dioptrické brýle (slouceno tema s kontaktnimi cockami)

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Uživatelský avatar
zeman733
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pát 21.5.2010, 14:17
Bydliště: Louny a všude

Re: může nastat problém?

Příspěvek od zeman733 »

Je potřeba si uvědomit, že korekční operace oka nic neléčí - pouze opravuje současný stav vaší čočky - jestli se vám oko každý rok posune o 1 dioptrii, tak to po operaci klidně může pokračovat - akorát že začínáte cca od nuly :-)
doporučuji vojenskou nemocnici - Střešovice... není to taková fabrika jako ty super oční kliniky
a pokud je člověk nerozhodný - vyšetření a první konzultace stojí litr...
domácí v zbranenaobjednavku.cz
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: může nastat problém?

Příspěvek od motolada »

zeman733 píše:Je potřeba si uvědomit, že korekční operace oka nic neléčí - pouze opravuje současný stav vaší čočky - jestli se vám oko každý rok posune o 1 dioptrii, tak to po operaci klidně může pokračovat - akorát že začínáte cca od nuly :-)
doporučuji vojenskou nemocnici - Střešovice... není to taková fabrika jako ty super oční kliniky
a pokud je člověk nerozhodný - vyšetření a první konzultace stojí litr...

Jo to je přesně ono,figi bude spokojený protože on vadu oka neměl,ale pokud se oko horší tak operace asi nepomůže!
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: může nastat problém?

Příspěvek od dalas »

To je právě ono, dříve jsem brýle ani nesundával. Klidně jsem s nimi četl i pohlížel za zemský obzor. Dnes s nimi nic nepřečtu a musím je sundávat a zase nasazovat při pohledu v dál. Pořád ale mám -1,5 d. Takže ve výhledu budu možná koukat v dál bez brýlí a noviny číst s + xxx d. Jen jestli v tom věku ještě udržím flintu a moč. :( Figi je v tom atyp. On neměl vadu ale úraz.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: může nastat problém?

Příspěvek od Alda »

mam na obou ocich cca 2 dioptrie. ackoliv jsem na rizeni nosival bryle, nidky jsem je do reviru nenosil. nyni posledni 3-4 roky nosim cocky - a je to, jako kdybych objevil novy svet! v reviru vidim lepe, nez nekteri bez ocni vady. faktem ale je, ze mi ze zacatku trvalo nejakou dobu, nez jsem si na ne zvykl - pri koukani do dalekohledu ci puskohledu jsem videl mlhave a temer nemohl zamirit (na slunicku).
hodne jsem premyslel o tom nechat si oci operativne spravit - ale nakonec jsem se rozhodl, ze pokdu budu snaset cocky, operaci nepodstoupim. at je to jak chce - oko je oko 100=ni jistota neexistuje a radeji budu nosit cocky, nez pak spatne videt ci nosit bryle.

nyni jako moderator: toto tema tu bylo, tak jsem to nove sloucil s tim puvodnim...
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Uživatelský avatar
zeman733
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pát 21.5.2010, 14:17
Bydliště: Louny a všude

Re: dioptrické brýle (slouceno tema s kontaktnimi cockami)

Příspěvek od zeman733 »

to Alda...

osobní zkušenost je nepředatelná - kdybych ti mohl půjčit svoje oči před operací a po operaci...( těch pár dní po operaci radši ne)
neváhal by jsi ani vteřinu a utíkal se nechat vykuchat
měl jsem to samé jako ty 2,25 a 2,5 dipoptrie... teď tři roky po kudle mám na pravém oku 0,25 ... na levém 0...

ta pohoda při sportu, v revíru, v bazéně, ....
domácí v zbranenaobjednavku.cz
Stary Jezevec
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: stř 07.7.2010, 13:36

Re: dioptrické brýle (slouceno tema s kontaktnimi cockami)

Příspěvek od Stary Jezevec »

Zdravím, máte někdo zkušenosti s použitím samozabarvovacích skel v brýlích? Uvažuji o nich, ale nevím jak by to bylo při dívání skrz optiku ve dne, jsem zvyklý se dívat do dalekohledu i puškohledu v brýlích. Myslím že by tmavé sklo hodně snižovalo kvalitu obrazu. Brýle které nosím teď mají trvalé ztmavení asi o 20% a antireflex a je to s nimi bez problémů, mám -2,5 a -2,7 dioptrie, ale teď potřebuji trochu silnější a budu vybírat nová skla, optička mi nabízí tyhle samozabarvovací a vychvaluje je až do nebe, ale když jsem chtěl vědět jak je to s tím dalekohledem, řekla že neví, že na tohle se prý ještě nikdo nikdy neptal, takže prosím zkušenější o radu jestli to má cenu.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: dioptrické brýle (slouceno tema s kontaktnimi cockami)

Příspěvek od dalas »

Mám -1,5D/-1,5D jak normální, tak samostmívací. Nevím teď z hlavy kolik %, ale spíše je to více. V šeru, kdy nejsou zabarvené je to jedno, tam je spíše problém odlesku měsíčního světla, což dělá obraz v dalekohledu plitkým u všech brýlí. Při slunci se skla zabarví a nenutí duhovku ke stažení, takže trochu tím trpí hloubka ostrosti. Já osobně mám ještě problém, že mi vadu trochu koriguje "stařecké vidění", takže pokud nepoužiji brýle, tak jsem s korekcí u puškohledů na hraně 3D. U některých, přesto, že mají deklarovaný rozsah +- 3D to nestačí a nutí mě to používat brýle. Holt ta osnova je blízko. Proto taky nejdu do čoček, protože tam, kde mám hodinky zaostřený jsou zase tak malý, že to stejně nepřečtu. Kdo má zdravý oči ani netuší o co přichází. S normálním dalekohledem bych se ale těch stmívacích tolik nebál. Když dojde na nejhorší, můžeš koukat bez brýlí a doženeš to zaostřením. Problém by byl velký rozdíl mezi očima, kdy korekce by nemusela stačit.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
niva
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: úte 14.12.2010, 21:02

Re: dioptrické brýle (slouceno tema s kontaktnimi cockami)

Příspěvek od niva »

Zdravím páni kolegové,
už nějakou desítku let "nosím optiku" i na nose, dioptrie se postupně ustálili po ukončení VŠ na cca minus 2,75 - 3 dioptrie na obou očích. Takže mimo čtení a PC jsem nucen je nosit stále. Desítky let používám samozabarvovací skla.
Přes den i při slunci a na sněhu nepozoruji problém při používání dalekohledu ani puškohledu. Tady to samozabarvení funguje spolehlivě.
Dříve jsem korekcí na dalekohledu řešil svoji vadu a koukal bez brýlí, puškohled mám nastavený na používání s brýlemi.
Posledních cca 15 let i dalekohled používám s brýlemi. To samozabarvení je skvělá věc, jen se "trochu" promítá do ceny skel. Píšu sice skel, ale používám již hodně dlouho plastová "skla". Jsou nesrovnatelně lehčí a pro mě proto lepší, i když se dříve poškrabou. Nosím univerzálně jedny brýle pro všechny aktivity, tak životnost "skel" je cca 4 roky, ale to už stejně odchází i obruby.
Operaci očí jsem zamítl, znám sice případy , kdy to proběhlo dobře a ke spokojenosti dotyčného, ale bohužel i případ s problémy a to se mi nějak nechce riskovat, kontaktní čočky z různých důvodů také nechci.
niva
Odpovědět