Zeiss

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Zeiss

Příspěvek od rimar77 »

měl bych dotaz viděl jsem že Zeiss nabízí jako novinku pro střelbu na větší vzdálenosti ASV věžičky pro různé ráže s různými stupnicemi. Má tato pomůcka smysl bude to opravdu fungovat?? přeci jen každá zbraň má jinak dlouhou hlaveň a každé střelivo taky lítá jinak díky různým vahám střel a prachovým náplním
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Zeiss

Příspěvek od lovec »

Jasne,ze to bude fungovat. Treba len k tomu malickost - poznat skutocnu balisticku krivku svojho naboja. Prvy krok, zmerat ustovu rychlost. Nakrmit balisticky software. Overit realny pokles podla udajov balist. softu v pozadovanej vzdialenosti. Pouzit, resp. nalepit na ASV tomu zodpovedajucu, vhodnu stupnicu. Eventualne si vytlacit svoju vlastnu na samolepiacu foliu.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
Milan Zelinka
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: sob 23.9.2006, 19:55
Bydliště: Dukovany
Kontaktovat uživatele:

Re: Zeiss

Příspěvek od Milan Zelinka »

Přátelé potřeboval bych poradit kde sehnat návod na seřizení puškohledu ZEISS JENA ZF6/S a nebo dát radu jak se tento puškohled nastřeluji pokud jde střela nahoru, popřípadě stranově. Děluji předem Milan
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Re: Zeiss

Příspěvek od Andy »

Ahoj Milane, pravidla jsou porad stejna. Pokud jde strela nahoru, otacim smerem DOWN (dolu) cili opak smeru UP (nahoru), ktery bude zrejme na stavitkach oznacen. Jinak k puskohledu je zcela jiste prilozen manual :-)
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zeiss

Příspěvek od Zdenek41 »

Podle mě se jedná o stranově naklepávací šutr.Výška je jasná.Pokud to najdu nedavno jsem měl tátovi zápisky doma v ruce.Tak to sem dám.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Re: Zeiss

Příspěvek od Andy »

Jo aha, neuvedomil jsem si, ze se jedna o tenhle stary puskohled co ma jedno velke kolo na nastavovani a jedno na aretaci. Tam je to ale krasne videt pohle pohybu krize. Kdyz jde kriz dolu, zasah se posouva nahoru a opacne.

Bocni nastaveni se dela jak rika Zdenda natvrdo pres specielni montaz, kde byvaji cerviky z kazde strany.
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zeiss

Příspěvek od Zdenek41 »

Tak mi to Milane nedalo.Znění je takové:
Při vysokých ranách otáčíme doleva.Při raně v pravo posuneme přední nožičky dalekohledu v pravo..Jak to přesně myslel se již bohužel zeptat nemohu...Ale on s tímto papírkem nastřeloval ZF.
Uživatelský avatar
Milan Zelinka
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: sob 23.9.2006, 19:55
Bydliště: Dukovany
Kontaktovat uživatele:

Re: Zeiss

Příspěvek od Milan Zelinka »

Andy píše:Jo aha, neuvedomil jsem si, ze se jedna o tenhle stary puskohled co ma jedno velke kolo na nastavovani a jedno na aretaci. Tam je to ale krasne videt pohle pohybu krize. Kdyz jde kriz dolu, zasah se posouva nahoru a opacne.

Bocni nastaveni se dela jak rika Zdenda natvrdo pres specielni montaz, kde byvaji cerviky z kazde strany.

Andy je to jak píšeš jedno kolo na ostření a druhé na seřizování. Líta mi to o něco víš a stranově je to výborný ale nevím jak se to dorovná. I když teť už jsem o něco chytřejší, ale ještě to není ono. To zubatý kolečko funguje jako zajištění proti samovolnému otočení ????? A pokud tomu tak je tak je povolím a tím šroubkem se zářezem na šroubovák jedu nahoru a nebo dolu ??? Díky za odpověď. Milan
Uživatelský avatar
Milan Zelinka
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: sob 23.9.2006, 19:55
Bydliště: Dukovany
Kontaktovat uživatele:

Re: Zeiss

Příspěvek od Milan Zelinka »

Zdenek41 píše:Tak mi to Milane nedalo.Znění je takové:
Při vysokých ranách otáčíme doleva.Při raně v pravo posuneme přední nožičky dalekohledu v pravo..Jak to přesně myslel se již bohužel zeptat nemohu...Ale on s tímto papírkem nastřeloval ZF.

Zdenku díky zase jsem o trochu blíž cíli. Milan
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Re: Zeiss

Příspěvek od Andy »

Milan Zelinka:
1. necituj prizpevky prosim a jen pis komu to adresujes, stejne jako ted delam ja.
2. Uz si vzpominam, jedno kolecko je ostreni jak pises a druhe vyskova elevace ve prostred s aretacnim sroubem.

Smery otaceni nema cenu resit, delej to podle pohybu krize. Kdyz jde dolu, zveda se bod zasahu. Kdyz jde nahoru, tak snizuje.

Andy
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
Uživatelský avatar
Milan Zelinka
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: sob 23.9.2006, 19:55
Bydliště: Dukovany
Kontaktovat uživatele:

Re: Zeiss

Příspěvek od Milan Zelinka »

Andy díky i za radu jak jsem to zbabral s tou citací.
Takže pokud povolím ten šroubek který je na šroubovák tak se dostávám k uvolnění toho zubatýho kolečka které otáčením posouvám kříž nahoru a nebo dolu ??
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Re: Zeiss

Příspěvek od Andy »

Ano, melo by to tak byt. Dej pozor, pohyb krize je znacne humpolacky. Sveho casu se diky teto vlastnosti pouzivaly tyto puskohledy na sportovni kuse. Nevyhoda byla prave v absenci windage, cili bocni regulace.
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
Uživatelský avatar
Milan Zelinka
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: sob 23.9.2006, 19:55
Bydliště: Dukovany
Kontaktovat uživatele:

Re: Zeiss

Příspěvek od Milan Zelinka »

Andy moc ti děkuji za všechny rady. Já to asi nebudu seřizovat sám a nechám to dělat nějakýho puškaře ale chci o tom něco vědět abych byl chytřejší. Milan
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Re: Zeiss

Příspěvek od Hans88Vagus »

Ano ten šroub je aretační. Jen si dej pozor, když ho budeš dotahovat, abych jsi nepohnul i s kolečkem a posunul si kříž. Pravdou je, že nastřelování těchto starých Zeissů ( ZF4 a ZF6 ) stojí hodně nervů a partónů. Při klikání je to daný. Zase neznám odolnější puškohled, jako puškohled na den nemá chybu.
Uživatelský avatar
Milan Zelinka
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: sob 23.9.2006, 19:55
Bydliště: Dukovany
Kontaktovat uživatele:

Re: Zeiss

Příspěvek od Milan Zelinka »

Ještě jednu otázku bych měl. Pokud mi flinta střílí 7cm nad a stranově je to výborný myslíte si že to zvládnu sám a nemusím nikam na střelnici. Máme u nás 100m ve zmoli střelnici ve které střílí bývalý SVAZARM malorážky a pod. Jak píše ANDY je to takový humpolácký štelování tak si myslím že je potřeba si stím pohrát a to snad zvládnu. Jak jsem se někde dočetl tak třeba jak se klíká tak jeden klik je 5mm ale jak je to hrubé u tohoto puškohledu ? 1/2 otáčky je kolik ??? Jenom pro představu. Milan
Odpovědět