Jaké krmení pro štěně?

Pejskové a jejich výcvik
Mik
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: ned 03.6.2007, 11:21
Bydliště: Pardubický kraj

Jaké krmení pro štěně?

Příspěvek od Mik »

Chci se zeptat, jaká kvalitní značka a druh krmení se hodí pro štěně Vel?špringršpaněla? Díky za odpověď.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

já třeba teď krmím fenku pointra K9 což je zhruba 80kč za kg a podle některý rádoby odborníku jsem blázen :lol: ale určitě neuděláš špatně když koupí? krmení od firem Proplan K9 Bosch Royal canin Acana nebo náš Brit což není špatné krmení a není tak drahé teď ho dávám dospělým fenám a pohoda ti všichni dělají kvalitní krmení pro štěňata různě velkých plemen kde se nemusíš bát ale určitě bych nekoupil krmení v marketu za 200kč pytel což někteří kupují a pak se diví že mají psi zdravotní problémy protože co v vtom za ty prachy může být lepšího než kostní moučka soja aby vytáhly bílkoviny a ?rot
Uživatelský avatar
Licinnda
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 29.5.2008, 8:16
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

krmivo

Příspěvek od Licinnda »

Já mohu z vlastní zkušenosti doporučit granule Fitmin...české krmivo, tudí? není předra?ené - 15 kg pytel granulí za cca 800 Kč. Nyní testujeme na doporučení granule Eminent a zatím také spokojenost - Rovněž kvalitní české krmivo.

Jinak souhlasím s kolegou nahoře, K-9 je výborná.
kromax
Častý návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: úte 27.5.2008, 10:59
Bydliště: Brno - venkov

Příspěvek od kromax »

No ja mam MMO a jako stene sem ho krmil Purinou...a hlavne sem mu varil minimalne jednou tydne veprovy nozky. Uplne sem je rozvaril, az se skoro rozpadaly, jeste za tepla jsem je obral od kosti a nehtu a nechal v polivce vychladnout. Pak sem do prihrate polivky daval treba kvasnice, vajicko, sardinky, rybi tuk, no proste vsechny mozny doplnky pro stene :) ty nozky sou vyborny na klouby, protoze obsahuji obrovsky mnozstvi vaziva a lovecti psi trpi na opotrebeni kloubu, tak jsem mu dal takovej malej darecek, aby az bude starecek mel mensi problemy. I veterinar me to schvalil jako dobrej napad. Toz tak :)
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ČENDA »

Nevím co je na tom pravdy ,ale od některých chovatelů jsem slyšel že se objevují krmiva značky K9 a podobně vyráběná v polsku.Prý to není nic moc tak raději pořádně koukej na výrobce prý to je úplně stejný pytel. Jinak já krmím právě tu K9 a naprostá spokojenost.No a pokud je štěně ještě malé tak purinu nebo eukanabu,ale to vyjde dost draho.
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

Čendo dneska koupí? kromě USA CAN krmiv pomalu všechno z Polska a z Česka je tam levná výroba je to jako s auty pomalu nevíš odkuď ho máš :lol: :lol: :lol:
kromax
Častý návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: úte 27.5.2008, 10:59
Bydliště: Brno - venkov

Příspěvek od kromax »

Mno, ja sem na K9 neslysel moc chvaly...tak jsem jji nepouzival, ale jak vas tak ctu, tak ti co ji moc nechvalili asi meli tu z Polska :twisted: ta Purina stejne bude asi nejlepsi co se tyka pomeru cena:kvalita :wink: jinak takovy to Chappi, Pedigree a jine proflaknute znacky rozhodne nekupujte-na ty jsem asi pred rokem videl recenzi, ktera se zabyvala kvalitativnim rozborem a vyslo z toho, ze se to moc nelisi od krmiv znacky Tesco atd. :roll:
jeste doporucuju stridat granule s polevkama a domaci stravou tak 3:1 8)
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

to nemusí být tím že to bylo z Polska žádná z těch lepších firem si nezkurví jméno někdy kolem 95 roku začali dělat Royal canin v polsku a nějak se jim nedařilo a co jsem se dozvěděl od prodejce tak přišli o dost peněz a udělali ve fabrice pořádný rachot a dnes je to v pohodě. A proto to může být tím že každému psu všechno nesedí měl jsem ir. setra a ten až dostal sebelepší granule tak měl sračku nakonec skončil na Brit Adult Large Breed a byl v perfektní kondici i při výkonech který podával akorád se?ral 2X tolik aby mu to stačilo velká pointřice mi po honech kdy měla 18 kg nechtěla po ničem přibrat tak jsem vzal K9 pro štěňata velkých plemen a za 2 měsíce měla 23 kg a samý svaly a né ?pek :lol: a fena bulldoga je pořád na dietních protože ta se koukne na ?rádlo a má o 2 kg víc je jak já:lol: :lol: tak že podle mě je jasně vydět že každý pes je jiný a musí si člověk odzkoušet co mu sedí.
Pietro
Častý návštěvník
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 17.1.2008, 17:14

krmení

Příspěvek od Pietro »

Ahoj, momentálně mám štěňata a krmím je Acanou a fenu před porodem a v kojení krmím granulema od Fitminu a malejm jsem taky krmil ka?e os stejné značky, jinak starou fenu i psa krmemím granulema Friskis. Jinak jak psal Leon,že né krmení z marketu tak to bych zas tak špatně neviděl,protože dneska ve většině marketech seženež i ?pičkové krmení,ale to už nestojí 200Kč, jinak znám desítky majitelů co krmí granule z marketu za dvě stovky a pes je ok a někdy až vy?ranej.. :D
Gambrinusplzen
Nový návštěvník
Příspěvky: 40
Registrován: sob 26.1.2008, 21:22
Bydliště: Rokycansko

Příspěvek od Gambrinusplzen »

Tak to asi špatně kouká?. to neni vy?ranej z krmení za 200.kč,ale z nedostatku pohybu. Tebe když zavřou do cvingru a budou te cpát ?rotem ,tak taky budeš vy?ranej. :(
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

Gambrinusplzen tak to jsi přesně trefil samej ?rot tím pádem špatně stravitelný cukr a pes je jak prase na výkrmu když ty psi vidím tak bych s velkou chutí takhle krmil majitele
Gambrinusplzen
Nový návštěvník
Příspěvky: 40
Registrován: sob 26.1.2008, 21:22
Bydliště: Rokycansko

Příspěvek od Gambrinusplzen »

Dost srandy, zpátky k tématu. Já mam teď doma štěně jezevčíka, krmím ho granulema od Acany Puppy small breed a jsem absolutně spokojenej. Mám i fenu VOK a od malička je na Acaně a v porovnání s jejími sourozenci, které jsem měl možnost potkat na klubové výstavě, jsem dospěl k názoru, že se na Acanu můžu absolutně spolehnout, tak i v době březosti jsem jí krmil Acanou pro březí feny a psy v zátě?i a jsou z toho krásná a zdravá štěňata. Proto můžu jednoznačně Acanu doporučit.
koroptvik
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: úte 11.3.2008, 13:39

Příspěvek od koroptvik »

Zdravim, my krmíme vařenym - kolínka, zelenina, maso, paj?ly (kromě plic) nebo jen vývar z kostí - a psi rostou dobře. Malá SHS (3měsíce) dostává ještě k "snídani" piškoty, tvaroh, jogurt, mléko (přímo od krávy) a je pěkně baculatá. Granulema krmíme jen, když nestačíme uvařit, kupujeme Astora.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

no já masem nekrmím díky ceně protože kdybych krmil kvalitním masem a přílohou tak by mě jedna fena vy?la minimálně na 3000 kč tak to je při třech fenách trochu moc :cry:
koroptvik
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: úte 11.3.2008, 13:39

Příspěvek od koroptvik »

Naštěstí maso nekupujem, máme vždycky dost odřezků ze zvěřiny a paj?ly a když dojde maso, děláme vývar z kostí. "Zvířátka" nám v tomhle hodně pomáhají. Máme 5 psů, takže by se nám koupě masa dost nevyplatilo.
Odpovědět