Nikon Monarch 8,5*56 DCF
Machač 12/70,12/70
----
i v leči jsou naši kamarádi
xhur
Častý návštěvník
Příspěvky: 77
Registrován: úte 29.1.2008, 15:46
Bydliště: jižní čechy

Příspěvek od xhur »

Já měl penzum a koupil jsem si zákony s kometářem a ty můžu doporučit,protože jsem zákony pochopil :lol:
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Re: Hospodářské zkoušky

Příspěvek od TT33 »

Karel Č. píše:Na začátku dubna si začínám dělat hospodářské zkoušky. můžete mi někdo poradit jakou literaturu bych si měl pořídit?
Je vydané PENZUM - ZÁKLADY ZNALOSTÍ Z MYSLIVOSTI... a druhé PENZUM - ZÁKLADY ZNALOSTÍ PRO VYKONÁNÍ zkoušEK PRO MYSLIVECKÉ HOSPODÁŘE. Doporučuju koupit obě, pokud Vám je nenabídnou k zakoupení před zahájením předná?ek. Základy vám předná?et nebudou, ale předpokládá se, že je ovládáte na 100%, vše ostatní je v té druhé publikaci... zkoušky jsou o samostudiu, já se začal naplno připravovat až 2 měs. před termínem konání zkoušek, je to podstatně náročnější, ne?-li zkouška z myslivosti..., tak až se Vám daří a mimo úřední formuláře, jakostní třídy honiteb, způsob stanovení minimálních a normovaných stavů zvěře, vč.plánu lovu si opakujte i mysliveckou mluvu, musíte znát bodové hodnoty trofejí a dokázat je ohodnotit, nesmí Vás zaskočit popis zvěře mysliveckou mluvou..., tradice myslivosti, památky, apod., u nás dělal předsedu zk.komise Doc.MUDr. Jar.Kovařík CSc., a proto je také dobré si nastudovat i to co vydal... hodně zkoušených neuspělo na poprvé v tomto..., navíc zkoušky jsou veřejné a zajisté se na Vás z okolních sdružení přijdou podívat :wink:
Nivna
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: pát 29.2.2008, 19:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nivna »

tak krásnej přízpěvek jsem měl napsanej a při odeslání mi to spadlo...tak teď bez omáčky bo žena už vylezla z vany ...

dělal sem zk. na vysoké (lesárně) což je Možná trochu specifický, ale snad to pomůže. I ti co na vysokou přišli z jiných než lesnických středních a o myslivosti nevěděli nic tak zvládli zk. prakticky za pomoci publikací HROMAS a PENZUM (v tomto pořadí. Penzum je dobrý ale jen na některé okruhy) + předná?ky.
U zk. prof. Feuereisel hooodně trápil na zákonech, mluva a tradice, hodně zákeřný určování věku...ale bylo toho víc

ale rozhodně platí co už tu bylo zmíněno - znát to co dotyčný publikoval, napsal, co je jeho specializace protože gdy? nedej bo?e dojde na nějaký záchraný nebo doplňující otázky tak dotyčný velmi často sahá k svým oblíbeným tématům.

tak hodně štěstí
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

S tím co tady napsal kolega Nivna můžu jen plně souhlasit.
Minulej semestr jsem absolvoval na VS v Brně zkoušku z myslivosti a základem byl a všechno se na?lo v Hromasovi + zákony a další později vydané prováděcí vyhlá?ky .
horší to je trošku s plánama hospodaření, ty se dělají na cvičeních. Nebylo to v nějakém obrovském rozsahu.
PENZUM základní část vyloženě vyhovuje jen a pouze pro myslivecké zkoušky a to jen tak tak, ale je pěkně sepsané a určitě má taky svůj přínos.
PENZUM hospodářské - jak jsem psal neviděl jsem, ale může být dobré, hlavně asi bude zde rozebrané plánování.

Určitě Vám v kurzu něco doporučí.
Zastava M70 8*57JS Meopta 2100RD 7*50,
Nikon Monarch 8,5*56 DCF
Machač 12/70,12/70
----
i v leči jsou naši kamarádi
Karel Č.
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: pon 03.9.2007, 18:52
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Karel Č. »

Tak vám zatím moc děkuji. ještě uvidím co nám doporučí na předná?kách.
CZ 550 Lux 6,5x55SE, Meopta Artemis 7x50
Stopař
Moderátor
Příspěvky: 305
Registrován: stř 12.12.2007, 16:21
Bydliště: podhůří Jeseníků

Příspěvek od Stopař »

zkoušky jsem dělal v říjnu 2005, naprostý souhlas s TT33. Penzum pro vykonání hosp. zkoušek obsahuje mimo jiné i otisky zákonů, vyhlá?ek a nařízení. Jen bych si dal pozor na to, zda je tam vše aktuální. Na začátku kurzu vám ale určitě něco doporučí a upozorní na případné aktualizace.

Přeji hodně zdaru.
Mauser M03 9,3x62 Zeiss Diavari VM 3-12x56 osnova 40
CZ 537 .243 Win Swarovski Nova 3-12x56
ZKM 452-2E .22LR Zeiss Diatal 6x42
Iž-58 M 16/70
Karel Č.
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: pon 03.9.2007, 18:52
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Karel Č. »

Tak jsem na předná?kách na OMSu dostal PENZUM MYSLIVOSTI z února 2008. Nevíte někdo náhodou jestli PENZUM PRO MYSLIVECKÉ HOSPODÁŘE neobsahuje ještě něco navíc?
CZ 550 Lux 6,5x55SE, Meopta Artemis 7x50
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Příspěvek od lörinc »

Karel Č. píše:Tak jsem na předná?kách na OMSu dostal PENZUM MYSLIVOSTI z února 2008. Nevíte někdo náhodou jestli PENZUM PRO MYSLIVECKÉ HOSPODÁŘE neobsahuje ještě něco navíc?
Poprvé se to neodeslalo :twisted: :twisted: , takže krátce. Jenom odkazy na penzum kde co najde?, takže bych volil jinou literaturu plus penzum.
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Karel Č.
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: pon 03.9.2007, 18:52
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Karel Č. »

takže tam není v podstatě skoro nic? Existuje nějaká kniha,kterou používáte hlavně pro praxi? Myslím tím jednu ve které by bylo všechno potřebné.
CZ 550 Lux 6,5x55SE, Meopta Artemis 7x50
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Penzum...

Příspěvek od TT33 »

Karel Č. píše:Tak jsem na předná?kách na OMSu dostal PENZUM MYSLIVOSTI z února 2008. Nevíte někdo náhodou jestli PENZUM PRO MYSLIVECKÉ HOSPODÁŘE neobsahuje ještě něco navíc?
Já jsem dělal zkoušky v roce 2004 a pokud je nové penzum z února 2008, tak bych se určitě zajímal o jeho druhý díl..., pokud je vydaný? ... "PENZUM - Základy znalostí pro vykonání zkoušek pro myslivecké hospodáře"... a je logické, že i další literaturu budeš potřebovat... :wink:
Uživatelský avatar
voki
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: pon 10.11.2008, 23:45
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

prosím o radu

Příspěvek od voki »

Prosím nevíte někdo, dali se dají na netu sehnat otázky na zkoušky myslivecké stráže? Nebo příprava na zkoušky myslivecké stráže? Děkuji moc.
Menlicher 308 WIN + Swarovski 2,5-15x56 RD
Merkel 16/16, Faukner 16/16
Merkel 8x57 JRS/20 + Docter kolimátor
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Odpovědět