Lovecké kladkové luky

Kuše, luky, praky a jiné
Odpovědět
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od alwarez »

Ono to pry patri na SZ ,ale budiz ,mozna za mne nevyhodi jako se mi to stalo mockrat na ceskych forech ,nebot so se mi stalo bylo spatne .Ceske Budejovice ,ale ja bydlel 20 km od C.Budejovic presne uprostred trate zeleznicni mezi C.Budejovicema a Gmundem. Nejdrive jse m bydlel 5 let v Bostonu a okolu Bostonu ,nez jsem toho nechal a prestehoval se do Severni Karoliny do Greensbora a ja se strasne flakam a tak jem byl temer po celem vychodnim pobrezi USA ,zajimave je to ve state Maine kde jsou silnice tak do hlavniho mesta Bangor a jak sjede z hlavni silnice jste na prasne ceste .
Misto jasne bylo nahodne vybrano ,ale divil jsem se ,ze tady skoncili Moravane /wachovia reigon/ .
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od alwarez »

Kladkovy luk byl vymyslen okolo roku 1928 ale patentovan az roku 1960 a vlastne neznamy / v cesku/ az do roku 1989 kdy se rezim zhroutil . To same se delo s tradicnim lukem ty se objevuji az kdyz soukromnici zacinaji vyrabet luky .To tak znamena az od roku 2000. Dnes kladkove luky jsou dobre i kdyz jsou dobre vydrzi daleko mene nebot jsou pod vetsim stresem a tak jsme radi kdyz vydrzi 9 let ,ale pak je strasne zastaraly !!
U tradicnino luku zase spadame do nekvalitni vyroby ,ktera prichazi z Ciny ,ale pokud tento luk je spravne vyrobeny vydrzi i 50 let jako nektere co se stale kolem pohybuji .Plus strelba vyjde levneji .Jasne lovecka lukostrelba se provadi po celem svete ,krome par zemi , jinak umely laminat byl vymyslen nekdy/ na letadla/ za 2 svet .valky a zacina se lepit na luky roku 1953 ... pred tim se vyrabely luky lepenim dreva ve forme bez laminatu ....kladkove luky se vyrabi dnes po milionech po celem svete !!!!
vincenzokr
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: úte 09.6.2009, 18:19

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od vincenzokr »

jo severní karolína,tam je slušná příroda
Mathews Switchback 30/70RH
BS-TropyRidge Firewire W5,Cobra Diamondback Drop Away Arrow rest,
Mathews Quiver T-serie,Stabilizer Doinker 7"
Carbon Express Maxima Hunter 350,Rage Tip x-Treme 2,3"
vincenzokr
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: úte 09.6.2009, 18:19

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od vincenzokr »

mě se líbí kl. luk jako zbraň,je to takový moderní klasický luk :D ,tyhle zbraně mi velmi imponují :mrgreen:
Mathews Switchback 30/70RH
BS-TropyRidge Firewire W5,Cobra Diamondback Drop Away Arrow rest,
Mathews Quiver T-serie,Stabilizer Doinker 7"
Carbon Express Maxima Hunter 350,Rage Tip x-Treme 2,3"
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od alwarez »

Ono se necha jezdit auty co neni daleko pro nas tak Virginia,jizni karolina a jasne Severni Karolina vse co je tak 4-5 hodin cesty autem .Virginia ma ze luk musi dostrelit sipem 125 yardu aby byl legalni loveckou zbrani ve state a Jizni Karolina nema zadne zakony co se tyce luku ,jasne velmi pohodlne je kdyz otevreme zadni dvere a kouka se na nas white tail deer ....
Muj luk drevolaminatovy dostreli asi 200 yardu na tahu 55 liber kdyz cele pretahnu na 30 palcu ,jinak jsem se udelal tez dva luky jen tak z nudy z hickory co maji 55a 60 liber a ty dostreli asi 170-180 yardu muj ukol byl splnen udelat si lovecky luk i kdyz je nepouzivam ,kdysi jsem delal drevene luky ale nikdo to dnes nekupuje, tak jsem toho nechal .
Mame tu krizy a tak lidi moc nekupuji a kupuji jenom to co musi :lol:
vincenzokr
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: úte 09.6.2009, 18:19

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od vincenzokr »

beru jižní karolínu,tam by se mi líbilo,žádné omezení :lol:
Mathews Switchback 30/70RH
BS-TropyRidge Firewire W5,Cobra Diamondback Drop Away Arrow rest,
Mathews Quiver T-serie,Stabilizer Doinker 7"
Carbon Express Maxima Hunter 350,Rage Tip x-Treme 2,3"
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od alwarez »

Jizni karolina tam je dlouho strasne horko od kvetna po konec rijna jasne maji tam regulace a tak neco je vzdy chraneno ze se nesmi strilet ,ale lukustrelec nema zadnou sezonu a vzdy ma co strilet jako napr prasata .To same plati zde a jasne trochu na sever na kojoty neni sezona nikde a mohou se strilet vsude cely rok .
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od alwarez »

http://www.youtube.com/watch?v=NZ1Mg0a7Tpw&NR=1


toto je Jizni Karolina a pruvodce vypravi jake sipy si musi prinest ke svemu 70 lib. kladkovemu luku :lol:
vincenzokr
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: úte 09.6.2009, 18:19

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od vincenzokr »

pěkní čuníci,paráda :)
Mathews Switchback 30/70RH
BS-TropyRidge Firewire W5,Cobra Diamondback Drop Away Arrow rest,
Mathews Quiver T-serie,Stabilizer Doinker 7"
Carbon Express Maxima Hunter 350,Rage Tip x-Treme 2,3"
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od alwarez »

On jenom rika ,ze musi mit tezke sipy na 70 liberni luk musi byt 600 grain sip a ja jasne bych sel jeste vice obycejne je to na
10 grains na libru natahu tedy na 70 liber nejmene 700 grains sipy ......
vincenzokr
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: úte 09.6.2009, 18:19

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od vincenzokr »

jooo,vím,ale čuníci jsou pěkní,těch prasat tám máte dost co?Slyšel jsem ,že jsou tam taky dost přemnožení,nestačíte je prý střílet :lol: :lol:
Mathews Switchback 30/70RH
BS-TropyRidge Firewire W5,Cobra Diamondback Drop Away Arrow rest,
Mathews Quiver T-serie,Stabilizer Doinker 7"
Carbon Express Maxima Hunter 350,Rage Tip x-Treme 2,3"
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od alwarez »

Z videa je videt ten problem - neni mladez !!! Do USA vsechny prasata byla dovezena a jelikoz jsou vystrileny vsechny velke selmy nemaji prirozene nepratele a na jihu meji 2 krat a nekde trikrat male a tak prasata se positaji na miliony a ani nevim kolik je jich a urcite to bude od 6 -9 milionu ,neni na ne sezona a mohou se na ne pouzivat veskere zbrane a tak se lovi kopim a nozi a ja nevim cim koliv .....To same je s nutrii ,vyhlasily odmeny na nutrie ,ale ta je jenom 5 $ za kus a to se vubec nevyplati a ted staty stejne nemaji penize . Populace take neni hladova ,zatim a tak za 10$ se muze najist v restauraci kolik chce a kdyz jdou do obchodu jeste za mene a tak lovit nikoho nenapadne ,navic vekov se vyprazdnil a ve mestech o nejake loveni neni zajem .
vincenzokr
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: úte 09.6.2009, 18:19

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od vincenzokr »

no asi tam máte lovecký ráj :lol: néé?Já bych chtěl skolit losa,to je moje výzva :twisted:
Mathews Switchback 30/70RH
BS-TropyRidge Firewire W5,Cobra Diamondback Drop Away Arrow rest,
Mathews Quiver T-serie,Stabilizer Doinker 7"
Carbon Express Maxima Hunter 350,Rage Tip x-Treme 2,3"
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od alwarez »

To vidite jenom vy ,zde to tak nevidi jako kolem jsou stovky kanadskych hus po mestech a lidi ve meste se na ne divaji jako na obtizne ptaky .Ve meste jsou chraneny ,ale za mestem ne ,ale oni tam nechodi ,nebot si uvedomuji nebezpeci ,tak se je ruzne snazi vyhanet z golfovych hrist jak umeji .Ta mladez co tady lovi lukama jasne ma raj na zemi ,ale sedet u pocitace je mnohem snazsi .Jsou mladeznici co si chteji vydelavat strelbou lukem a tak ti musi trenovat a jasne ti jsou dobri ,ze trefi 3 palcovou cerveny cil i ze 50 yardu mockrat po sobe ,jasne jeho kladkovym lukem co maji na zavody jinak na loveni maji jiny luk.
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od alwarez »

Neco co mnoho lidi nebude verit a nekdo mne oznaci za pitomce na co jsem si zvykl .....proc se naucit strilet kladkovym lukem alespon v zapadni spolecnosti .V USA jak vime mame asi 2,5 milionu veznu, nebot je zaviraji za cokoliv a pak maji preplnene veznice a musi je zase pustit,nebot hlavne ted staty nemaji penize .A toho koho stat oznaci jako Felon nema pravo na zadnou bouchacku do smrti a vsechno je felony. A tento clovek nemuze sehnat job a jinak diskriminovan= ma tezky zivot ! Jsou jich miliony a tak do bas se dostanou ti nestasni a neopatrni . Urcita cast bydli na venkove a dost lidi rezim ignoruje ,ale nekteri ne a koupi si starsi luk a lovi zver a rybari ,tak ze jidlo nemusi kupovat ,tech penez je malo a tak se jidlo hodi a z nekterych se stavaji vyborni strelci kladkovych luku a jsou schopni zasahnout jelence na 80 yardu a dnes mame range finder a tak zasah je mozny az na 100 yardu pouze musime pocitat ze se zatu dobu zvire pohne, ale jinak maji dobry zasah. pak taci lovi vsude a vlastne pytlaci nenavidi rezim a jasne nemajici zadnou loveckou etiketu ,nebot rezim je poslal do basy za kousek marysi a kdyz se odtud za 5 let dostanou, uci se strilet lukem a jak jsem rikal fondy jsou omezeny kupuji z druhe ruky vlastne uplne vse .
Tak legalne mohou byt v nejakem spolku anebo si pouze udelat lovecky listek v nasem pripade v N. C. za 40$ co obsahuje i rybarsky listek a spokojene si ziji a proto ze jej nikdo do prace nevezme, musi si zalozit vlastni company a tak je vidim ,ze maji nejakou tu spolecnost na sekani travy a keru vse co proste mohou prodat ostatnim lidem a nekteri si zakladaji spolesnosti na udrzbu luku ,nebot na zalozeni spolecnosti nic nepotrebuji jenom platit dane kdyz vydelaji a vetsina ekonomiky je na cerno stejne, nebot dane nikdo neplati bud vydelava tak malo ,ze dane odmita platit nebo je tak chamtivy. Felons rozhodne odmitaji vlade neco platit :lol: :lol:
Odpovědět