7x57, 7x57R

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Klasika to jistě je,ale do rychlých ráží moc ne.Po?ilhávám po EVU.
vhool

Příspěvek od vhool »

souhlasim se zdenkem a jak uz jsem napsal,tig (ID) je vynikajici pro raze ktere maji V0 do 750-770m/s pri vyssi V0 uz dost devastuje.EVO v sobe kombinuje vlastnosti KS,TUG i TIG a to velmi vyrovnane.co se tyka presnosti tak osobne povazuji strelivo RWS jako nejpresnejsi z bezne tovarni produkce vcetne nejvyrovnanejsi kvality munice obecne. :wink:
l.porizek
Častý návštěvník
Příspěvky: 87
Registrován: stř 13.6.2007, 15:47
Bydliště: jižní morava

Příspěvek od l.porizek »

Já mám RWS ID v 30-06 spring.,v 9,7g.,rychlost Vo-910m/s,a energie 4016 j,v téhle ráži mě to nějak, dá se říct nerozbýjí.muj názor.Ale jak se střela chová u jiných rychlích ráží to nevím,u 7×57r mám Rovněž dobré zkušenosti,ale stou lehčí 10,5 gramovou střelou.
:wink: Čau L.
Petin00
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: pon 17.9.2007, 13:31

Příspěvek od Petin00 »

LOVU ZDAR nevím kde se mám zeptat tak se ptám tady.Chci se zeptat jestli si myslíte že kulový náboj .308 Winchester a popřípadě 7x57R tu zůstanou(ve výrobě) cca tak 8 let nebo i více nebo jestli si myslíte že už bude něco jinýho a když tak co?jaká ráže?Já vím je to blbej dotaz ale zajímalo by mě to.Díky
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

7/57R je klasika je osazována do kulobrokových a kombinovaných zbraní všech zvučných značek výrobců zbraní.308W je vojenská ráž,která je využívána jak u armády tak Policie i v lovectví.nemusíš mít strach,že by jen tak vymizeli a staly se výběhovými rážemi.Měl bych větší strach jestly bude ještě myslivost.
Petin00
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: pon 17.9.2007, 13:31

Příspěvek od Petin00 »

tak to je skvělí.To jsem rád.Myslivost si myslím že bude to je jasný.Roboti by to asi nezvládli :P
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Tak roboty jsem nemyslel.Jen aby mohli dělat myslivost ty co se jim říká myslivec.Někdy mi připadá,že jde o vymírající druh.Vybíráž ráž?Co u vás lovíte?
Petin00
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: pon 17.9.2007, 13:31

Příspěvek od Petin00 »

Ano vybírám ráži a asi si byberu .308 Winchester.U nás lovíme srny,jeleny a sem tam to prase ale říkám jen sem tam:)
cejnyk
Častý návštěvník
Příspěvky: 63
Registrován: pon 18.6.2007, 21:40
Kontaktovat uživatele:

7x57 PTS

Příspěvek od cejnyk »

zdravím kolegové, už rok lovím s výše uvedenou ráží a střelivem PTS ve své CZ 550, tak bych chtěl pro zajímavost napsat několik málo zkušeností.
Letos, zatím na co jsem vystřelil, jsem nemusel dohledávat, vše v ohni, pouze 1 srnec po zásahu spodní komory - průstřel srdce odběhl cca 30m. Lončák 42 kg - 80 m - v ohni.
Co se týče podlitin, někteří píšete - po SB nebo RWS podlitiny, já jsem to zatím nepoznal, vše v perfektní kvalitě zvěřiny. Výstřel do 4 cm.
Obzvláštní spokojenost s přesností, nejdelší vzdálenost - 150 m srnče 5,5 kg, v ohni, v puškohledu to vypadalo, jako by ho přejel vlak, jen jsem slyšel náraz kule a srnče už le?elo zhaslé. snažím se střílet a trénovat, abych nemusel dohledávat, ale nemohu souhlasit s tím, že si tu stě?ujete na časté dohledávky s touto ráží. vždy se říká - nehledej chybu v ráži, ale ve střele :D
cecetkapavel
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: pát 19.1.2007, 20:11
Bydliště: Pardubice

7x57, 7x57R

Příspěvek od cecetkapavel »

Přebíjíte někdo 7x57R v okolí PCE, nebo PHA?
Brno Effect 7x57 R, Meopta 7x50
I? 30-06 Spr., Meopta 4X32
Jindřich Beran
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 127
Registrován: úte 22.1.2008, 20:50
Bydliště: Podorlicko

Příspěvek od Jindřich Beran »

Koukám, že většina lidí kritizuje střelivo SB. Moje osobni zkušenosti jsou zatím kladné. používám SPCE 11,2g a střílím teda pouze srnčí a z černý pouze sele a lončáka. vše tak do 120 m. Pokd si nejsem jistý, nestřílím. Jen mi přijde, že pokud střelím kus srnčího ve vzdálenosti do 30m, je střela příliš rychlá a kus někdy odbíhá při dobrém zásahu na komoru cca do 30m. Jinak vše v ohni. jb
Bessy
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: stř 19.3.2008, 19:18
Bydliště: ®amberk

Re: Oryx x TIG

Příspěvek od Bessy »

Dobrý večer, obě střely jsou od výrobců vyrábějcích velmi kvalitní střelivo, cena je také podobná já osobně bych volil TIG je to Možná můj osobní názor, ale odvádí velmi dobrou práci i na velké vzdálenosti.
ZKK 600 7x64 Artemis 7x50RD, německý křepelák Brit
Uživatelský avatar
radekbartik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pát 14.9.2007, 6:35
Kontaktovat uživatele:

RWS ID 10,5g

Příspěvek od radekbartik »

takze jsem se nechal ovlivnit pozitivními zkušenostmi s RWS a zakoupil je a musím říci maximální spokojenost 1liška, 5 srnců a 1 prase 50kg. vše většinou zůstalo v ohni 1srnec cca 20metrů odběhl ale na nástřelu byla 1/4plic a hodně barvy.
Po zkušenostech se Sierami SB jsou účinky podle zatím získaných poznatků nesrovnatelné a už bych se zpátky určitě nevrátil. všem vřele doporučuji. Cena náboje při jeho účinnosti a přesnosti je ve finále úplně zanedbatelná.
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

EVO a 7x57R

Příspěvek od Perník »

to Zdenek41 : Dočetl jsem se, že po?ilháváte po střelách EVO, někde jsem zjistil, že tato střela ale není osazována RWS do této ráže (7x57, 7x57R), nebo je to nesmysl? Možná se jen jednalo o nabídku nějakého prodejce a ne o kompletní sortiment RWS. :?:
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Uživatelský avatar
radekbartik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pát 14.9.2007, 6:35
Kontaktovat uživatele:

evo

Příspěvek od radekbartik »

do raze 7x57 opravdu osazovana tato strela neni posilam odkaz primoo na stranky RWS kde jsou vypsany raze ve kterych je k dostani
http://www.rws-munition.de/en/projectiles/evolution.htm
Odpovědět