Automaty v myslivecké praxi

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: M1 garand

Příspěvek od Reno »

Zbrojovák píše:Jak byste viděli mírně upravený (nová pažba) M1 garand pro lovecké účely?
Copak, copak, "mlsný kocour" z rozmaru neví, co nového by si pořídil do své sbírky zbraní? :lol: :twisted: Ale chápu tě, taky mívám podobné spády, ale naštěstí se (většinou :oops: ) dokážu ovládnout... :D Každopádně M1 Garand je nádherná, dalo by se říci kultovní zbraň. Co se týče ráže, spolehlivosti a přesnosti, tam bych ohledně loveckého využití absolutně neviděl problém. Ale jak už zmínil kolega pufr, poněkud nestandardní je ona nutnost použití nábojového rámečku, bez kterého to v originálním provedení bez úprav nefunguje. Ovšem prznit tuhle armádní krásku nějakým loveckým přepažbením, nevím, nevím... To už bych v případě, že bych si chtěl pořídit např. nějakou "rychlopalnou" naháňkovou kulovnici vojenského provedení, nechal předělat a přepažbit třeba ruskou SVT, nejlépe tu krátkou karabinu, protože u tohoto "krumpáče" by mi to znehodnocení originálního stavu tolik nevadilo...
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od Zbrojovák »

K tomu nabíjení, tady je video které popisuje řešení, bez úprav zbraně, pouze s upraveným klipem
http://www.youtube.com/watch?v=mv-hLS5d ... re=related
Čili si myslím že toto by neměl být problém. Co mě osobně trochu vadí je nutnost vyosení optiky, i když při použití tohoto klipu by to snad ani nemuselo být nutné
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od Leon »

a ten klip tam zůstane nebo vyletí jako tady? http://www.youtube.com/watch?v=TGAL8xOJ ... =fvwp&NR=1
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od Reno »

Vida, tohle řešení s upraveným klipem (kupodivu celkem jednoduché) vidím poprvé. :) Pokud jsem to pochopil dobře, tenhle ve zbrani zůstává, dokud ho sám nevyjmu. Co se týče montáží, k vidění jsou buď ty vyosené pro klasický puškohled, nebo nahoru až před čelo závěru umístěná standardizovaná lišta např. pro kolimátor. S tím upraveným klipem by možná nevyosený puškohled instalovat šel, ale Garand vyhazuje horem, tak aby to nedělalo nějaké problémy...
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od Zbrojovák »

Pokud jsem viděl
- klip tam je dokud jej nevytáhnu
- nábojnice vyhazuje směrem doprava nahoru, takže by snad stačil deflektor (pokud bych tedy nechtěl přebíjet :? ). Na střelnici bych z něj stejně sypal přes ghost ring. I když nevím jestli jsou ta mířidla dobré pro střelbu na pohyblivý cíl. Musím si z něho někde bouchnout :wink:
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od pufr »

Ghost ring - alespoň, jak jsem ho zkoušel na menší Carbine M1, je na střelbu v pohybu jako dělaný, toho bych se nebál. Chce to pár ran do terče - aby se člověk přesvědčil, že ta zdánlivě "volná" symetrie mířidel funguje docela přesně a pak je to celkem pohodové a rychlé zamíření (alespoň ta "malá" puška tak působila :D ).
Pufr
jiprok
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: pát 15.7.2011, 10:20

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od jiprok »

Zdravím, nevím, ale já jsem automat na honu ještě neviděl.
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od mikis »

jiprok píše:Zdravím, nevím, ale já jsem automat na honu ještě neviděl.
Tady se pochopitelně mluví o semi-auto... ne o full.... automat je jen lidový nazev pro samonabíjecí...

Jinak u nás ve sdružení má "automat" pouze jeden střelec, ale jinak proti nim nic nemám, na naháňkách jsou docela vidět..... v okolí jich je více převážně Br. BAR.. ale myslim že jsou i levnější a spolehlivější kulovnice :mrgreen:
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od Zbrojovák »

No, anebo ten původní BAR 1918, to už je skutečný automat :oops:
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od xHonza »

To Zbrojovák: Myslim že docela dobrej a levnej základ na stavbu lovecký samonabíječky by mohlo být tohle: http://www.zelenysport.cz/scripts/podro ... p?IDZ=6826
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od Zbrojovák »

No přemýšlím, že časem seženu asi originál Springfield armory a jediné co bych upravil je pažba ato tak, že bych řešil novou z lepšího dřeva v původních konturách.
Kdo ví jak by působilo na naháňce třeba toto? :)
http://wetlands.simplyaquatics.com/v/st ... 1.jpg.html

a pro inspiraci, trochu rozsáhlejší úprava v mé oblíbné ráži :wink:
http://olegvolk.livejournal.com/608143.html
http://www.youtube.com/watch?v=cKXCu5oXgFY
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od TT33 »

Určitě dobrý je Br. BAR, nebo Merkel SR1, což jsou lovecké samonabíjecí kulovnice, ale ty vojenské SKS, SVT, CZ 858, Hermex, M14, atd., může nastat problém, že Vás na natláčku nepustí a nevím jak dalece se dnes vyplatí přestavba vojenských na lovecké. Také jsem řešil tento problém a nakonec jsem koupil Ruger Mini 14 v nerezu, ale ten nemám na společné natláčky, u těch dávám přednost ráži nad 9 mm.
Michal S
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: stř 12.10.2011, 16:53

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od Michal S »

No M1 garand je určitě krásná zbraň ale pro myslivost, nevim nevim..
A navíc si mysliv že byb byl problém s puškohledem protože náboje vyhazuje skoro nahoru. Jedině někde sehnat tu boční montáž co sem na ní viděl kdesi v PC hře.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od Zbrojovák »

Dík za vaše postřehy, no v prvé řadě si z něj někde střelím a zvážím.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Carnivore
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: stř 08.2.2012, 22:19

Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od Carnivore »

Garanda v 308 mam a parkrat jsem s nim na nahance byl, prislusny redukovany klip vlastnim. Zkusenosti veskrze pozitivni, krom kecu ruznych paprdu. Strelba pohotova a presna, max spolehlivost i se strelama tvaru lapua mega. Nevyhodou je vyssi hmotnost zbrane.
Odpovědět