Leupold

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
WetDog4
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 218
Registrován: ned 07.1.2007, 0:35

Příspěvek od WetDog4 »

Taky nevím odkud kupují, ale ten Leupold má doživotní záruku - jedno jestli jsi koupil od autorizovaného prodejce (výrobní číslo toho svého skla jsem registroval kartičkou co je u jejich výrobků a nakonec i posílal s Emailem do Custom shopu u Leupolda a vše v pořádku ) :?

Netvrdím, že mají vše levněji, ale za?krtnul jsem si od nich posílání novinek a akcí - a ty jsou výrazné - Prima Armi - www.primarmi.it co za tím stojí je velký prodejce (pravda ten VXIII 4,5-14x50 LR IR stál Možná původně taky o něco víc - to už se teda nepamatuju - ale jestli byl v akci musel tam být víc než dva roky)

Ale "celkom chápem podráždenie v posledných príspevkoch" - myslím, že Internetové nákupy jsou dnes 50% / 50% o ceně a o spolehlivosti - je dobré vědět o shopech kde pravděpodobně jen sbírají čísla karet, nebo mají podezřele nízké ceny a pokud si neobjednáte ještě i něco výrazně předra?eného tak odepí?ou "vyprodáno" - protože já osobně mám s tím shopem smartreloader více než tříletou pozitivní zkušenost - dal jsem jí celkem bez obav na fórum (doufám, že se mi to hned při příštím nákupu nevrátí :lol: :lol: :lol: )

Na druhou stranu náš český i slovenský malý rybník dealerů a výhradních dealerů potřebuje určitě občas vyvětrat - jinak bychom časem Možná neplatili nic jiného než obchodní mar?e :?
Martin
WetDog4
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 218
Registrován: ned 07.1.2007, 0:35

Příspěvek od WetDog4 »

4duke Díval jsem se na Tvé ceny a omluva :oops: asi jsi spíš také jeden z těch co ceny u nás "větrají" (=zlep?ují), než kazí :D
Martin
duke
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: stř 17.1.2007, 18:38

Příspěvek od duke »

ja len som chcel podotknut ze treba si davat pozor.
ja tiez predavam optiku a oblecenie cez internet,vsetko beriem od priamo vyrobcov,alebo distributorov.moja vuhoda je ze ja som v USA,takze mam dobry dostup ktym veciam,aj nejaky ten prehlad o cenach.som registrovany ako dealer a wholesaler-(velkopredajca)treba si davat pozor lebo dovaza sa optika z ciny a to nie len leupold,ale aj Europske firmi-samozrejme lacne kopie.moze sa stat ze to kupis aj v normalnom obchode nie len caz internet.
duke
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: stř 17.1.2007, 18:38

Příspěvek od duke »

WetDog4 píše:4duke Díval jsem se na Tvé ceny a omluva :oops: asi jsi spíš také jeden z těch co ceny u nás "větrají" (=zlep?ují), než kazí :D
ok nic sa nedeje,nato je to forum aby sme si tu pisali svoje nazory
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Tak takhle vypada fine duplex a ill fine duplex v Leupoldu VXIII 4.5-14x50 long range

Samozrejme prisvetlit ten krize se da ruzne.

Nicmene jsem se pokousel porovnavat Meoptu & Leupold a zaver je takovy, ze Meopta ma jasnejsi sklo. Je svetelnejsi. Nicmene tam kde s Meoptou je videt svetly flek bez obrysu, cili vlastne take k nepouziti (jen je videt vice svetla nez okem) tam je s Leupoldem videt jako s pouhym okem. Naopak pri svetle je meopta nekdy az priliz svetelna a hazi tzv. prasatka, kdyz to Leupold si udrzuje dobry kontrast.

Hold neco za neco. I tak si myslim, ze jeho svetelnost neomezuje lovce.

Obrázek
Obrázek
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

Leupold

Příspěvek od US OPTICS »

pěkný Andy, škoda jen že to není zamířeno na nějaký cíl. U Leupoldu bych si zvolil záměrnou osnovu TMR, samozřejmě s osvětlením. Já myslím, že Leupold je kvalitou o něco ví? než Meopta. Leupold má svoje řady, které jsou cenově rozdílné. Nejlepší puškohledy jsou MARK 4, se kterými Meopta nemůže konkurovat. To aspoň co jsem mohl porovnat osobně. Nikomu nevnucuji svůj názor.
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

No ale na to, ze ten muj model je nejvyse polozeny lovecky model (kdyz pominu nove VX-L), je na tom o kousicek hure nez zminovana meopta, tedy co se svetelnosti tyce. Je pravdou, ze nadruhou stranu je mechanika uvnitr asi o necem jinem a rozsah klikani je dvojnasobny. O bocni paralaxe nemluve a o tom jemnouckem reostatu take. To je neco, co Meopta proste zatim neumi.
vhool

Příspěvek od vhool »

:twisted: :twisted: :twisted: zlaty ATN :twisted: :twisted: :twisted:
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Příspěvek od milan »

to Vhool:
asi nemám štěstí na zlatý ATN :roll: . ATN nevydt?elo na 338LM a teď jej mám v opravě (zatím přístup servisu velmi dobrý, uvidím jak dlouho bude oprava trvat). V porovnání s Zeissem je to fakt druhá kategorie, samo i cenově.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

ATN ani nema paralaxu :roll: ... chytit v ni obraz je taky sichta :-) to driv liska zdrhne :P
Navic je to hovado co se na normalni loveckou flintu moc nehodi.

Takze nevim proc zlate :-) spis TAKTICKE.
vhool

Příspěvek od vhool »

to andy: paralaxa tam je ale trochu jinak nez je bezne,to vis.jeste jsi mi to prekladal :lol:

to milan: co ti tam odeslo?
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Vhool:
Vim co myslis, ale to neni ono tak nejak. Puskohled ma umet natocit nejvetsi zvetseni a pak si to zaostrit trebas na 50m. A ne muset strilet na urcitou vzdalenost jen na urcite zvetseni abych si eliminoval paralaxu. Omezuje to pouziti.

Nerikam ale, ze to nekdy nestaci. Jen ze kdyz uz tak uz.

Ale zase do ted jsem mel paralaxu na pevno... a zase tak extremne mi to nevadilo. Takze to neni tak zasadni vec. A zejmena ne pro myslivce :wink:

Horsi je to co pise Milan.
vhool

Příspěvek od vhool »

jo to by me taky zajimalo co odeslo.atn u toho jeho modelu uvadi ze je to spec.na 50 BMG ale tam jsou zase jine pomery hmotnosti zbrani a optiky.to jeho musi kopat naprosto silene (si myslim,nechci soudit) ale kdyz mam kopajici flintu a puskohled co vazi polovinu vahy zbrane tak to asi to pravy orechovy asi nebude ale to jsou pouze me domenky.

P.S. jeste k ty paralaxe,od kdy je paralaxa na ostreni? ja doostruju okularem :wink:
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Příspěvek od milan »

Rozcestovala se mi tečka při změně zvět?ení. Jinak zpětný ráz není nijak nepříjemný (s kompíkem a mou nadcentovou váhou). S 50BMG se to nedá srovnat, měl jsem to potěšení si z ní jednou vystřelit a tak to můžu porovnat, prostě jsem mě asi smůlu na kus.
vhool

Příspěvek od vhool »

to milan: covece to me zajima.jak "se ti rozcestovala"? me se to ani u jednoho nestalo.cestuje jenom nahoru a dolu ale to je v poradku.jinak ti musi cestovat cela osnova.je ryta do cocky a cocka je uchycena do frezovaneho futralu na kterem je rektifikace.jediny co me napada tak se ti jen povolil nejaky aretacni imbusacek ( jsou tam tri na cocky a dva na rektifikace) to by ti ale cestovala osnova trhane a i do stran.pak je jeste mozne ze se ti povolily ty maly tri sroubky co fixujou ten kominek na kompenzaci poklesu.to bych asi videl jako duvod.ja je okamzite jak to dostanu do ruky tak je vyndam a dam na loctite (jestlize to cte olaf tak jemu jsem to taky delal,aby nepropadl panice).to prvni atn 6-18x65 jsem mel pres 5 let a nebyl absolutne problem (nez jsem ho pochroumal vlastni vahou) a ted na tu novou 8x64S pujdu do toho 4-12x60.kazdopadne by me pak zajimalo vyjadreni servisu.kam jsi to poslal?do dusseldorfu?
Odpovědět