Problém se štěnětem

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
Mik
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: ned 03.6.2007, 11:21
Bydliště: Pardubický kraj

Problém se štěnětem

Příspěvek od Mik »

Zdravím všechny. Mám malý dotaz ohledně mého psa. Vlastním 15-ti týdenní štěně Wel?špringeršpaněla a mám problém s tím, že občas se?ere vlastní výkaly. Nedělá to sice pravidelně, ale i přes řádné domlouvání to občas udělá. Krmím ho třikrát denně granulemi Purina Pro Plan. Kamarád mi říkal, až ho krmím jen jednou denně a že mám zkusit i jiné granule. Nemáte s tímto někdo zkušenosti? :( :?
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

no nevím jak chceš takhle malému prckovi domlouvat spíš to chce častější ůklid a zkusit jiný granule může? třeba mu něco chybí jenom nevím jak může někoho napadnou dávat takhle malému štěněti jednou denně ten by měl mít krmení 4-5 krát denně
machal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 31.7.2008, 7:38
Bydliště: Královeměstecko

Příspěvek od machal »

Příteli, takovéto štěně musí opravdu ?rát, když má hlad ( souhlas s Leonem), dávej ke granulím sirové vejce, tvaroh, smetánek - tím nic nezkazí? (normálně to mixuj dosebe).když byl pejsek starší, tak jsem mu dával vejce i se skořápkou-jenom jsem ho rozklepl. K těm výkalům - rada vetarináře - hlídat a důsledně zakazovat, taky mě to trápilo, chce to čas a hlavně důslednost!!!!!!!!!
Browning BAR Long trac 30-06,Docter 8x56RD, Browning FN 12/12, Deutscher Wachtelhund
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Příspěvek od Hirc »

Jestli mohu radit, zkus ho krmit 5x denně a dávej mu pro chu? i jiné dobroty než granule - rý?i, ?loutky, vařené maso (ideální jsou nadrobno nasekané odřezky ze zvěřiny)

V ProPlanu určitě problém nebude- je to velmi dobré krmivo (a? na tu cenu).

A jak již psal někdo nade mnou - důsledně od odnauč až se bobků nevšímá; bude se to hodit jestli mu budou vonět i cizí...
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Příspěvek od duch Pampuch »

machal píše:Příteli, takovéto štěně musí opravdu ?rát, když má hlad ( souhlas s Leonem), dávej ke granulím sirové vejce, tvaroh, smetánek - tím nic nezkazí? (normálně to mixuj dosebe).
HiHi to jsme delali taky, smetakny, lipanky, vajicka mlicko a jogurt, moc mu to chutnalo a nyni mame 11 kg jezevcika s postavou jako Rambo :lol: Ale ono si nevyberes, kdyz ma k rustu vlohy a kdyz mu nedas nazrat , tak z nej budes mit uslapnutou, pokrivenou, neduzivou potvoru.. Tak az budes mit welsika jako irskeho teriera, tak se nediv. :wink:
Mik
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: ned 03.6.2007, 11:21
Bydliště: Pardubický kraj

Příspěvek od Mik »

No, s tím krmením to teda radši nechám při starém a budu ho krmit třikrát denně a ne jednou. To si myslím, že je takový průměr. :wink: A ještě bych se chtěl zeptat, jaké dávky jste dávali takhle starému štěněti? Já mu dávám podle návodu na pytli denní dávku zhruba 250g granulí a občas nějakou tu mrkev. :P
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

a to máš králíka :lol: :lol: :lol: :lol: jinak já se těma dávkama neřídim dávám co dokáže sežrat a hlídám jenom aby byli poslední dvě žebra vidět
machal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 31.7.2008, 7:38
Bydliště: Královeměstecko

Příspěvek od machal »

duch Pampuch píše:
machal píše:Příteli, takovéto štěně musí opravdu ?rát, když má hlad ( souhlas s Leonem), dávej ke granulím sirové vejce, tvaroh, smetánek - tím nic nezkazí? (normálně to mixuj dosebe).
HiHi to jsme delali taky, smetakny, lipanky, vajicka mlicko a jogurt, moc mu to chutnalo a nyni mame 11 kg jezevcika s postavou jako Rambo :lol: Ale ono si nevyberes, kdyz ma k rustu vlohy a kdyz mu nedas nazrat , tak z nej budes mit uslapnutou, pokrivenou, neduzivou potvoru.. Tak az budes mit welsika jako irskeho teriera, tak se nediv. :wink:
Je rozdíl jak velkého psa máš, kolik mu toho dá? a kolik má pohybu. Je rozdíl když dá? stejnou dávku jezevčíkovi a slídičovi a jestli se válí doma na gauči, nebo s ním chodí? každý den cvičit ( nebo alespoň obden). 15ti týdenní štěně určitě na výcvik ještě není, ale proběhnout na poli se může každý den, čím? si utvrdí? i poslušnost.
Browning BAR Long trac 30-06,Docter 8x56RD, Browning FN 12/12, Deutscher Wachtelhund
Odpovědět