Dalekohled na šoulačku-opticky stabilizovaný Canon vs. Nikon

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět

Canon 10x30 IS - stabilizovaný! nebo Nikon Monarch 10x36?

Canon IS 10x30 - za 7900,- se stabilizací!
1
25%
Nikon Monarch 10x36 - za 5300,-
3
75%
 
Celkem hlasů: 4
bendy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: stř 03.10.2007, 20:26
Bydliště: Vysočina

Dalekohled na šoulačku-opticky stabilizovaný Canon vs. Nikon

Příspěvek od bendy »

Zdravím všechny, pročetl jsem vše a nikde jsem Nenašel to co zmiňuji v nadpisu. Například opticky stabilizovaný Canon 10x30 IS se dá sehnat do 8tis. a říkám si, jestli to není ohromná technická výhoda oproti konkurenci, když dalekohled váží příjemných 600g a při kouknutí z ruky na šoulačce stabilizuje obraz a umožní tak snad mnohem lépe obeznat daného srnce.
Nebo si myslíte, že například Nikon Monarch 10x36 (za 5250,-) poslouží v dané situaci díky Možná kvalitnější optice lépe?

Původně jsem měl dalekohled Hama 10-30x50, bez komentáře. Pak jsem zvolil především na noční čekanou lineární Bresser 9x63 s ním? jsem - až na pár detailů, nejvíce malá hloubka ostrosti a tím pádem nutné časté přeostřování,zvlášť za tmy složité - spokojený. Chodím s ním i šoulat, díky pěknému obrazu,ale přeci jen je opravdu veliký a 1250g také neulehčí danou činnost. Tak jsem se po letošní úspěšné sezóně rozhodl pořídit něco přímo na šoulačky, ze kterých mám střelenu většinu srnců s pomocí opěrné hole (2x i kolem 180m).

takže prosím pište a hlasujte především pokud máte s optickou stabilizací u dalekohledu jakoukoli zkušenost, případně máte logický názor proč by to měla být v praxi výhoda (jak předpokládám) a investice se vyplatí. Něco o Canonu viz odkaz níže...
Rady na jakýkoli výborný dalekohled na šoulačku v ceně do 10ti případně 20ti tisíc uvítám také,ale favorité jsou dva zmínění - Canon a Nikon.

http://www.canon.cz/For_Home/Product_Fi ... /index.asp

PS.: více je psáno ve specifikaci produktu - proklik vpravo od obrázku.
Florian broková kozlice - 12/76 a CZ 550 FS 30-06 + Meopta 3-12x56 RD
bendy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: stř 03.10.2007, 20:26
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od bendy »

škoda, že nikdo nereaguje, to Vás ani nenapadlo, pořídit si za dané peníze dalekohled se stabilizací? však Napiště jen názor, pokud nemáte zkušenost... Já jsem zatím pročetl hromadu recenzí, včetně zahraničních a Canon ja kvalitou takový průměr, ale Nikon Monarch je všude a vždy hodnocen jako velmi kvalitní a navíc jsem mnohdy četl, že je srovnatelný s dalekohledy mnohonásobně dra??ími, např. s Meoptou kolem 20tis. i s levnějšími modely nejlepších značek - Zeiss, Swarovski atd. v ceně 30-40tis. Tyto ?pičkové dalekohledy jsou samozřejmě hodnoceny vždy o něco lépe než Nikon, ale pokud je cena 40tis. oproti ceně kolem 6 tis. za nikon asi 7x vyšší, tak kvalita není vyšší 7x, tedy o 700%, ale asi jen o 10-20%. Jinak řečeno, Nikon má mít údajně velmi dobrý poměr cena/kvalita a za danou cenu patří do jiné kategorie než dalekohledy podobné ceny. Vzhledem k mému věku a účelu, s přihlédnutím k tomu, že 10x zvět?ení by neměl být velký problém "stabilizovat" v rukách při šoulačce, případně ho jistě skvěle ustálím s Použitím lovecké hole, kterou na šoulačku mám vždy, si nejspí? vyberu Nikon místo Canonu a budu věřit výhodám kvalitní optiky. piště pprosím své názory, třeba opět společně přispějeme k lepšímu výběru dalších kolegů,které Nikon ani nenapadl, jako mě,když jsme vybíral "noční" dalekohled...
Florian broková kozlice - 12/76 a CZ 550 FS 30-06 + Meopta 3-12x56 RD
bendy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: stř 03.10.2007, 20:26
Bydliště: Vysočina

Závěr

Příspěvek od bendy »

Do?la mi ještě jedna věc... Zatím co stabilizovat dalekohled se za mnoha okolností dá (i když jdu na šoulačku, tak mám loveckou hůl a s její pomocí udržím bez problémů na srnčí komoře záměrný bod na řekněme 150m, tak jsem schopný stabilizovat i dalekohled). A pokud najdu čas na opření pušky a zamíření, měl by zbýt čas i na opření dalekohledu při obeznávání. takže někomu za jistých podmínek, může stabilizace v dalekohledu zpříjemnit obeznávání, ale optika toko Canonu jistě nebude dosahovat kvalit srovnatelného Nikonu, takže jakmile si Nikon opřu, jsem na tom jistě lépe... To by tedy bylo ještě ohledně toho srovnání.
Florian broková kozlice - 12/76 a CZ 550 FS 30-06 + Meopta 3-12x56 RD
Odpovědět