Kulovnice - ČZ

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
agnosek
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: ned 22.10.2006, 15:57

Kulovnice - ČZ

Příspěvek od agnosek »

Tak nevím mám pocit, že zde chybí téma na naše nejroz?ířenější kulovnice.
takže jám ČZ 531 a jsem s ní maximálně spokojený. Má hřbetní pojistku ( jako u brokovnic), německého nápínáčka a ráži 30 - 06. Nic dalšího nechci.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Hmm a jak ti strili? A cim to krmis? :-) Jo ceske kulovnice rozhodne nejsou nejhorsi... ale take ne nejlepsi ;-)
Myslivec52
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: stř 27.9.2006, 20:57
Bydliště: Morava

Kulovnice - CZ

Příspěvek od Myslivec52 »

6let používám k loveckým účelům UB CZ 550 v ráži 308W se střelivem TIG a v současné době zkouším Hirtenberger Nosler Partition 9,7g. Spokojenost je s touto zbraní více než dobrá a neměnil bych za nic jiného.
Lovím max do 200m. Máte někdo zkušenosti se střelivem Hirtenberger v této ráži? Ověřoval jsem si informaci z Radíme si a opravdu UB bude od poloviny příštího roku uvádět na trh 8x57JS a červíček začíná hlodat co na to říkáte???
vhool

Příspěvek od vhool »

měl jsem tu čest vystřelit si z postavené cz 550 v 8x57js a je to nádhera.u mě už červíček dohlodal,sháním cz 550 se zničenou hlavní a jdu do toho :lol:
Myslivec52
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: stř 27.9.2006, 20:57
Bydliště: Morava

Příspěvek od Myslivec52 »

Vhool, myslíš že ta osmička bude vhodná i na srnčí ??? A co tak předělat 308W ,těch 6mm délky nábojnice by snad ve schránce nemuselo vadit???
vhool

Příspěvek od vhool »

308 je spolu se 30-06 idealni na pradelavku.osmicka je podle mého nejlepsi na lov v nasich podminkach.ackoliv ja zde hodne pisu o mem senderu tak na lov pouzivam take (a dost) valecneho mausera v osmicce a je to super na veskerou zver u nas.pouzivam střelivo norma vulkan a jsem spokojen.vrela doporucuji.ta zbran kterou jsem strilel tak mela hlaven lothar walter a cena přestavby udajne byla do 6000 kc !!!
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Nevíte někdo o staré brněnské celopažbě? Klidně s vystřílenou hlavní. Sháním ji právě pro manželku na předělávku. Kamarád ji má a měl jsem ji půjčenou. Letos si nechal vyměnit hlaveň a opravit dřevo. Stálo ho to cca 9000 Kč. Má 8x57JS a je s ní nadmíru spokojený. Střílí s tím celkem dost srnčího a nestě?uje si. Srnčí zůstává v ohni a nemá podlitiny. Střílí SB 12,7g SPCE.
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Příspěvek od tibi1 »

suhlas super, osobne sa mi paci viac 8x64 ale ako vieme je problem s municiou. Mozno by to predsa len stalo za to to prebijat ma predsa len vacsiu potenciu a neterbalo by na longrangehunting tolko klikat - take medium medzi 8x57 a 8x68 skratka super chutovka co nema hockdo.

Jani viem si zivo predstavit varminta v 8x64 s nerezovou pekne tlusou hlavnou cca 70cm a cca 25mm na ustí, len kto by to vlacil po lese na posed "quick death, no mercy"
vhool

Příspěvek od vhool »

tibi: :lol: :lol: :lol: ja bych to unesl a na to jeste 1,5kg optiku 8) radsi ale cernou hlaveň,nerez se blejská
agnosek
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: ned 22.10.2006, 15:57

Příspěvek od agnosek »

Add Andy - ohledně střeliva, zůstávám u SaB SP. V této ráži dostačující a zatím jsem s touto ráží nikdy nic nepostřelil a nepotřeboval dohledávat. je to taky o mysl. vzdálenosti. Mám ještě ZH 7 * 57, tam použ. taky SaB SP, tak jsem sice někdy něco nestřelil ideálně, ale v tom množství, jsem max. spokojený. Faktem je, že střela se třepí, ale když je to na komoru, tak to musí sedět jako prdel na hrnec a je to v pohodě. Pak střílím ještě CZ 550 FS - 6.5 x 55SE a tam se kluci z Vla?imi moc nevytáhli - tak tam použ. výhradně NORMU VULKÁN. Vím, že mě budete kamenovat, že SaB, stojí za houby, ale mně bohatě stačí a podle prodaných kusů, tak stačí taky většině lovstva. Několikrát jsem experimentoval v té 30 06 s Sierrou, Hornady SST a nepozoroval jsem valný rozdíl, rozhodně ne za ty prachy.
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Příspěvek od tibi1 »

vies u selbel to nie je nakoniec az tak o konstrukcii striel ako o vyrobnych toleranciach vyrovnanosti navazok a rovnomernosti hlbky osadzovania striel.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

agnosek:
Kdyz ti to sedi, tak je to preci v poradku. Nemam proti tomu nic. Me nesedi a tak mam neco extra.

A hlavne... nas hospodar ma napr. CZ537 v 7x64 a SB mu do toho take sedi. Rozptyl kolem 1MOA ctc (29mm na 100m). Akorad sem tam je srnec prostrelenej jako celoplastem :roll:
nohavica stanislav
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: pon 25.9.2006, 16:25

Příspěvek od nohavica stanislav »

Vzhledem k tomu že na všechny strany v revíru je dosti husté osídlení a lovim převážně jen srnčí zvěř tak mám obě kulovnice s menším výkonem abych pokud možno sní?il možnost nějaké nečekané události. Mám ZKK 601 v ráži 222REM. a ČZ527 karabinu v ráži 7,62 x39 .Pokud jsem někam pozván na něco většího půjčuji si ZKK602 7X64.Ta karabinka je dobrá na lítačku a ZKK na dálku ani ne tak výkonem ale přesností,samozřejmě že ne se střelivem SB ,to se mi už několikrát pomstilo.Roztrhne se snad i větrem pokud při nabíjení škrábne o hranu nábojové komory.Osvědčilo se mi střelivo HIRTENBERG. No a z té karabinky střílím tak do 120m. a na to stačí i rezavé hřebíky.
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Příspěvek od tibi1 »

po tej 7,62x39 by mala srncia padat ako handra...ale cital som na inom fore od jedneho dotycneho ze otrasnejsie hematomy (po selbel - poloplasta a softu od lapuy) po tomto kal. este nevidel je to pravda? nechce sa mi to verit a hlavne kvoli malej rychlosti ktoru preferuju vacsinou tí čo beru vsetko maso domov
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Já mám 537 v 7/64 láduju do toho 10,5g RWS TIG jsem v celku spokojen.Jen na lišky to asi neni.Včera jsem jednu ulovil,kapitáního lišáka.Fotky za?lu až bude čas.Až nad tím přemýšlím jak chci pořád mi to nejde do hlavy.Ale alespoň uvidíte,že s jakýmkoliv střelivem je možné všechno.To budete čubrnět. :roll: :roll: :shock:
Odpovědět