Lov kladkáčem

Kuše, luky, praky a jiné
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Mathews »

Byl jsem svědkem na Slovensku kdy střelil chlap na 120 kg prase z 54 lbs kladkou a přes lopatku to neprošlo to k plicím..
Prase jsem dostřelil z 63 lbs PSE Super Short ,šíp carbonexpress maxima hunter a 100 gr G5 T3 na 35 m.Prošlo to ze šikma zepředu přes lopatku,plíce až k játrům.Prase udělalo 50 m a spadlo.Kyrys byl silný skoro 2 cm,sádlo,lopatka...Jde taky o super seřízení zakládky,kdy šíp nerotuje a celá jeho energie tlačí do jednoho bodu a ne do strany :!: Ostatní zvěř je jako papír proti divočákovi,ulovil jsem jelena stejným lukem ze předu a vyletěl šíp kýtou..,to neudělá 7 x 64.
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

To snad kdybych vylozene musel,ja bych mu neveril,jak se znam ,ale zensky strilej 40 librovej prece bezne,a lovej.Jasne ze to bude nejspis na do 30 yardu max............proud
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

Nemam s prasetem zkusenost,tak nevim,kamarad strilel na lopatku,taky asi 63 librovym mathewsem,tusim Z7,a snad rikal ze dobijel,strilel na lopatku aby neuteklo,a neuteklo,zustalo na fleku,osobne se s touhle taktikou neztotoznuju,nelibi se mi to,delam co muzu pro rychly zabiti bez nutnosti dorazet,ale faktem je,ze hodne zalezi na tom,jakej pouzivas hrot,jak umi kosti.......proud
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

Svyho casu jsme oba strileli muzzy a musim rict,ze nemaji chybu,ke konci jsem strilel G5 a kost netrefil,tak nevim,pater jsem trefil otvirackou,ale s hrotem na stipani kosti,bylo to spolehlivy,ale moc z ni nezbylo a sip byl na 4 kusy,jinak to byly prulety,nebyl problem,ja je nejradeji,pri dobry rane to vypada,ze zvire jen registruje stipnuti a odbiha,nebo odchazi,pak zastavi a za chvili sebou praskne jakoby ani nevedelo,ze uz neni.......proud
wolverin
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: pát 25.1.2013, 18:40

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od wolverin »

S tím seřízenim zakládky má Mathews pravdu,proto je důležitej ten papírovej test s neolepeným šípem.To ladění je sice pakárna ale dobře seřízená šedesátka fakt prostřelí víc než rozladěná sedmdesátka,nehledě na přesnost.No a tu můžou ovlivnit i lovecký hroty,proto u všech dělám kontrolní nástřel,hlavně u pevnejch .Problém může bejt vhodná terčovnice ,aby se nepoškodily při nástřelu hroty nebo šíp.Nejjednoduší je ukotvit na klidný vodní hladině pár nařízlejch kousků polystyrenu na vlasec.Dopady šípů jsou dobře vidět,šípy jsou dutý takže plavou-stačí je pak jenom vylovit a otřepat,jsou absolutně nepoškozený.Zvěř neni terčovnice,proto ta pečlivost aby to bylo odbytý prvnim šípem,rychle,bez trápení a bez dosledu.
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

Ja myslim,ze v tomhle ma Mathews pravdu,neni nad papir a poradny podminky k testu,polystyren ho myslim nenahradi,je tvarnej a ma pamet.Co se nastrelu tejka ,neni nad to vybrat par sipu(delam to vzdycky,nejlepsi z baliku),dobre je nastrilet tercovejma koncovkama a pak je vymenit za lovecky,s nicim nehejbat a sledovat zmeny,pak poznas jak co lita,ono orientacne uz ti ukaze nastrel a pohyb sipu i to,jak se ti zapichne do kostky,i kdyz ted pouzivam slamu,prijde mi to levnejsi a skoro na veky,prvni je balik,za nim je slama slisovana a chyta co projde......proud
Naposledy upravil(a) proud dne úte 29.1.2013, 12:46, celkem upraveno 1 x.
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

Resili jsme sipy(neni sip jako sip) tak,ze jsme si fixou psali na opereni,na jakou dalku je nejlepsi a kam tahne,kazdej jeden.Takze mam 5 sipu,tech nej a vim co kterej dela,tema strilim,ostatni dodavam kdyz nekterej ztratim,nebo znicim,uz jsem tak zvyklej,vybrat pet nejlepsich z baleni a pak jen dodavat....proud
wolverin
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: pát 25.1.2013, 18:40

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od wolverin »

To jsi mi trošku nerozuměl,ten polystyren neni na seřízení zakládky ale na vytestování šípů s našroubovaným lovečákem. :!:
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

to stejne nepobiram:-).Ja to delam jak rikam,jako bych lovil,dam na sipy tercovky,nastrilim,pak je vymenim za "lovecaky" a sleduju,pak je to uz o presroubovavani az jsou co nejbliz optimu,tim narazim na to,ze sice muzes delat zkousky a kdeco,a stejne pak muzes bejt v praxi prekvapenej,proto se snazim udelat zaklad a ladit az jakoby na lovu,takze tercovnice,dalka a strilet a strilet,upravovat jak se rika "za chodu".........proud
Naposledy upravil(a) proud dne úte 29.1.2013, 12:52, celkem upraveno 1 x.
wolverin
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: pát 25.1.2013, 18:40

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od wolverin »

Jo a 30 lb je na lov s tradičním lukem opravdu málo,40 lb je spodní hranice pro ženský a pro měkejše.
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

Tech 30 bylo mysleny na kladkac,nenapsal jsem to asi primo,omluva:-).Navic jsem schvalne napsal min,abych zvyraznil dulezitost loveckyho hrotu,o ten vlastne slo ve vztahu k sile natahu.......proud

muzes mit slabsi luk,ale kdyz mas dobrej hrot,bude ucinnej jako silnejsi,tim bylo mysleny. A vem si indiany a domorodce,jak lovej lukama,opravdu si myslis,ze maj natlacenejch 40-50 liber? To mozna tak nektery aby se "predvedli",jestli tuhle vlastnost(mizernou) vubec znaji :-)))
wolverin
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: pát 25.1.2013, 18:40

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od wolverin »

Když nastřeluješ lovečáky na nějaký terčovnici tak se při vytahování můžou poškodit,proto nastřeluju na vodní hladině .na kousek polystyrenu.Už chápeš?
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

Jo no,to uz ma neco do sebe:-),ja jen ze kdyz se tady oholim,mam za chvili tupou ziletku,kdyz jsem se holil tema stejnejma tam,vydrzely mi hodne dlouho,neni to vodou? :-))))))))))))))))))))))))..........proud
wolverin
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: pát 25.1.2013, 18:40

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od wolverin »

Vodou to nebude,jenom ti po návratu do vlasti trochu ztuhly rysy. :lol:
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Mathews »

Stačí pytel s neoprenem...,a neponičíš ani mechanical broadhead :wink:
Odpovědět