Šumavský Národní park

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Šumavský Národní park

Příspěvek od Petr1970 »

sprinteři v zákleku, stavební plány povoleny, tomuhle dávám tak 3 měsíce..

http://nazory.aktualne.cz/rozhovory/pav ... 5900fea04/
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Šumavský Národní park

Příspěvek od Tim »

Zajímavý rozhovor, děkuji za odkaz :idea:
Nicméně si myslím, že NP Šumava se začíná až příliš medializovat a více než lobby majitelů tamních pozemků z ní začíná smrdět sebestřednost některých "ochranářů", kteří se díky tomu mediálnímu kolotoči snaží co nejvíce zviditelnit a zakřičet z toho ohromného davu halóóó, tady jsem!
Proč se stále mluví o lobby těžebních společností? Proč by ty společnosti tíhly právě k NP Šumava a ostatní parky nechávají být? Kvalitnější (tudíž dražší) dřevní hmota? Lepší terénní dostupnost? To těžko... Spíše manipulace s lidmi, kteří se nechají zblbnout kdejakým ekofašistou a doufání v to, že se za něj a jeho názory postaví, že budou spolu s ním demonstrovat přivázaní ke smrku a on bude do kamer křičet "já tady tu demonstraci vedu". Je to jako náboženství :roll:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Šumavský Národní park

Příspěvek od Petr1970 »

...
1) je tam toho hodně na jedný hromadě (levně) - asi jako vojenské prostory..
2) nejde jen o těžaře, jde o pozemky a "vejvar" s turizmu pro masy i vyvolené..

lanovka, pod ní nouzový přístup a šup je z toho sjezdovka.. a prachy se jen točí..

všichni se jen třesou aby z toho udělali "špindl" (na sníh nehledme) jak pro němce-rakušáky, tak pro lidi typu "bakala-modrava"

drahej barák si může dovolit spousta lidí, ale počítá se místo (co nejvýjimečnější a jedinečný..) a tam je toho spoustu "netknutýho"...

takovej "klondajk" při startu
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Šumavský Národní park

Příspěvek od Tim »

Tomu rozumím, mne by se taky líbil barák na Šumavě (třeba na tom místě, kde ho má pan Bakala) a hned vedle sjezdovku ve svém vlastnictví. Holt kšeft je kšeft. Jen mi není jasné, proč je (údajně) tak obrovský zájem právě o tu Šumavu? Jde mi o to, jestli ty řeči o podvodech a kšeftech nejsou právě jen prostředek manipulace s veřejným míněním. Protože když si vezmu třeba NP České Švýcarsko, tak tam jsou podle mne atraktivnější lokality, krásnější příroda, i přes malou nadmořskou výšku sněhu dost... Prostě je mi divné, že by se to týkalo jen Šumavy...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Šumavský Národní park

Příspěvek od Petr1970 »

... zájem je o všechno co je "k dispozici"...
špindl a spol. už je rozebraný.. (byty,domy, pozemky na zastavění, o vrcholových boudách nemluvě)
milovice taktéž..
na brdech se pracuje souběžně..

šumava je dobrá "protože je na ráně" a je tam blízko rakousko-německo (taže prachy k utracení)
-odběr dřeva (viz ta mamutí pila u sušice) kdy to nebudou vozit po kulánech ale tady si to pomocí UK-dělníků zpracují a odvezou už čisté, zisk stejně odteče..

navíc se to nechá zdůvodnit kůrovcem atd....
při hotový dálnici z prahy kousek (a že už se trošku pohnulo), do Radegasta je to daleko:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Šumavský Národní park

Příspěvek od BwanaHunter »

Petr> ne že bych podceňoval pány kšeftmany a třeba zrovna ta představa lanovky na Hraničník se mi taky nijak nezamlouvá. Ovšem třeba právě dlouhoveská pila u Sušice je zlomek toho, co byla za minulého režimu, a že by to nějak zdevastovalo Šumavské porosty, se mi nějak nezdá. Prosím nedělejte z lesníků "kůrovce". V rozhovoru je také zajímavé, že pan Hubený mluví o citlivosti tetřeva na rušení turisty (s čímž ovšem souhlasím), a když ke stejnému závěru (že největším rizikem pro tetřeva je turismus, (nikoliv lesnické hospodaření)) dospěla studie, zpracovaná v nedávné minulosti, mohla se část ochránců zbláznit, jak je předpojatá....
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Šumavský Národní park

Příspěvek od Petr1970 »

já to nějak nezastávám ani jednu ani druhuo stranu... dával jsem to jako pohled druhý strany..

no o tý pile nevím, říkaj 20 procent celýho českýho dřeva (což mi přijde sakra hodně..) že by to byl "zlomek" minulého režimu se mi nezdá...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
XAXAP
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: stř 02.1.2013, 12:11

Re: Šumavský Národní park

Příspěvek od XAXAP »

Bwana: neříkej ochránci, ale jmenuj, kdo se z nějaké studie zbláznil ... já osobně nevím o nikom, kdo by poslední studii o rušení tetřeva zpochybňoval ... apropos, tetřev je ale úplně jiné téma než nestrkat lidské pazoury všude (tedy ponechat větší část parku bez zásahu).

Tim: hele, chlape, řekni mi, kterej ochranář nebo aktivista se někde výrazně zviditelňuje? Dej si do googlu články a reportáže z větších médií a zjistíš, jaký je poměr prostoru poskytovaného politikům, kteří nutně potřebují zákon a Mánka, a jaký prostor má protistrana.
Apropos, přivázání ke stromu bylo krajní řešení, jak ukázat na situaci, kdy někdo, konkrétně Správa NP, porušuje krystalicky platné zákony. Zapomeň na to, že by to byl pro ty lidi koníčkem. Stejnětak nechat se řezat fízlama. A mrkni na současný stav. Soud definitivně uznal právo lidí na tu blokádu pro nezákonnost postupu tehdejší Správy NP. Soud definitivně prohlásil zákrok Policie ČR za nezákonný. Že se neomluví nikdo z honorace mě něpřekvapuje. Ale že je mezi lidma tolik nesoudnosti a nestoudnosti napadat lidi, jejichž cílem bylo ochránit dodržování práva, to je ostuda! Ostuda kohokoliv, kdo ze svého pohodlí remcá a pak bez informací remcá na ně.

Soukupe, moc nechápu, co tím chceš říct? Tvůj neumětelský pokus o ukázku, co lze vyrobit v obrázkových editorech má nulovou relevanci k faktu, že pánové ze Šumavských novin mají ten telefon s tou zprávou fyzicky. A není jediná. Chceš-li chránit lumpy Pechouška, Mánka či další, zvolil sis opravdu hloupou metodu.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Šumavský Národní park

Příspěvek od Tim »

Petr1970 - 20% vytěžené dřevní hmoty na území ČR tam rozhodně nezpracují.. To je spíše zase nějaký výplod bujné fantazie... Ale Tvé argumenty ohledně NP beru, něco na tom bude, ovšem podle mne ne tak horké...

XAXAP - Víš co mne na tom přivazování se ke stromům dojímalo ze všeho nejvíce? Že 90% lidí, co tam bylo věděli o hospodaření v lese jen to, že se tam kácí. Hovada zblblá ekologickými aktivisty, nic jiného. Pár těch lidí jsem viděl a bylo mi jich líto... Spousta z nich byla rozumu tak mdlého, že nevěděla kam se schovalo sluníčko když zmizelo za obzorem, natož aby něco věděla o přírodních procesech... Nedělám si iluze o tom, že ti odvedení dredaři byli něco více než zfetované nuly, za jejichž počínáním stojí někdo mnohem chytřejší, nicméně stejně poblouzněný...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Šumavský Národní park

Příspěvek od Petr1970 »

Tim: no mám to jen zprostředkovaně, ale zase to jako tak divný nevidím (viz odkazy.. je tam taková propaganda.. ale)
http://www.rozhodneteodrevarich.cz/inde ... ec=4&id=57

50 hektarů, 80 procent vybetonováno, 1 milion metrů (kubíků, cokoliv) převážně jehličnanů..


to je mega-pila, odkud to tam budou vozit? z jeseníků?



add přivazovači - já sem přiznivcem lesáků a kácení, ale když se řekne "tady ne" tak ne.. prostě at se kácí a dělá průmyslovej les kolem a kolem okolo, ale národní park je tabu (já ho teda chápu co nejmín zásahovej, do kůrovce se moc neseru bo tomu nerozumím)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Šumavský Národní park

Příspěvek od BwanaHunter »

Petr> to ale mluvis o uplne jine pile, tahle jeste nestoji a pokud bide stat, tak u Vodnan. Ja mluvim o pile mezi Susici a Dlouhou vsi - jak jsi ty psal o "pile u Susice". A tu bys byl mel videt v 80 letech, dnes zlomek.
A nic ve zlem, pokud kurovci jak rikas nerozumis, tezko muzes skutecne posoudit nutnost a potrebnou miru zasahu nebo nezasahu. Ja bych taky nechtel mit z parku hospodarsky les.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Šumavský Národní park

Příspěvek od Petr1970 »

no zeptal jsem se lidí kterým věřím a který tomu rozumí -
buď to vykácím a "ošetřím" - hodně dřeva, ale už to nebude národní park (divočina) ale průmyslová těžba a "klasika"..
nebo to nechám, pokácím a nechám ležet - a udělám z toho jungli, bordel a ono se to nějak zmátoří (třeba ne smrky..) - a za 50?-100? let budu mít pěknou jungli..

jenže čekat "50-100" - to moc nevynáší...
smrkový monokultury nejsou lesy, bohužel posledních 80?100? let se z lesů udělaly "hospodářský pole"... - takže celád iskuse je jestli to chceme všude nebo někde nechat kus netknutej a k tomu jsou národní parky a jiný chráněný oblasti trošku zvýhodněný...


ale jak říkám, tohle co se na šumavě děje není primárně o kůrovci (max záminka), je to o celým "statusu" a kdo o tom bude rozhodovat - takže převést na vesnice "které budou uvážlivě hospodařit" (haha).. změny územních plánů o stavbách a těžení budou tak rychlý že nebudou stíhat tisknout... jestli se v "národním parku" dá slove vesnicím a uplacenejm (zainteresovanejm) starostům, tak to vykácet můžeme rovnou, takhle si akorát namastí kapsu starostové a jejich kámoši..) kecy o "práci pro místní" jsou vtipný...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Šumavský Národní park

Příspěvek od palkopal »

Chtít udělat z hospodářského lesa (většina Šumavy) národní park tím, že nebudu zasahovat proti kůrovci (přičemž zákon o ochraně přírody a krajiny nic jako "bezzásabová zóna" nezná), je asi tak stejné, jako chtít vyrábět biovepřové ve velkovýkrmně prasat tím, že se rozhodnu ze dne na den neaplikovat antibiotika při výskytu onemocnění prasat.
Není tak velkou chybou vysazovat a pěstovat smrkové monokultury (zemědělství o ničem jiném není i v případě selského využití krajiny), při dodržování staletím prověřených zásad ochrany proti škodlivým činitelům (lesnictví v podstatě o ničem jiném není), ale je chybou chtít předělat monokultury na přírodní les tím, že v nich přestanu hospodařit.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Šumavský Národní park

Příspěvek od Petr1970 »

ach jo, nerad bych zabíhal do nějakých debat o "pralesech a průmyslových lesích

celý řev o šumavě není teď o pralese, kůrovci a tetřevovi (to jsou jen záminky..)
je to o tom, kdo bude mít možnost "měnit pravidla" na jakém území - v extrémní variantě je tam "povolení všeho" a všechno budou řídit "obce".. - změny územního plánu jdou na počkání "změnou" (pracuju pro jednu firmu které se to často týká...)

na šumavě je spousta míst, která nejsou (a nebyla moc) hospodářskými lesy..)

v tom případě můžeme na celou přírodu, parky (rašeliniště, boubín, nezasahování) zapomenout, vše se vybetonuje, vytěží a udělá se z toho "turismus" v nejhorším českém podání... lanovka tam kde není sníh (a bude ho čím dál méně) atd...

kníže z hluboký prohloubí parkovišě pro jachty k pramenům:-), dejme tomu za 5 miliard "ze státního" :-)

http://budejovice.idnes.cz/splavneni-vl ... zpravy_khr
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Šumavský Národní park

Příspěvek od palkopal »

"na šumavě je spousta míst, která nejsou (a nebyla moc) hospodářskými lesy..)"

právě že není - a o tom to je, resp. vše se od toho odvíjí
Odpovědět