Motorky a rušení zvěře

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Motorky a rušení zvěře

Příspěvek od Andy »

Nevím jak u vás, ale u nás je to zejména trend mezi adolescenty. Takoví ti opravdoví motorkáři na silných strojích tam naštěstí nezavítají.

Nicméně i tak krapet spolu bojujeme.

Letos jsem přichytil cca 4 jezdce a pokaždé jsem se s nimi nějak domluvil 8) Vesměs slušně a bez nátlaku :twisted:
Naposledy upravil(a) Karel61 dne sob 29.7.2017, 16:31, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Doplnění diakritiky do nadpisu
Uživatelský avatar
Milan Zelinka
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: sob 23.9.2006, 19:55
Bydliště: Dukovany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milan Zelinka »

Nazdar. Tento nešvar se rozmohl i u nás na Moravě. Sedím na ?ebříku a najednou se něco neidetifikovaného blí?í s rachotem jako hrom a pod posídkem projede kořeň na enduru a je v hajzlu. Podruhé jsem již slezl zastavil jsem ho ale domluva nic moc prostě lesní cesta a má asi pravdu. Kousek u sousedu je terénní dráha a je to zá?itek takhle navečer to poslouchat. A zvěř, ta si snad někdy zvykne. Další nešvar je venčení pejsků za dědinou stylem kousek na ?pagátu a potom na volno a snad se vrátí. V tomto bych potřeboval poradit jak na tuto novou módu reagovat. Nechci jit natvrdo ale v takovém úseku kde se vystřídá dvě motorky a tří majitelé s pejskem v podvečeru tak zvěř vychází úplně za tmy a správný výběr průběrného odstřelu je ohro?en. Jak na pejskaře ? To mi poraď te. Je nato nějaký zákon kromě toho co známe o štvaní zvěře a dvěstě metrů od vesnice a mysl.stráž apd.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Milane, co se pejsku tyce tak to presmeruj sem
http://lovectvi.wz.cz/forum/viewtopic.php?t=35&start=0

Jinak s tou cestou... i tak tam nema co delat. Horsi je, ze podle zakona ho ma spravne stavet a pokutovat jen lesni straz, nikoliv myslivecka. Ale mohl bys mu pokazde prohlizet "kufr" zda neveze upytlacenou zver :lol:

Treba by ho to preslo. Ja to resim vetou prikazovaci "Uz tu nejezdi". Docilil jsem toho, ze jiz z dalky se prijedou podivat zda sedim... a kdyz me vidi.... otoci a jedou nazpet :twisted: hold kluci.
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

No Andy zjevně jsi ře?il nějakého slušného klučinu, kterému tatínek koupil terénní motorku. Moje zkušenosti jsou poněkud jiné a to zejména pokud jde o celou partu puber?áků. Čím víc se s nimi budeš ?korpit, tím větší naschvály Ti budou dělat. Tak se raději někam za?iju a vůbec se nesnažím o jejich nápravu, protože v tom případě musím počítat, že se mi ještě minimálně třikrát do noci proženou okolo posedu. A zkus je zastavit, minimálně z toho bude po?duchovačka, v horším případě Ti parta nadělaných 18-letých puber?áků fyzicky předvede o čem vlastně ten život je. Nic platné Ti nebude že jsi myslivecká stráž, že máš kulovnici. O tu tak akorát, tedy pokud nebudeš chtít někoho z nich zastřelit, může? přijít. :lol: :lol:
Brennek
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 28.9.2006, 23:15
Bydliště: Království 324, ©luknov

Příspěvek od Brennek »

Andy, nejhorší je, že lesní stráž nesmí zastavit jakékoliv vozidlo za žádné okolnosti - to nemá v pravomoci :( - jediné, co může udělat je, že ohlásí celou zále?itost Policii jako podezření ze spáchání přestupku na úseku zákona o lesích a opíše si SPZ (pokud to rychlost vozidla dovoluje :? ). Myslivecká stráž má v tomto určitou výhodu - může stavět vozidlo (při podezření, že je v něm přepravována neoprávněně nabytá zvěř). U nás řešíme imrvére čtyřkolky a pár ho?anů na krosinách. Zatím, ale nikdo z nich nedělá naschvály. Naposledy jsem se setkal i s tím, že si napomenutý člověk ztě?oval, že myslivecká stráž manipulovala nepříjemným způsobem se zbraní, která nebyla zlomená. I na to je potřeba dávat pozor ze strany myslivecké stráže - radši tu flintu hodit na záda. Je potřeba vystupovat při takovém jednání klidně a rozhodně, i když se jedná často o značně vypjatou situaci :evil: .
Pesimista se učí rusky, optimista anglicky a realista se učí střílet
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Brennek:
Mas pravdu.

2) Lesní stráž je při své činnosti oprávněna

a) zjistit toto?nost osoby, která při obecném užívání lesa porušuje ustanovení tohoto zákona,
b) ukládat a vybírat pokuty za přestupky uvedené v § 53 tohoto zákona v blokovém řízení podle zvláštního předpisu,24)
c) předvést bezodkladně policejnímu orgánu osobu, kterou přistihne při přestupku, nelze-li jinak zjistit její toto?nost,
d) požadovat pomoc nebo součinnost orgánů Policie České republiky, popřípadě obecní policie, pokud nemůže splnění svých povinností zajistit vlastními silami a prostředky.


Olaf:
Ne slo i o particku. Kazdopadne jsou to 14-16leti kluci. Navic ja je fyzicky nenapadam.. neni duvod aby se na me vrhali ;-) Ja jen durazne zadam. A to je rozdil. Lze to totiz resit i jinak. Pres rodice... pres PCR... proste k nasili se rozhodne neschyluje. A nedej boze pokud bych byl napaden... tak ne proto ze bych to vyprovokoval svym chovanim viz. JUDIKAT v Udalostech. Rozhodne jsem nekofliktni typ. Ale mam rad poradek :twisted:

Kazdopadne na svou obranu nosim "malou svini". Tedy pokud by to neslo jinak resit. :oops:
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

Brennek- myslivecká stráž je oprávněna na komunikacích místního významu/tedy především na cestách ve Va?í honitbě/ podezřelé auto i zastavit a požádat o kontrolu kufru, popřípadě odebrat proti potvrzení nalezenou zbraň. Ale je to přesně to, co jsem mínil svým předchozím příspěvkem. Ani všichni z nás neví o této pravomoci, natož řadový občan. takže pokud to udělám, mohu se setkat s nějakým neurvalcem a i když budu slušný, může z neznalosti dojít i k fyzickému napadení. A to teď neuvažuji ani případ, že dotyčný opravdu pytlačil, tam by ta pravděpodobnost fyzického kontaktu byla ještě vyšší.
Andy-měl jsem na mysli puber?áky v těch správných letech a když je jich víc, v množství je síla. Mám sám doma kluka v těchto letech, tak vím o čem mluvím. Místy s nima člověk jen těžko nachází společnou řeč a pokud nejsem při případném hrubém konfliktu připraven proti těmto dětem použít zbraň, jako že ne, raději je nechám až se vyblbnou a za chvíli dají pokoj. I když nejsem konfliktní ,na základě zkušeností raději volím tuto možnost /tedy alespoň v případě těch motorek/.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

jelikož jsem hospodář a zároveň myslivecká stráž řeším tyto problémy velmi často.Někdy stačí stačí domluva hlavně u tich náctiletých popřípadě pohovor s jejich rodiči.Reakce bývá někdy dobrá jindy narážím na nepochopení rodičů slovní urážky atd,většinou se jedná o ty přistěhovalé z měst.Daleko horší je to s mladíkama ve ?pičce tedy řádně posilněné alkoholem tam to pak může hraničit i s kontaktem tedy napadání.Doporučuji teda pokuď se jedná opravdu již o hrubé delikty,rozbíjeni posedů,krmného zařízení atd.Přivolejte policii Čr.Nestalo se aby nezasáhla.většinou se totiž jedná o jedince,ktří už u nich mají taky svůj spis a takových i oni mají plné zuby.V žádném případě neře?te situaci se zbraní v ruce je to vždy přitě?ující okolnost.Jinak myslivecká stráž má možnost udílet blokovou pokutu do výše 1000kč a vést správní řízení na příslušném magistrátě.Je ale lepší vždy se nějak domluvit a hlavně nemachrovat to veřejnost jen těžko sná?í.Nejsme bohužel v takové pozici jak v sousedních zemich,kde myslivec je pan někdo a kromně aktivistů ho tam mají rádi.V uniformách se tam chodí ne jenom na pivo,ale i na úřady,takže v podvědomí tam myslivce berou jako někoho koho je třeba a ne jak tady pouze pojídače zvěřiny.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Zdenek41:
Souhlasim s tim, ze lepsi je nemachrovat. V klidu vysvetlit a v pripade nepochopeni to resit jinou cestou.
Sikáček Japonský
Nový návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: pon 13.11.2006, 8:57
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sikáček Japonský »

:(
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Motorky a ru?ení ?věře

Příspěvek od figi »

Větší či menší problémy s motorkami a čtyřkolkami jsou dnes prakticky bez vyjímky všude. Před týdnem se mi podařilo zadržet deset čtyřkolkářů u nás v honitbě a řeší si je PČR. Ale o tom psát nechci, i když to bylo příčinou mojí diskuse s dalšími dvěma čtyřkolkáři z moravy. Rozhovor se nesl v duchu " stejně si budeme dělat, co budeme chtít, nikdo nás nechtí, a když, tak co nám můžou", takže klasika.
Ale opravdový šok jsem měl z toho, když mi začali nadšeně popisovat novou zábavu, kterou mají. Na rozlehlých polích si najdou tlupu srnčího, obklíčí ji, rozdělí, a jednotlivé kusy na čtyřkolkách uhoní. Divili se, jak ta zvěř málo vydrží, než vyčerpáním padne. Zvlášť ve sněhu, který byl, je to prý otázka chvíle. A pak se jede hledat další tlupa, je to zábava na celý den.

Zase je to něco, proti čemu je těžká obrana.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
magoda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 183
Registrován: pát 08.1.2010, 9:14
Bydliště: pha-východ

Re: Motorky a ru?ení ?věře

Příspěvek od magoda »

figi píše:Větší či menší problémy s motorkami a čtyřkolkami jsou dnes prakticky bez vyjímky všude. Před týdnem se mi podařilo zadržet deset čtyřkolkářů u nás v honitbě a řeší si je PČR. Ale o tom psát nechci, i když to bylo příčinou mojí diskuse s dalšími dvěma čtyřkolkáři z moravy. Rozhovor se nesl v duchu " stejně si budeme dělat, co budeme chtít, nikdo nás nechtí, a když, tak co nám můžou", takže klasika.
Ale opravdový šok jsem měl z toho, když mi začali nadšeně popisovat novou zábavu, kterou mají. Na rozlehlých polích si najdou tlupu srnčího, obklíčí ji, rozdělí, a jednotlivé kusy na čtyřkolkách uhoní. Divili se, jak ta zvěř málo vydrží, než vyčerpáním padne. Zvlášť ve sněhu, který byl, je to prý otázka chvíle. A pak se jede hledat další tlupa, je to zábava na celý den.

Zase je to něco, proti čemu je těžká obrana.
:shock: tak to je těžkej nářez,i když mi máme celkem pokoj místostarosta je vášnivý čtyřkolkář tak dost jezdí po okolí vesnice denně,takže aktivity ostatních jsou celkem monitorovány,ale tohle co píšeš je tvrdý kalibr.nemám slov.........
vhool

Re: Motorky a ru?ení ?věře

Příspěvek od vhool »

to figi:popis prosim jak jsi je zadrzel....moje zkusenost s nimi je spis takova,ze to konci tim,ze mi ukazou fakace a zmizej...pokud ovsem nezastavili dobrovolne :wink:

jinak k problemu,toto uz jsem slysel loni nekolikrat a je to opravdu svinstvo ktere sice neni moc rozsirene ale je a tezko se s tim neco udela bez pomoci PCR
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Motorky a ru?ení ?věře

Příspěvek od figi »

Bylo to při sčítání zvěře, šel jsem s revírníkem od LČR, ten má špatné zkušenosti, při pokusu o zadržení čtyřkolkáře na něj dotyčný najel, a srazil ho k zemi, od té doby se jim snaží spíše vyhnout.

Pomohl mi hluboký a měkký sníh, jeli kolejí a tím, že jich bylo tolik, to ti přední odnesli (stál jsem uprostřed cesty, naštěstí to byli ti slušnější a nepřejeli mně ). Takže ty první dva jsem zadržel, ostatní to otočili, ale naštěstí byla PČR v tomto případě mimořádně rychlá a ty, co to otočili zadrželi akorát při výjezdu z lesa. Také jim pomohl sníh.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
vhool

Re: Motorky a ru?ení ?věře

Příspěvek od vhool »

v tom pripade uz jen dokazat jim,ze nahaneji zver a dat to nove aby z toho udelala reportaz,to myslim bez sarkazmu protoze problem neukaznenych "offroadaku" je celkem rozsirenej a takovy "fandove" delaji spatne jmeno tem ukaznenym (kterych je vetsina) a pro ktere je toto stejne vyziti jako pro nas myslivost.
Odpovědět