Myslivecké zážitky které už nechci zažít

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Myslivecké zážitky které už nechci zažít

Příspěvek od kikin »

Tommy,Prskačku nech Figimu,ten s ní umí :D
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Myslivecké zážitky které už nechci zažít

Příspěvek od kojot »

Nono, 243 Win. je dobrá.

Přibližně před 14 dny jsem jel z práce a hle, na hranicích u sousedů sekli kukuřici. Věděl jsem na 100%, že tam vepři jsou a tak jsem zasedl do kazatelny přibližně 200 od hranic, protože jsem tušil, že tudy budou přebíhat do našeho lesa. Hranici v těch místech tvoří silnice a tak jsem krom kombajnů pozoroval skoro dvě hodiny dopravu. Při dosíkání posledního řádku nastal chaos a sousedi se do nich opřeli. Jeden lončák přerazil silnici a vyběhl na pole, kde jsem seděl. Co čert nechtěl, nějaký k...t začal střílet i po něm přímo proti mě. Jelikož jsem seděl malinko utopen pod horizontem, jedna kule pleskla přímo vedle mě do bezu. Zajímavý pocit, přiznám se. :evil: Přesně už vím, jak bylo tomu lončákovi. :lol:
Kdo netermí s námi, termí proti nám
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Myslivecké zážitky které už nechci zažít

Příspěvek od motolada »

Jeden z důvodů proč jde o zakázaný způsob lovu :wink:
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Myslivecké zážitky které už nechci zažít

Příspěvek od Tommy »

Hoši winchestrovka to je velká magie, s tím nemůže lovit každý,jen ti nejlepší. :D Ovšem v tom hrachu jsem se s ní necítil zrovna bezpečně.
vesrad
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 14.1.2010, 19:25
Bydliště: Olomoucko

Re: Myslivecké zážitky které už nechci zažít

Příspěvek od vesrad »

Tak se mi v sobotu na honu podařilo parádně "ustřelit". Tlačili jsme les, kde by měli být zajíci. Šel jsem v tlaku a tak na 15 metrů jsem za suchou dubovou haluzí uviděl škáru. Velikostí vypadalo tak na 60 kg, takže lončák,bylo zalehlý šikmo zadkem ke mě. Zahlásil jsem po lajně prase a závodčí co byl poblíž, že ho mám střelit. Přehodil jsem brok za slugy, zamířil na konec žeber a vystřelil. Co se dělo potom byl dobrý adrenalin. Místo lončáka vystartovalo ze zálehu prase "jak stodola", po pěti metrech dalo čelem vzad a proráželo přímo proti řadě honců. Trochu jsem uhnul z dráhy a jak bylo za řadou, poslal jsem k němu tak na 10 metrů druhý slug. Prase se jen skouzlo a začlo odkazovat. Jak jsem později zjistil, prase neleženo na zemi, ale mělo tam "záhrab" tak 30 cm hluboký, takže jsem z něj viděl tak půlku. No výsledkem je kňour asi 7let, 135 kg vyvržený a zbraně těsně pod bronzem... Máme tu s černou problémy, takže máme vyjímku na kdeco a nikdo to neřešil. Naopak mě každej plácal po ramenou jaký mám štěstí... No a já z toho mám zatím spíš výčitky a takovou divnou "pachuť"
ZKM 452 Varmint .22LR
IŽ 58 16/70,16/70; Brno 801 12/70,12/70
ZG 47 "Kuna" .35 Whelen, CZ 557 .308 win

(Kdysi Německý křepelák, Bordík, Blaser ES67 7x65R,12/70; CZ 550 Varmint .308 win,ZK 99 "Hanák Brno" 6,5x55SE)
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Myslivecké zážitky které už nechci zažít

Příspěvek od fesoj »

Jsi šťastný člověk, když se Tvé zážitky, o jejichž opakování nestojíš, pohybují pouze v těchto dimenzích ! Vlastně sis jen popletl malé prase s velkým. Pořád to bylo jen prase - ne pes nebo nedejbože chlap. Ale zásadní chybu vidím v tom pokynu "střel ho" a v tom, že jsi honemhonem poslechl. Na zdravou zalehlou zvěř se nestřílí !
Kritériem pravdy je praxe.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Myslivecké zážitky které už nechci zažít

Příspěvek od Petr1970 »

je to těžký, v těch bordelech.. co sem letos stál tak pokyny byly jasné - vidíš prase, střílíš... osobně se toho bojím a radši to nechám utéct (třeba pro podobné případy).. prostě dokud to nevidím celé v otevřeném prostoru a v bezpečném úhlu - tak to prostě nezmáčknu, doufám že mi to vydrží(to předsevzetí..)...

jinak vedle zvedli z leče před týdnem asi 30 kusů najednou, padlo asi 40 ran a padly 2 kusy... tak jak to asi tak vypadalo..... sem rád že sem nestál do kilometru poblíž
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky které už nechci zažít

Příspěvek od RuStaff »

Dneska uživateli Míra Duchek při naháňce v jejich domovské honitbě nějaký dobrák odchytil (prý v dobré vůli) psa pohybujícího se kousek od Karlovarské silnice, kam se staffbull vydal za zvěří z přilehlé leče - staffbulla v kevlarové vestě, s GPS navigací, s koženým ochranným obojkem... a odvezl ho do 30km vzdáleného Rakovníku, až tam si zřejmně všiml tel. čísla na obojku (nebo jiný důvod?) a zavolal majiteli, ať si pro psa přijede... :? Zatím jsem o podobných případech "záchrany" pracujícího psa z lesa věděl jen z doslechu (jezevčík odvezený do Rakouska, bordík odvezený z Písku do Plzně, atd.).
No konec dobrej, všechno dobrý, ale podobnou nejistotu (kdy vám signál GPS najednou zmizí kousek od silnice a pes 2h nikde...), bych tedy zažít nechtěl :cry:
6,5x55SE☝️❤️ 8)
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Myslivecké zážitky které už nechci zažít

Příspěvek od fesoj »

Ještě že to dopadlo takhle ! Taky by se mohlo stát, že by člen rodiny a statečný bojovník /o finanční hodnotě ani nemluvě/ dostal od "ochotného nálezce" teplou boudu a česnekové knoflíky !
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Myslivecké zážitky které už nechci zažít

Příspěvek od fesoj »

Kamarád mi včera vyprávěl o otřesném zážitku z kruhového honu někde na Moravě, kam byl pozván. Dobře zazvěřený revír, velice se na ten hon těšil... Střelců i honců bylo hodně, dělaly se velké kruhy - a najednou kamarád vidí zastřeleného psa a u něj plačící dívenku, jeho majitelku, která se s ním, ač nemyslivec, zúčastnila honu. Její retriever právě aportoval střeleného zajíce, když kolem něj probíhal další. Pes zajíce pustil, vyrazil za druhým, padla rána a padl i pes. Nešťastná náhoda, která se občas stane. Jenže to, co následovalo poté, kamaráda opravdu zhnusilo. V úvahu připadali 3 střelci. Nikdo z nich se k tomu neznal, tudíž pachatel, kterým rozhodně musel být někdo z té trojice, se nedokázal zachovat jako chlap... Když kamarád chvíli poslouchal ty hádanice, hon pro něj skončil. Odplivl si, šel k hospodáři, omluvil se, že se nezúčastní výřadu, prošel se 2 km k autu, nasedl a jel domů. A víckrát tam nepojede.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Pyros82
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: pon 09.8.2010, 16:09

Re: Myslivecké zážitky které už nechci zažít

Příspěvek od Pyros82 »

To je hodně smutné, když se chlap nedovede postavit za následky svých činů. Nic méně to vypovýdá vše o naprosto zkaženém, charakteru viníka. Někteří zoufalci si prostě nedovedou odpustit nejistou ránu a pak se ani nedovedou postarat o to, aby poškozenému majiteli způsobenou škodu nahradili (ikdyž nahradit člena rodiny prakticky nejde). Kamarád se k tomu postavil naprosto správně. Zajímalo by mě jen, jestli vedoucí honu ty tři domnělé výtečníky poslal aspoň domů nebo jestli pokračovali dál.
Remington 700XCR long tactical range 308 win.- puškohled Meopta ZD 6-24x56mm Mil-Dot 2
Baikal IŽ-43 E 1C ráže 12/76, 12/76 -puškohled Meopta Artemis 2000 6x42mm
Malorážka ZKM 456 model 4 - puškohled Leupold Mark4 8,5-25x50mm LR/T ilum.
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Myslivecké zážitky které už nechci zažít

Příspěvek od Reno »

RuStaff píše:Dneska uživateli Míra Duchek při naháňce v jejich domovské honitbě nějaký dobrák odchytil (prý v dobré vůli) psa pohybujícího se kousek od Karlovarské silnice, kam se staffbull vydal za zvěří z přilehlé leče - staffbulla v kevlarové vestě, s GPS navigací, s koženým ochranným obojkem... a odvezl ho do 30km vzdáleného Rakovníku, až tam si zřejmně všiml tel. čísla na obojku (nebo jiný důvod?) a zavolal majiteli, ať si pro psa přijede... :? Zatím jsem o podobných případech "záchrany" pracujícího psa z lesa věděl jen z doslechu (jezevčík odvezený do Rakouska, bordík odvezený z Písku do Plzně, atd.).
No konec dobrej, všechno dobrý, ale podobnou nejistotu (kdy vám signál GPS najednou zmizí kousek od silnice a pes 2h nikde...), bych tedy zažít nechtěl :cry:
Je třeba si uvědomit, že "nemyslivecká" veřejnost většinou neví, jakým způsobem psi v leči pracují :idea: Přestože nějakou zlomyslnost zcela vyloučit nemůžeme, osobně se přikláním k názoru, že v naprosté většině takových případů se opravdu jedná o dobrou vůli dotyčného zachránce. :)
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Myslivecké zážitky které už nechci zažít

Příspěvek od kasari »

RuStaff píše:Dneska uživateli Míra Duchek při naháňce v jejich domovské honitbě nějaký dobrák odchytil (prý v dobré vůli) psa pohybujícího se kousek od Karlovarské silnice, kam se staffbull vydal za zvěří z přilehlé leče - staffbulla v kevlarové vestě, s GPS navigací, s koženým ochranným obojkem... a odvezl ho do 30km vzdáleného Rakovníku, až tam si zřejmně všiml tel. čísla na obojku (nebo jiný důvod?) a zavolal majiteli, ať si pro psa přijede... :? Zatím jsem o podobných případech "záchrany" pracujícího psa z lesa věděl jen z doslechu (jezevčík odvezený do Rakouska, bordík odvezený z Písku do Plzně, atd.).
No konec dobrej, všechno dobrý, ale podobnou nejistotu (kdy vám signál GPS najednou zmizí kousek od silnice a pes 2h nikde...), bych tedy zažít nechtěl :cry:
Tohle je dost veliká nevýhoda Garminu. Ultrapoint, resp. Tracker hunter umožňuje sledovat psa třeba na druhý straně zeměkoule... Ale zase ta cena. :roll:
Ulkomaalainen...
Buttler
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: čtv 01.11.2012, 8:13

Re: Myslivecké zážitky které už nechci zažít

Příspěvek od Buttler »

Smazáno, uživatel varován. Karel61.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Myslivecké zážitky které už nechci zažít

Příspěvek od Tim »

Zkusím trošku odlehčit téma a odbočit od příspěvků, kde došlo/ bezmála došlo k postřelení člověka nebo jeho čtyřnohého přítele.
Pomalu začínám chodit "pokukovat" po srncích, protože navečer vytahují z lesa na paseky a berou paši v místech, kde se již začíná zelenat tráva. A protože takových míst v honitbě zatím nemáme až tolik, chodil jsem cca. 14 dní v kuse na jeden jediný posed. Včera jsem ale měl nutkání místo změnit a zasedl jsem proto navečer na opačnou stranu revíru k malé pasece. Před sedmou hodinou vytáhl z mladých jedlí slušný šesterák, odhadem tak 5-6 let, sáhl jsem proto po fotoaparátu, že udělám nějaký ten snímek, nastavím expozici, kouknu do hledáčku a... A namísto srnce tam stojí malamut :twisted: No tak jsem zase foťák uklidil, počkal až přijde panička (bo jsem se toho velkého psa bál - i když jsem nakonec zjistil že je mazel) a že slezu z posedu. Říká se, že zvyk je železná košile a bohužel to platí... Tak nějak podvědomě jsem si zvykl na počet šprušlí na posedu, na který jsem chodil až doteď a nevím proč, ale automaticky a bezmyšlenkovitě jsem chtěl došlápnout na zem. Vůbec mi nepřišlo divné, že je podemnou ještě asi metr a půl žebříku :roll: Se strašným kraválem jsem se poroučel k zemi, záda jsem si roztrhl o větev, rozbil jsem si display na foťáku a rozlámal jsem si cigarety v kapse... Za normálních okolností bych strašně nadával, ale nevím proč, včera jsem tam snad deset minut ležel na zemi a smál jsem se své blbosti :lol: Jen jsem děkoval své lenosti se vyzout z bot a dojít si pro kulovnici, protože původně jsem ji s sebou chtěl vzít... A teď sedím v práci v předklonu, nemůžu se ohnout, otočit, opřít, nic... Všechno mne bolí :roll:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Odpovědět