Bettinsoli Daimond lux 12-76

Vše o brokovnicích
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

konečně už jsem si foxi myslel že se nedočkám :lol: :lol: :lol:
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Bettinsoli

Příspěvek od cejlon »

Tak se mi Bettinsoli před časem vrátila po sedmi a půl měsících z opravy.Laufy jsou nové a rovné,čoky správné,spouš»ové ústrojí nové - funguje jak má.Úplně jsem zapomněl Řehákům poděkovat...a ani to dělat nebudu.
Zbraň je jako nová.Dojdu s tím tuto sezonu a dám ji pryč.Na jaře bude k mání.Pokud bude mít někdo zájem,tak pište do SZ.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

se ti ani nedivím že nechceš po 7,5 měsíci děkovat :lol: :lol:
Hynek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 171
Registrován: stř 29.11.2006, 12:48
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hynek »

Tak jsem vyzkoušel prohnat hlavněmi Dainmond Luxu slugy a No Problemo, 4 rány dva lončáci...
http://hynek1.rajce.idnes.cz/Loncaci/
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

lovu zdar já jí dnes prohnal na střelnici 200 ran a pohoda akorád zase bolí rameno chce vestu a né mikinu :lol: :lol: :lol:
krysar76
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: stř 15.4.2009, 14:08

Příspěvek od krysar76 »

kocourvbotach píše:Mají ji tři moji známý a dvěma z nich to někdy nevystřelí první ránu ze spodního laufu.....jeden už se to pokoušel reklamovat a prodejce mu ůdajně řekl,že je flinta v pořádku.všechny koupeny v Jihlavě u Okouna. :wink:
mě ted začla dělat přesně to samý, nevíš (nemůže? zjistit) čim to bylo ? puškař vyměnil úderník, ale dělá to furt. Jen lehce na?ukne zápalku. Ta moje je koupená v r. 2006 v Č.Budějovicích a až doted bez závad. Beru jí na lov i na střelnici , cca 1000 ran ročně.
kocourvbotach
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: pát 21.3.2008, 12:07
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od kocourvbotach »

Tak zatím jediný poznatek je ten ,že když střílí? první ránu horním laufem,tak je to ok :lol:
krysar76
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: stř 15.4.2009, 14:08

Příspěvek od krysar76 »

Tak na to sem přišel taky :-) ale jako řešení se mi to nezdá.
Nicméně puškař při opakované opravě (dokonce to sám nazval reklamací, ačkoliv to s původní závadou nemělo moc společnýho) vyměnil bicí pera. Při zkušebním kolečku to zas 2x nevystřelilo. Po několikadenním lámání hlavy a snad i konzultací s někým od Kozapu přišel na to že kladívko asi náhodně zůstává viset na bezpečnostním ozubu a tim pádem nemá dost energie na proklepnutí zápalky. Snad jsem to popsal dobře, nejsem v tom moc zběhlej. takže tam něco přibrousil a upravil vůle. V sobotu to vyzkoušim, tak uvidíme jak byl úspěšnej. 8)
Budi? to případným návodem pro ostatní neš»astníky.
krysar76
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: stř 15.4.2009, 14:08

Příspěvek od krysar76 »

v úterý 2x20 lovecké kolo : v prvním kole jedna závada, v druhým bez závad :( no dřív to nevystřelilo i 3x za kolo, takže mírné zlep?ení, ale...
Josef L
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: sob 10.4.2010, 13:06

Re: Bettinsoli Daimond lux 12-76

Příspěvek od Josef L »

Měl jsem možnost vyzkoušet tuo zbran,ale vertikální soustřel byl podle mě ne zrovna dobrý.Horní hlaven celkem dobrá ,ale spodní šla o18 cm dolů a8 cm doleva.Zkoušeno slugem na 30 kroků . Jinak pěkná a v celku pasovná zbran.
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Bettinsoli Daimond lux 12-76

Příspěvek od cejlon »

..ted jsem zase náhodou přišel na to, že když přepnu na první ránu horní lauf, tak to sice v cvakne jakože uderník udeřil, ale úderník neudeřil. Zápalka zůstane netknutá. Ale když zatupluju s první spodní, tak to funguje.
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: Bettinsoli Daimond lux 12-76

Příspěvek od mikis »

Zdravim, taky se přidám do diskuze,vlastním sice Bettinsoli model Overland, ale myslim že mají hodně společného. Flinta je z roku 2006 koupil jsem jí z druhé ruky od myslivce který jí používal více meně jen na nadhaňky,dělal prý zavodčího... na sport s ní nechodil.. ja jsam z ní mam nastříleno kolem 1000 naboju možná o něco víc převážně na střelnici, za celou dobu neměla jediný problem to musím zaklepat :wink: a hlavně přepínam poměrně často, krom toho ma za sebou dvě hodiny střílení na kole kde jsme se o ní střídali tři střelci a po skončení by jste o ni zápálili cigáro :lol: ne vážně, docela se zapotila holka. Víc zkušenností zatim nemám. Spíš se chci zeptat jetsli někdo s přítomných používá pro jednotnou střelu choke Paradox...jaké používáte střelivo, lze třeba použít celoolověnou střelu? případně další poznatky.... podle mě se musí choke opakovanými výstřely dotádnout ,jak jde potom povolit?

Dík Miki
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: Bettinsoli Daimond lux 12-76

Příspěvek od mikis »

ps. a píše se DIAMOND ne DAIMOND :roll:
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Bettinsoli Daimond lux 12-76

Příspěvek od Posmiros »

Tak to tu trošku oživím :)
Jak vám to střílí s touto brokovnicí? :)
Já koupil tuto líbivou flintu asi před týdnem a půl od jednoho zdejšího člena fora :) V neděli jsem to vytáhl na střelnici a zatím jsem dosti spokojen, střílí se mi z ní mnohem lépe než z mé CZ-USA a i uspěšnost zásahů jsem trochu zlepšil :D

Jen mám jeden takový drobný problém, který se tady už řešil... Tak jestli nevíte co s tím?
Když mám nastavenou první ránu ze spodního laufu, tak to někdy cvakne a nevystřelí, ale když zmačnu spoušť ještě jednou tak vystřeli spodní lauf, a na třetí zmačnutí horní :D
Když mám nastavanou první ránu z horního ,tak to chodí bez problémů :)
To bude blbnout asi to přepínání ne?
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Bettinsoli Daimond lux 12-76

Příspěvek od michalos »

Josef L píše:Měl jsem možnost vyzkoušet tuo zbran,ale vertikální soustřel byl podle mě ne zrovna dobrý.Horní hlaven celkem dobrá ,ale spodní šla o18 cm dolů a8 cm doleva.Zkoušeno slugem na 30 kroků . Jinak pěkná a v celku pasovná zbran.
Zkus nakombinovat různé značky střeliva, když nepomůže...tohle bych postavil k rajčatům.... 18cm úhlopříčný "soustřel" na nějakých 22-24 metrů je úplně na ho.vno to nemůže majitel 2. ranou trefit v běhu praseti komoru a ještě u toho přemýšlet, z které strany prase běží a na kterou stranu to vlastně má přetahovat prostě děs... :roll:
Mě rusák chodil vertikálně 40cm, zaplať pán bůh že jsem na něm tolik netratil, když jsem se ho zbavil....
Odpovědět