Myslivecké zážitky které už nechci zažít

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
vhool

Myslivecké zážitky které už nechci zažít

Příspěvek od vhool »

Vážení kolegové,mys.zážitky se většinou prezentují jako krásný moment při výkonu práva myslivosti o který se chce dotyčný z pochopitelných důvodů podělit.však to k myslivosti patří a je to krásný zvyk.Já mám na mysli ale zá?itek spojený s lovem nebo jinak s myslivostí který by člověk nejraději zapoměl a o kterých nemluví s až takovým nadšením.Nemám na mysli zážitky typu "kolega tohle nebo kolega tamto" ale va?e osobní nepříjemné zkušenosti nebo zážitky.vždyť je to také součástí této činnosti.Lovu
vhool

...

Příspěvek od vhool »

Osobně přidám první zá?itek,který budu mít na paměti po celý zbytek života.Není to nic až tak tragického ale zanechal ve mně opravdu silný dojem.
Před 8 lety když jsem ulovil svého prvního jelena (holou jsem již měl za sebou) ještě s kulovnicí 30-06 Sprg. se kterou jsem byl moc spokojený a střelivem SB Sierra,se mi stalo toto.Zhruba na 150m jsem našoulal drobnějšího ©esteráka a tři kusy holé.zalehl jsem a cca 10min.jsem se kochal pohledem na tuto majestátní zvěř.Poté jsem se rozhodl ©esteráka ulovit.mířil jsem v klidu na lopatku a bum.Jelen značil komoru a popo?el cca 15m kde se zastavil a po chvilince se složil.po obligátní cigaretě jsem se zvedl a do?el k němu.K mému překvapení jelen stále ?il ale nemohl se hýbat,pouze otáčel hlavou.Kule chytla o lopatku faleša mezi lopatkama vy?la pres páteř ven.když jsem se optarně přiBlížil na asi metr tak se ke mně otočil a hleděl na mně pohledem který si budu do smrti pamatovat.V očích měl výčitku PROČ a zároveň prosbu POMOC.Neváhal jsem a dal dostřelnou ránu abych to ukončil.Tehdy jsem se rozhodl nešetřit na střele a než zmáčknu na jakoukoliv zvěř tak si sám sobě zdůvodním proč a jestli to má význam vystřelit.zároveň mě tento zá?itek vede k opravdu preciznímu zacílení a neriskuji na zvěř v pohybu.Chtěl jsem se o tento zá?itek podělit protože si myslím,že v tuto chvíli jsem se změnil z lovce na myslivce a daleko víc jsem si začal vá?it života lovené zvěře.Lovu zdar
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

No popravde cekal jsem nejakou hruzu.... a u tohodle jsem se moc nebal :-) Kdyz pouziju tvou terminologii mozna stacilo dat si jeste jednu cigaretu a dalsi rana by nebyla nutna. :wink:

Nechci to tim nijak zlechcovat... ja jen ze prijit jeste k zive zveri se hold stava :oops: Je pak na nas abysme to rychle dokoncili.
vhool

Příspěvek od vhool »

Andy:vi? andy,k ?ivé zvěři jsem předtím přišel už mockrát a potom párkrát taky ale nevím proč,jestli to bylo tím,že to byl můj první jelen nebo tak ale tenkrát mi to přišlo nějak líto a trochu jsem nad tím přemýšlel.V žádném případě nejsem citlivka a už vůbec mi nedělá problém dát záraz třeba nožem srnčímu nebo dostřelit kus kolegům ale tenkrát mě to prostě nějak dostalo :wink:
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Jo jasny. Vsechno je nekdy v zivote poprve. :wink: Kazdopadne je samozrejme lepsi kdyz je zver jiz zhasla. Proto je treba dobre strilet.
vhool

Příspěvek od vhool »

:lol:
vhool

Příspěvek od vhool »

myslim,že to nikdo mazat nebude,andy ma rozum a proto jsem tady dal tohle tema.osone ti rozumim a myslim,ze na tomto foru nas bude vic :wink:
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

realista:

Pekne povidani. Diky.
Mozna k tomu tvemu pohledu take jednou dospeji. Zatim na to paradoxne pohlizim spis jako "realista" , a pokud zver postrelim (coz se mi za mou kratkou praxi jeste nepovedlo) tak dostreluji bez vycitek (dostreloval jsem jen srnče jelikoz jsem prisel moc brzy, pneumotorax).
hajnej007
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: pát 01.12.2006, 12:13
Bydliště: Litoměřicko

Můj nejhorší zá?itek

Příspěvek od hajnej007 »

je z naháňky na černou. To jsem byl ještě mladý adjunkt. Ke konci leče mi přebíhali přes lesní cestu dva odra?ení lončáci, tak jsem na toho druhého "zmáčknul" kuli, když už mizel v příkopu na druhé straně cesty. Byl jsem moc pomalej, tak jsem minul. Neuvědomil jsem si ale v té chvíli, že ta lesní silnička po cca 500m ústí v přímém směru na horizontu na frekventovanou státní silnici. 2-3 vteřiny po výstřelu, déle to nebylo, se na hozizontu objevila vrávorající postava, divně máchající rukama a pomalu se sunula z jednoho kraje vyústění cesty na ten protější. Podle pohybů v té chvíli jasný zásah "na měkotu". Nevěřícně jsem tu postavu sledoval a sám jsem se přitom málem sklátil na zem. Naštěstí to netrvalo déle než nějakých dalších 5-10 vteřin, pak se osoba přestala protahovat, narovnala se a začala spořádaně čurat .... :-))))). Nějaký řidič se potřeboval protáhnout, tak zastavil v roz?ířeném ústí lesní cesty a šel se vyčurat ... :-)). Naštěstí jsme to přežili já i ten neznámý řidič a i když kule skončila v příkopu, dodne?ka si to pamatuju a pokud 100% nevím, kam se to "zareje", tak nestřílím ..... . :-))
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

Vhool,realista -pánové plně chápu, co zde popisujete. Andy je zřejmě ještě mladý junák, dá nám určitě za pravdu o něco později. Se svým prvním jelenem mám stejnou zkušenost jako vhool. Rána na páteř, jelen vztyčenou hlavu a na výraz jeho očí snad do smrti nezapomenu. Tehdy jsem byl Možná starý jako Andy dnes, tudí? jsem vše ještě nepro?íval tak intenzívně citově jako dnes, byl jsem především lovcem. Myslím si,že většina z nás má podobnou zkušenost již za sebou, mladší ji v zápalu lovu pouze snadněji rozchodí. Dnes mám problémy odstřelit srně srnče, či telko lani. již kolikrát v době odstřelu jsem dlouho pozoroval laně s kolouchy, kteří kolem laní bezstarostně skotačili a nakonec jsem potichu vycouval bez rány. Jak stárnu mám s tím čím dál větší problémy. Pouze zásuvky ve mě ten pocit lítosti nějak nevzbuzují. Možná je to tím, že většinou se loví v noci, Možná je to podvědomím o jejich přemnožení a škodách které způsobují.
vhool

Příspěvek od vhool »

To olaf:plne te chapu.taky nejsem zadnej cita ale obcas proste diana nechce.jeste k tem zasuvkam,ono na markaziny kolem bachny je taky krasny pohled.na sele do cca 15kg to taky nemackam :wink:
Lukas.Dolezal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 204
Registrován: úte 12.12.2006, 19:37
Bydliště: Pardubicko

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Zdravím pánové! když jsem pročítal tohle téma, přišlo mi to zajímavé, jelikož myslivost se zbraní provozuji teprve krátce tak tolik zážitků z lovu zase nemám, rozhodně se nechci chlubit, ale letos se mi podařilo odlovit 4 kusy srnčího( 3srnci a srna). Myslel jsem, že pro mě sezona již skončila, ale hospodář za mnou a za tátou přišel, že je potřeba do konce roku ulovit holou, však to jistě znáte... na poslední chvíli. Tak jsem začal intenzivně chodit, ale nedařilo se mi. Dnes ráno jsem o půl šesté vylezl na ?ebřík,ale nikde nic, asi v osm hodin vy?ly vedle mě 2 kusy srnčího, srnec a srna. Tu jsem ale střílet nechtěl, jenže když se dala do rychlejší chůze, tak jsem si v?iml, že kulhá a poznal jsem ji, tento kus jsem chtěl ulovit již v září, ale už jsem na ni nenarazil. Zastavila se asi na 90 metrů a natočila bokem,chtěl jsem ukončit její trápení a stiskl spouš»,jenže namrzlá la?ka na ?ebříku způsobila své... srna se po ráně "posadila" ale hned se zvedla a zmizela i se srncem za terénní vlnou, asi za 2 minuty vy?la znovu asi 250 m na pole a zalehla,pomyslel jsem si že už zhasne, ale znovu se zvedla a ode?la na hranu cestya zmizela, počkal jsem ještě přes půl hodiny a šel jsem se tam podíva. bohužel srna vstala z rákosí a podívala se na mě, ten pohled nezapomenu, odcházela na louku,kde zrychlila, na nic jsem nečekal , zakleknul jsem a asi na 60 metrů jsem ji zasáhl na spodní komoru a konečně zhasla, první rána ?krtla zespodu hrudník. Nadával jsem si do blbců atd. Bylo to poprvé co mi ode?lo srnčí tak daleko, předchozí kusy ode?ly max. 5 metrů. :cry:
LukasD zh 324, 7x57R/16
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

jo stane se.... a stanou se asi i horsi veci... jen o tom nikdo moc nemluvi...
Majkl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 174
Registrován: stř 10.1.2007, 13:13
Bydliště: Vyškovsko

zá?itek

Příspěvek od Majkl »

Zdravím všechny kolegy a chtěl bych napsat co se přihodilo mě.
Byl jsem loni s kamarádem na čekané. On s flintou já bez. Seděli jsme na starší kazatelně, která byla kousek od hromady silá?e. Na tu kazatelnu jsme si sedali asi po šesté během týdne. ?ebřík byl trochu namrzlý a tak při výstupu po něm jsme byli opatrní.přišlo nám prasátko, rána, prase odbíhá. Seděli jsme a asi půl hodiny čekali. Pak jsem já bez flinty slezl dolů a svítil jsem kámošovi. Stoupl na první příčku a ?ebřík se najednou zlomil. Letěl dolů, flintu měl pod sebou a dopadl žebrama na flintu a na příčno vzpěru. Zůstal le?et a nehýbal se. Přiskočil jsem k němu, vytáhl jsem ho z pod kazatelny. Během vteřiny se probral a nemohl dýchat, měl ještě vyra?ený dech. Tak jak to znám z fotbalu, trošku jsem ho natřepal a za chvíli už se mnou mluvil. Třepal se a vůbec nevěděl co se stalo. Byl jen tochu pohmo?děnej jinak ok. Od té doby nerad chodí sám. Nic hroznýho se vlastně nestalo, ale zažít to znovu už nemusím. takže z toho plyne, starat se i o posedy a kazatelny. I já to dělám, jen ta byla kamo?ova.
MAUSER M03 8x57IS,Zeiss Victory Diavari 3-12x56 T* kříž 60
Bettinsoli diamont lux 12/76,12/76
BRNO Mod. 1 cal 22 Long Rifle
ESCHENBACH trophy AS/P 8x56B
ESCHENBACH farlux selctor D 8X42BG
Aldak
Častý návštěvník
Příspěvky: 53
Registrován: stř 17.1.2007, 12:04
Bydliště: Dražice
Kontaktovat uživatele:

Zá?itek

Příspěvek od Aldak »

Dobrý den pánové.
před 3emi roky jsem jako poplatkový lovec jezdil lovit do privátní honitby cca.30 km od Brna.Výměra asi 1400ha,veškeré cesty a svážnice opatřeny závorami se zámky.V komoře honiby lovecký srub který slou?il pro přespání asi osmi osob.
Jednoho večera,po předchozí kozultaci s kolegou, který mi sdělil kde co chodí atd.,jsem se rozhodl že pujdu tak ve 2 ráno(jedno ráno ,za dva večery).
Vyrazil jsem ,tma jak v pytli.Cesta se klikatila okolo hustý les já jel přibli?ně 30 kmh.Auto nechávám 600 m od kazatelny na kraji svážnice.
Nikde nikdo ještě trochu rozespalý otevírám dveře a vystupuji z
auta.
Najednou koukám a na silnici ode mne na tři kroky chlap v ?us?ákové soupravě.Málem jsem měl v kalhotech.Vůbec nevím ,kde se tam vzal.Ve mě by se krve nedořezal, nezmohl sem se na slovo.Chlápek si pokračoval dál já si vzal všechny "cajky" a pozoroval ho než se mi ztratil.
Celý zbytek čekané jsem přemýšlel kde se tam vzal,že nebyl vidět z auta.
Myslim ,že nejsem žádný posera ,ale todle mě vyděsilo dost.
Tak zatím, Aldak
Odpovědět