Krmeli?tě, vnadiště, hromady

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: Krmeli?tě, vnadiště, hromady

Příspěvek od Steyer »

To duch: díky, upevnění právě řeším. Myslím, že to dám na oc. lanko, které zavěsím přes kladku na skobu na strom, ale min. 3-4m vysoko. Vezmu si vždycky lano, které tam ze žebříku karabinou napojím a spustím to dolů. Doufám, že po lese nikdo se žebříkem běhat nebude.
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Re: Krmeli?tě, vnadiště, hromady

Příspěvek od duch Pampuch »

pokud ti to bude chtit mermomoci nekdo ukrast, tak si nevezme zebrik, ale motorovou pilu. :( Spis jde o turisticke nenechavce, takze ocelove lano, na konec retez a ten omotat kolem stromu. Od retezu dal muzes pokracovat klidne silonovym spagatem. Pak nam napis, za jak dlouho ti to nekdo ukradl. Martinek mel nejlevnejsi tusim za necelych 15oo, koukal jsem pred mesicem na cabelas, tam byl vyprodej za asi 3o doliku, coz by slo, ani za tech 15oo to nema cenu delat doma, nejsem eletrikar a kdyz jsem to pocital, tak material na slepenec cca litr, ale ten by nikdo nekradl :lol: Nyni bych mel mozna i teticku, budu to muset prubnout :lol: Nejvice se mi na cabelasu libili ty trojnozky, co myslite, za jak dlouho by to lezelo? :lol:
Lahvon
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 10.4.2008, 21:45
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmeli?tě, vnadiště, hromady

Příspěvek od Lahvon »

Ten nejlevnější automat co mají na vše pro lov stojí ve státech 30USD. Není tam digitální časovač ale manuální a na fórech ve státech na něj jen nadávali že je to dost poruchový. Objevil sem ale jiného výrobce automatů. http://www.texashunterproducts.com/tifeki.html Původně ten 6V stál 149USD. Teď se prodáva za 89USD. Záruka je 5 let. Zkoušel sem kontaktovat výrobce ale nechtěli to do ČR poslat. Nakonec sem koupil http://www.gamekeep.co.uk/prodpage.asp?productid=42. V záhoří Rudel ho prodávají za 3390 Kč. Kupoval sem 3 kusy a vyšly mě i s poštovným na 2000Kč kus a byly do týdne doma. Akumulátory 6V sem koupil v ČR a vyšly mě na 150Kč kus. Každý den točí 30 vteřin. A od prosince sem je nemusel dobíjet. V pohodě vydrželi i ty velký mrazy. Upevnění sudu mezi stromy sem vyřešíl ocelovým lankem tl. 3mm. Na sud sem přidělal z lana oko a za to to pověsím na háček který jezdí po lanku. Aby to nebylo u stromu mám na sud přidělané ještě jedno lano kterým odtáhnu sud do požadované polohy, a potom volné lano přivážu na strom v úrovni ocelového lanka. Velký 50l sud plný kukuřice se blbě vynáší po žebříku a tak vozím v autě kladkostroj kterým sud zvednu až k lanku a okoko z provazu navléknu na háček.
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: Krmeli?tě, vnadiště, hromady

Příspěvek od Steyer »

To Duch a Lahvon: díkas za rady, pokusím se to dát nějak dohromady. Hardware nakoupím buď v US nebo na eBay.de. Ty nejlevnější cajky sypou jen ráno a večer - nestačí to? Nebo je lepší když to bude častějc? Zatím vyberu místo a zavnadím klasicky, na vnadišti totiž nemám vhodný strom, takže průzkum bojem. :idea:
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Re: Krmeli?tě, vnadiště, hromady

Příspěvek od František Fořt »

A ještě mi pánové řekněte, jak vyřešit srnčí a spol, kteří leckdy kukuřici vyberou, než prasata stihnou v noci dorazit.
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: Krmeli?tě, vnadiště, hromady

Příspěvek od Steyer »

zkusím třeba sypat do kamení, do kusů dřeva, do senáže, do klád a větví, atd,
Ať si srnčí tzaky ďobne, ale prasátka si najdou cestu lépe.
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Lahvon
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 10.4.2008, 21:45
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmeli?tě, vnadiště, hromady

Příspěvek od Lahvon »

Já srnčí neřeším. Mám nastavené 2 časy. Jeden v 18.00 a druhý ve 21.00. Srnčí mi to nikdy nevysbírá úplně. spoustu toho zašlapou do země a nebo do sněhu a tam si to prasátka najdou. Nekrmím ale pouze kukuřicí. Vždy v neděli tam rozsypu pytel ovsa, půl pytle hrachu, půl pytle žaludů a kaštanů, kolem 30 kukuřičných klasů a aspoň 5 pytlů cukrové řepy. Srnčí tam je celý den a nedokáže to vysbírat za celý týden. Prasata tam chodí taky každý den a pořád tam něco nachází. řepa jim zabere docela dost času než jí všechnu zlikvidují.
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmeli?tě, vnadiště, hromady

Příspěvek od Tomfi »

No jo, tak při takovém množství týdenním bych taky neřešil srnčí ani vysokou. :lol:. Ale kdo má 20pytlů na zimu ten musí kalkulovat jináč :lol:
Zastava M70 8*57JS Meopta 2100RD 7*50,
Nikon Monarch 8,5*56 DCF
Machač 12/70,12/70
----
i v leči jsou naši kamarádi
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmeli?tě, vnadiště, hromady

Příspěvek od Zdenek41 »

To Lahvon mám malý dotaz,tam i lovíš a kolik za rok ulovíš černé a celkově v honitbě.Nebo to je obora? :wink:
Lahvon
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 10.4.2008, 21:45
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmeli?tě, vnadiště, hromady

Příspěvek od Lahvon »

to Zdenek41 : Je to volná honitba. Takto krmím na dvou místech a tam i lovím. Od října mám střeleno 2 lončáky a 23 selat. Šlo by toho ulovit víc, ale přes týden pracuji a tak lovím pouze o víkendech. Celkově máme střeleno 54selat, 6 lončáků, 2 kňoury a jednu bachnu.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmeli?tě, vnadiště, hromady

Příspěvek od Zdenek41 »

Jo tak to je slušný asi lesní honitba,dík za informace at se daří lovu zdar.
kopov.cz
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: sob 23.1.2010, 18:27

Re: Krmeli?tě, vnadiště, hromady

Příspěvek od kopov.cz »

Užasny,až skoro neuveřitelny-ale když to jde,tak proč ne :D Ja mám spíš skusenost,že když donich střelím,tak trva někdy i měsic než se tam ukáží znovu.I když tam sou,tak se hromadě vyhýbají. Chtěl jsem se zeptat co považujete za největší tahoun a lákadlo na čerou. Kdesi jsem tu četl o oříšách,tak jsem to skusil a bez výsledku :( Nejvic se mi osvedčily ryby z podzimních výlovu rybniku,ale ty jsou jen na podzim :x Skousel jsem je navézt i u strýca v jiné honitbě,ale tam na ně chodily jen lišky. Takže asi né všechno funguje všude stejně.
Lahvon
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 10.4.2008, 21:45
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmeli?tě, vnadiště, hromady

Příspěvek od Lahvon »

Unás je jedno co jim tam nasypu. Všechno jim chutná. Když do nich střelím tak sou zpátky za 3 max 4dny. Když střelím 2-3 selata z jednoho rudlu tak bachny sou potom opatrnější. Trvá třeba 2 hodiny než je vylezou, ale většinou se jich dočkám. Základ úspěchu je unás vysoká kazatelna. Jak nemá podlahu min. 5 metrů nad zemí tak se toho moc nenastřílí. Základ úspěchu je na podzim když se sekají kukuřice mít navezeno na krmeliště.
josefd
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 21.2.2008, 21:18

Re: Krmeli?tě, vnadiště, hromady

Příspěvek od josefd »

na divocaky sto procentni nic asi neni ja mam kamarada ten ma honitbu borovej les ten jim nasype jecmen kukurici proste cokoli a maje tam kazdej den :? no unas sousedi strili kolem 150ks cerne a daval jsem ryby chodili a prestali a odvar z ryb davam stale a bez uspechu :oops: kukuricku v soli a ja nevim co jeste proste nemaj hlad maj zaludy dost prirodni potravy :lol: tak jen kontroluj kaztdej den jetli s etreba nespletli :mrgreen:
pepča
Nový návštěvník
Příspěvky: 34
Registrován: úte 02.10.2007, 8:53
Bydliště: Vysočina

Re: Krmeli?tě, vnadiště, hromady

Příspěvek od pepča »

Já používám automatické krmítko asi 5 let časovač mi dělal kamarád jen za cenu materiálu +-2000,- .Jako nádobu na krmení jsem použil plechovou popelnici vejde se do ní víc než pytel jádra. pověsil jsem ji na strom ve 4 metrech řetězem. Když jdu plnit tak si vezu hliníkový výsuvný žebřík vylezu nahoru a doplním. Dávám kukuřici na půl s ječmenem. Přez zimu to vydrží tak 3 týdny dávám víc aby se přiživilo i srnčí přez léto 2měsíce. Krmení mám načasováno asi hodinu před setměním. Zatím nikdo nic neukrad ani nezničil doufám, že jsem to nezakřik.
CZ 537 30-06
troják G.Tichý 8x72R, 16x65
Odpovědět