Kdyz vykonejsi razi tak jakou? (ukazky strelby)

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Pavel.K.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pát 24.11.2006, 18:48
Bydliště: z okolí Liberce
Kontaktovat uživatele:

Kdyz vykonejsi razi tak jakou? (ukazky strelby)

Příspěvek od Pavel.K. »

Ahoj nemáte někdo video při kterém střílíte z kulovnice?spí? silnější ráže? zajímalo by mě např.zpětnej ráz u 300win.mag nebo 7mm rem.mag,30-06,8x57JS aj..???? :?:
Pavel.K.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pát 24.11.2006, 18:48
Bydliště: z okolí Liberce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.K. »

http://www.mauserwaffen.de/Training-Vid ... .html?&L=1

třeba tadyto je sice klip na Mausera, ale střílí tam z 300wm a 9,3x62 ,tam to nevypadá že by to nějak kopalo :)
vhool

Příspěvek od vhool »

To Pavel.K.:tak ti zde plnim přání :wink: ,tady mas video při mém lovu srnčího jak je uvedeno v trofejích ze včera.Rem.700 Sendero 300 WM.vážím 106kg,zbraň cca 7,5kg a nejsem zadnej drobek.moc to ale nekope.asi jako lehká 308 :wink:

http://sweb.cz/lumberjack1/st%C5%99elba%20300WM.wmv
Pavel.K.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pát 24.11.2006, 18:48
Bydliště: z okolí Liberce
Kontaktovat uživatele:

pro Whool

Příspěvek od Pavel.K. »

Díky ,máš pravdu tadyto na tom videu nevypadá ,že by to byla nějaká rána rameno rvoucí!!!ale je to určitě tou těžkou zbraní,střelivem a Tvojí váhou. Díky moc alespoň někdo mi poslal video :wink:
vhool

Příspěvek od vhool »

je to opravdu hmotnosti zbraně jako celku.300WM v lovecké lehké zbrani je vra?edná kombinace :wink:
Pavel.K.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pát 24.11.2006, 18:48
Bydliště: z okolí Liberce
Kontaktovat uživatele:

pro Whool

Příspěvek od Pavel.K. »

To jako ,že když budu mít lehkou zbraň v těžkém kalibru tak to bude horší než když budu mít zbraň těžkou v tomté? kalibru??e jo
To já bych si pořídil těžkou zbraň ,ale budu dost šoulat tak nevim,co bysimi poradil Ty??? :?:
vhool

Příspěvek od vhool »

Prvni otazka:je to tak
Naposledy upravil(a) vhool dne sob 02.12.2006, 15:29, celkem upraveno 2 x.
vhool

Příspěvek od vhool »

Prvni otazka:je to tak
Druhá otázka: Záleží na tvé ochotě jak chces tahat těžkou zbraň.osobně mám na šoulání kulovnici M98 v ráži 8x57JS.jestli?e chceš jenom jednu zbraň na vše tak je to o kompromisech.osobně bych asi volil nějaké Varmint provedení běžné lovecké flinty v ráži: 7x64,270W,25-06,308W nebo 30-06Sprg.ale to už je v lehké flintě taky pořádná ?upa.dle mého názoru a co bych volil já tak 8x57JS.To co ti zde doporučuji tak je MUJ nazor podložený osobnima zkušenostma a věř tomu,že co člověk to názor :lol: Záměrně ti zde nedoporučuji kombinované zbraně protože ač jsem jich pár zkoušel a nastřeloval tak to není můj ?álek čaje :oops:
Pavel.K.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pát 24.11.2006, 18:48
Bydliště: z okolí Liberce
Kontaktovat uživatele:

pro Whool

Příspěvek od Pavel.K. »

Já teda nevim co za zbraň :( chci výkonou ráži a výkonné střelivo, tak nevim když se budu pohybovat v kopcovitym terénu tak např.7kg je moc, ale když jdu lovit k poli tak to na rovině snesu, Co bys mi teda doporučil za středně těžkou zbraň jakou značku kulovnice? Jako 1.budu asi kupovat starší tam mi dej prosím zas Tvůj názor, za kolik se dá sehnat starší např. Manlicher nebo Blaser?aj
Pavel.K.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pát 24.11.2006, 18:48
Bydliště: z okolí Liberce
Kontaktovat uživatele:

pro Whool

Příspěvek od Pavel.K. »

Já když si pořídim třeba lehčí flintu tak se na ní dá dát ús?ová brzda, jak ta brzda omezí zpět ráz?
vhool

Příspěvek od vhool »

vím,že je to ?ílené dilema :wink: ale v první řadě musíš mít jasno kolik peněz mu?e? obětovat tomuto koníčku.potom je dobré mít jasno jakou ráži a co od zbraně po?eduje?.značku zbraně vybere? už potom celkem snadno.když pominu cenu tak dle tebou uvedených podmínek bych osobně šel do nějaké kulovnice v ráži 30-06 nebo 8x57JS o váze 3,5 - 4 kg.osobně preferuji značku Remington nebo Mauser ale Sauer a Merkel jsou také velmi kvalitní.Blaser je fajnovka,kvalita ale tam u R 93 mi vadí přímota?ný závěr.urči cenovou hladinu,lovenou zvěř,podmínky ve kterých ji budes uzivat,jak casto a vzálenosti na ktere budes lovit a můžem si povidat dál :wink:
Pavel.K.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pát 24.11.2006, 18:48
Bydliště: z okolí Liberce
Kontaktovat uživatele:

pro Whool

Příspěvek od Pavel.K. »

No podmíky ,ve kterých budu: kopcovitý terén ještědského hřebenu ale i pole kde se může hodit střelba na větší vzdálenost, jinak zvěř od lišky,jezevce,srnčí,mufloní,černá,vysoká,takže skoro všechno co tady ?ije! V kopcích je spoustu keřů tam potřebuju maximální zastavovací efekt aby prostě zvěř byla po ráně v ohni!!!! ale taky tu máme pole kde se taky vyskytuje běžně vysoká a černá tam to popoběhnutí do 20-30metrů až tak nevadí ,ale stejně ten zastav.efekt musí být na 1.místě největší!!!! Proto mě už napadla ráže 8x68S nebo 8x75RS , mnoho myslivců říká ,že je to předimenzovaný,a že mi to ukopne rameno ,ale já vim ,že když to fakt bude k nevydržení dám si tam ús?ovou brzdu, a co se týče po?k.zvěřiny tak při volbě kval.střeliva viz.CDP je problém vyře?en ,co se týče ráže.
Jinak zbraň ,kolik investovat tak to budu vědět až se naskytne příle?itost něco sehnat, protože v 18 ještě nebudu vydělávat tak pořádně nevím.
Způsob lovu především čekaná, ale také příle?itostná šoulačka. Na naháňky nejezdím. Vzdálenost střelby v lese a kopcích max.100m a v polích samozřejmě vzdálenost větší kolem 200m. podle okolností nejsem ten riskantní střelec ,budu trénovat a podle toho jak si budu jistý, pak se dá mluvit o 200+m. Tak to je tak všechno proto abysme mohli pokračovat než :)
vhool

re

Příspěvek od vhool »

takže po poradku:v prvni rade-zastavovaci efekt je dost casto povazovan za alfu a omegu pri vyberu raze coz mi neprijde zrovna idealni meritko.uvazuj logicky- 8x68 s velkou rychlosti a energii proleti srncim a nepreda energii.vysledek?srnec i s ustrelenou aortou odbehne i 100m kdezto 8x57 vzhledem k mensi rychlosti ma cas na rozklad a preda energii.vysledek?najdes srnce i bez psa po par metrech. alfou a omegou je se trefit presne a pak je ucinek od 7mm strely vyse temer identicky na veskerou nasi zver,hodne zjednodusene receno.samozrejme zalezi na vice faktorech,hodne zjednodusuji a sluzbu kterou ti udela cdp ti udela i jina strela.lisi se to vetsinou jenom v poskozeni zveriny.abych to shrnul.kdyz trefis srdce tak je fuk jestli to bylo 7x64 nebo 416rigby a nebo cdp nebo sb se striznou hranou(v pripade identickeho zasahu) akorat bude rozdil v poskozeni zveriny.myslim si ze pro tebe bude idealni 8x57 js.energie ma az dost,neni nachylna na prekazky a vitr a je vhodna na veskerou nasi zver.nekope a jelena ti prostreli i na 200m.okoli jestedu znam velmi dobre takze nedoporucuji 8x68 nebo 300WM protoze jak smerem na osecnou tak i ostatnimy smery je to tam dost frekventovane a strela z techto extreme silnych razi pokracuje po prustrelu zvere jeste dost daleko.navic u vas je to samej turista a to i v lesich.nehlede na to ze jak zbrane tak strelivo do techto hracek jsou dost drahe.8x57 sezenes i za dost slusne penize (starsi) a strelivo je taky levnejsi.(ver mi mam 300WM a strilim hodne).ustova brzda taky neni nic jednoducheho.aby opravdu fungovala (20% ) a nezmenila ti presnost k horsimu je taky hodne draha sranda.300WM v loveckem provedeni ti i z brzdou pri nedbalem uchopu rozbije oboci a to nemluvim o 8x68 !samozrejme ze je na tobe co ti bude sedet ale ptal jsi se na muj nazor tak tady je:na tvem miste bych si jako prvni zbran poridil BRNO 98 v razi 8x57JS a pak by se videlo.lovu
Pavel.K.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pát 24.11.2006, 18:48
Bydliště: z okolí Liberce
Kontaktovat uživatele:

pro Whool

Příspěvek od Pavel.K. »

No já teda nevim ,když sem se ptal jednoho myslivce,který my napsal že má 8x68S tak říkal že i srnčí v pohodě zůstává na fleku používá CDP, a že zpětnej ráz není nijak dramatický, ale chápu,že jako první kulovnici budu mít asi něco jak si napsal ty!!!nebo něco podobnýho. A myslíš teda že se dá i 8x57JS střílet na těch 200metrů vysokou a černou??? Já teda budu lovit asi 10km od Osečný směrem na východ ,ale nejsou tam jenom místa kde jsou samý turisti máme hodně!!!!!!!!!míst kde se turisti určitě neobjevují a neobjevili, turisti znají jenom turist.cesty po kterých vět?.codí jinak tam sou i houbaři jako konec konců všude ! A to že se tady nedá střílet na vět?.vzdálenost není pravda , chlapy kolikrát říkali že viděli prasata na vzdál.kolem 250metrů,klidně i opakovaně za sebou a nestřílely protože maj 7x57 a ta přeci jenom na vět?.vzdálenost neni,nemá ten výkon !!! a proto chci nějaký silný kalibr. abych mohl střílet i na tu vět?.vzdál. ikdyž budu střílet i na tu střední. Teď je prostě trend silné ráže a já jí chci!!!silnou ráži. se kterou nebudu muset dohledávat za předpokladu dobrého umístění rány!!! a co takhle 8x75RS to bude asi to samí co 8x68S .8x75RS má o 1000J míŇ. ?????
vhool

Příspěvek od vhool »

znovu opakuji,zalezi na umisteni zasahu.8x57js ma i ve 300m s CDP energii 2134J,8x75RS ma 2254 J tak co tu resime?kdyz umis strilet tak muzes na jelena i na 500 s 8x57js energie ma dostatek ale bezne lovecke zbrane jsou vyrobeny tak ze hranice jejich spolehlive presnosti je nekde kolem 250-300m.na delsi vzdalenosti uz varmint.8x68s je sice krasna a velmi vykona raze ale opravdu nevhodna na nasi beznou zver a na nase podminky a hlavne kdyz chces dat kolem stovky za ranu tak hura do toho.bude se ti dobre trenovat kdyz nechas za odpoledne na strelnici skoro desitku. :lol: pak s tim strelis zver do 40kg na 50metru a budes se divit ze je to na kusy ale delej jak myslis,zkusenosti jsou nejlepsi kdyz si je pozbiras sam.neber to zle ale zda se mi ze uz jsi se rozhodl pro 8x68S :wink:
Odpovědět