Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Odpovědět
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od Lesomil »

Zdravím :)
Podle mne, pokud si přečteš "Hlavu VII " zákona o zbraních, dozvíš se toho poměrně dost.

Snad bych ještě informativně doplnil.... http://www.policie.cz/soubor/zadost-o-v ... u-pdf.aspx
Thomas166
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: stř 19.1.2011, 17:28

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od Thomas166 »

Díky za radu, večer nastuduju:-)
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od Rogam »

Jen pro info. Pokud si chcete někdo individuálně koupit a dovézt zbraň z Anglie, tak to bohužel není tak snadné, jako např. z Německa. Právě jsem to absolvoval, kdy jsem si tam objednal zbraň (samozřejmě starší, na nového Blasera, krásně rytého, s luxusní dřevem přirozeně nemám, koneckonců jako málo kdo na tomto fóru :( ) a nyní byla k vyzvednutí. Výrobci/prodejci sem v podstatě nemůžou poslat zbraň koncovému zákazníkovi, jako to např. v případě toho Německa. Jsou dvě možnosti, první, nechat ji poslat nějakému místnímu prodejci, který Vám to zprostředkuje, s čímž nemám nejlepší zkušenost. Druhá možnost si je zaletět pro tu zbraň do Londýna sám, kde Vám ji na letišti předají, resp. ji před Vámi "odbaví" a fyzicky se k ni dostanete až v Praze na letišti. Tomu předchází vyplnění dvou stránkového tzv. SIEL formuláře, který od nás potřebují pro své úřady v Anglii (stačí pak naskenovat a poslat) a zde pak klasicky požádat o předběžný souhlas s dovozem, který jim také zašlete mailem. Na tom letišti v Londýně to nepředá ten výrobce/prodejce ale jejich prostředník, osvědčená je firma PDQ Freight Ltd., sami si to s ní tam domluví.
kazan
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: stř 19.3.2014, 18:54

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od kazan »

Zdravím,
nemáte někdo zkušenost s dovozem puškohledu Leupold z USA? Poletím do USA, tak přemýšlím, že by jsem toho využil a koupil si tam puškohled v nějaké prodejně. Dovoz si představuji soukromě v kufru, žádné zasílání poštou. Dá se koupit přímo na prodejně v USA a dovézt letecky do ČR? Co americká strana při vývozu, co česká strana při dovozu-clo, daň? atd... četl jsem tady nějaké příspěvky ohledně dovozu leupoldu z USA, ale jsou z roku 2007 což asi nebude aktuální. Prostě potřebuji co nejvíce podrobností, aby jsem nějak nenarazil.
Díky za odpovědi

LOVU LESU...
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 532
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od xHonza »

Nechci malovat čerta na zeď, ale už to není tak snadné jako dřív, s rokem 2013 zpřísnil ITAR a už to oficielně spadá do exportu na licenci... Takže zkusit to můžeš, ale riskuješ zabavení na letišti.
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od Hirc »

jestli je to "ITAR produkt" tak riskuješ nejen zabavení, ale především to, že se do USA už nikdy nepodíváš... a než Tě vykopnou, tak si tě tam nechají o chvilku déle než bys chtěl :wink:

jestli je něco označené jako ITAR lze to zjisti například u popisků na http://www.opticsplanet.com
kazan
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: stř 19.3.2014, 18:54

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od kazan »

Díky za odpovědi. Nicméně zjistil jsem, že se to moc nevyplatí. Prohledal jsem internetové srovnávače cen USA, Rakouska a Německa a ceny se zase až tak moc od těch našich neliší. Něco sice levnější je, ale za problémy spojené s reklamací mi to nestojí. Zkoumal jsem pouze puškohledy Leupold a Meopta. Takže na zahraničí kašlu a koupím u nás. :wink:

LOVU, LESU...
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od rimar77 »

kazan to s tebou nebudu souhlasit švagrova teta mi přivezla loni leupolda s kroužky a vyšlo mne to skoro na polovinu toho co tady když si dáš obdobu jejich heuréky a necháš si to poslat domů poštou ale ona je občan USA takže mi to přivezla bez problémů proto jsem neradil je to úplně jiná situace než jsi ty
Belson
Častý návštěvník
Příspěvky: 66
Registrován: ned 19.12.2010, 22:19
Bydliště: Tatry

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od Belson »

S druhou polovicou vety sa nedá súhlasiť, nie je to úplne iná situácia. Amerikánci v predpisoch pre kontrolu exportu rozlišujú ČO a KDE sa vyváža a nie KTO vyváža. Ak sú puškohľady na zozname (a to optické zameriavače sú), zákon svojho štátu porušila aj teta - občianka. Iná situácia to je azda len z hľadiska následkov...
Belson
Častý návštěvník
Příspěvky: 66
Registrován: ned 19.12.2010, 22:19
Bydliště: Tatry

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od Belson »

Osobne si myslím, že pokiaľ nebudeš mať v kufri viac kusov a nepoletíš do nejakej embargovanej krajiny, až tak veľa neriskuješ. Ale je to len názor a za dôsledky zodpovednosť neberiem :) . To skôr ti hrozí, že pri návrate ti obrátia naruby kufor v Prahe, zaplatíš clo, DPH a je po výhodnosti kúpy. Osobná skúsenosť - našťastie som pri sebe nič hodnotného nemal. Odvtedy lietam zásadne z Viedne...

Pridám jednu zaujímavú skúsenosť, možno pobaví:
Keď sme zhruba pred rokom boli na návšteve u dcéry v Kanade, presvedčil som svoju Doživotnú (brzdu veselosti), že po ničom tak netúži, ako po návšteve Shot Show v Las Vegas (obdoba nemeckej výstavy IWA). Pri návrate selektoval na letisku v Las Vegas zriadenec účastníkov výstavy do extra lajny a prechádzali sme bez AKEJKOĽVEK kontroly batožiny a osoby! Nedalo mi a po prejdení som sa opýtal uniformovaného "čarneho" na vysvetlenie. Jednoduché. Kto bol na výstave, musí mať nejakým spôsobom do činenia so zbraňami profesionálne (potvrdzujem, pre zaregistrovanie som musel predložiť preklad svojej zbrojnej licencie). A to im slúžilo na takéto experimentálne odbavovanie cestujúcich. Kto nezažil, neuverí.
Účinok 1: Okrem časti pasažierov automaticky ostalo v tých radoch čakajúcich na dôkladné osobné kontroly aj niekoľko zahalených žien a od narodenia dobre opálených mužov a detí.
Experiment vyšiel, v saskatchewanskej Regine sme pristáli bez bezpečnostných komplikácií. Jediné ohrozenie bolo zo zmeny klímy (slnko, palmy versus haldy snehu a poriadny januárový mráz).

Účinok2: Dobre ma nasrali. Na výstave sa dali lacno kúpiť spúšte Timney a niekoľko ďalších artiklov, ktoré som mal v rukách a nemal odvahu vziať so sebou.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od Choochoo007 »

Zdravim,
mam dotaz ohledne "Overnite Express International"
Nemáte někdo odkaz na tuto prepravni firmu? Nemec mi tvrdi, ze mu zbran pres ni nechtej poslat do Cech, coz se mi nezda.
Nejak se mi nedari najit spravny odkaz na dopravce.

Zkusenost s jinym dopravcem take uvitam. Napr. zaslani pres DHL.

Take me napadlo, nechat si to poslat do Rakouska(snad pomoci Overnite) ke znamym a odtud prevest sem. Trochu divoky, ale 4x blize :wink:

Diky
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od Choochoo007 »

Uz jsem asi nasel, je to ten spravny Overnite?
http://overnite-online.de
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od Rogam »

To Choochoo007

já mám z Německa odzkoušené toto: http://krico.de/ , tento dopravce se dohodl s prodávajícím na všem sám a vše zařídil, použil jsem ho asi 2x nebo 3x, DHL Ti to taky sice přiveze i mi to několikrát doručila naše pošta :lol: , ale našim četníkům se to už nelíbí a chtějí, aby to byl dovozce, který je oprávněn k převozu zbraně, pokud to nemáš moc daleko, tak je taky možnost se domluvit s prodávajícím, bude-li souhlasit, aby Ti to přivezl k německým hranicím, tam si to převezmeš a překročíš s tím hranici sám, v příslušných dokumentech musíš být samozřejmě uveden jako přepravce ty
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od Choochoo007 »

Diky, mam uz tuto firmu od tebe v zaloze z drivejska. Jen zatim nechci navysovat naklady. Nejedna se o zadny sberatelsky kousek za 2tis EUR, kde se tech 100E ztrati :wink:
Zajimalo by me i neco levnejsiho, jako DHL nebo ten Overnite. Ze se ta DHL nelibi cetnikum je asi jasne, ale usetrenych 100E je uz take slusny duvod, kor na levnym kveru. Preci nemuzu nijak zabranit iniciativnimu nemci v odeslani :wink:
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Příspěvek od pufr »

Bych řekl, že odkaz je správný a prodejci naEgun o této firmě často píšou - zkušenost nemám.
Krico myslím taky není přímo "poštovní" firma - jen to umí okolo zbraní vyřídit "kamkoli" - což by v EU snad mohlo jít i jednodušeji - mohlo :)
Pufr
Odpovědět