Jak preklikat na delsi vzdalenost?

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Příspěvek od tibi1 »

andy pokial viem mas klasicku optiku..to si odmontoval krytku a naklikal?
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

tibi:
Jasne. Normalne odsroubuju krytku a naklikam to podle tabulky. Dokonce mam i zachytne body zvyraznene cervenou... po 50m. To jako pro blbe :oops:

Prvni otacka je pro me asi 400m.
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

:shock: Tak to čučím. A já se vždy držel pravidla: Jak to máš natřelený, tak na to ne?ahej. Jak se tak dívám, tak jde i to o čem jsem uvažoval (označit bydy a klikat dle potřeby). Mohl bych se tě zeptat co máš za optiku? Já mám jen meoptu 6x42 a myslel si, že ne vždy je jeden klik stejný úsek. :shock: No co se od Vás chlapi člověk ještě nedozví :lol: Jak již bylo psáno: Hold kdo umí, ten umí!
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Ja mam obyc Artemis 3-12x50 kriz 4B.

Jen je potreba pocitat s tim, ze meopta dela u loveckych puskohledu 1click jako 1cm na 100m. Cili cca 1/3MOA. Nikoliv 1/4MOA coz je obvykle.

Na tech 280m jsem si proste 15x cvaknul nahoru :) A sedlo to presne.
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Teď jsem se díval na netu na na Meoptu Tactic 4-16x44. Ten by to už měl mít zabudované. Co na tuto optiku říkáte? I cena 17k je dle mě dobrá (bohužel si o tom musím nechat zatím jen zdát). To by mohlo být v kombinaci s dálkoměrem téměř neomylné a nemělo by docházet k hloupým chybám. Ono totiž jsou i tací, kteří v celku dobře odhadnou vzdálenost, ale nějaká balistika jim říká prd. Pak jen bajvoko zamíří asi na hřbet a řeknou si ono to tam nějak padne. No musím něco málo našetřit a pak se uvidí :lol:
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Příspěvek od tibi1 »

Andy ktory si pouzil bal. kalkulator...ked ti to cavakanie sedelo tak presne ..overil si to do terca a sedelo to ? Mne robilo +-1,2 cvaky rozdiel..viem je to len orientacne navadzanie.


Mosin mat optiku za kludne 60.000,- neznamena ze to nacvakas a vsecko padne ako handra..je to o niecom inom a hlavne dost inom...zvlast u 308..tak je to u Anyho vynikajuci vysledok na cca skoro 300m zvlast pri takych malych ustovkach...Ja som lenivy tak som zvolil 22-250 a do 300 to neriesim az okolo 400 ale tam zas nemam perspektivu s 55 grainovymi fazulkami ak fukne zboku poryv vetra (len za optimal. podmienok) ale ranivost na srnciu je overena...a nezabudni ze Meotactic ma vyrovnanie paralaxy na objektive takze je to skor tercovy model narozdiel od toho aky ma nazov...mne by vyhovoval takticky s paralax. na boku aby som velmi sa nemusel natahovat a menit polohu..ale lovec1 ti povie viac ten to ma.

Andy myslim ze do 350m budes aj napriek paralaxe v pohode (odchylku ratam na 300 u tvojej meopty cca 3cm) ale vies ju eliminovat až o 50% ak kladies hlavu s perfektnou presnostou vzdy na to iste miesto na pazbe. Ja som si dal v meopte na svojom 4-12x40 nastavit paralaxu na 150 ale myslim ze to nebolo treba.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Pouzivam nejakej excelovskej sheet. Nekde jsem ho nasel na netu. Pred tim jsem mel udaje od shivy. Coz se lisilo jen o 15m/s (781 spocitano -765 zmereno). Navic mam asi nastreleno krapet vys nez na 100m ... cili mi sedi ta tabulka s puvodnima hodnotama. Novou mam jen orientacne. Rozdil je cca 1 klik.

PS: do papiru jsem si to neoveroval. Ale nedavno trefenej malej cil na 241m hovori jasne za sve. Ted ta srna 280m... no vypada to, ze to sedi 8)
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Příspěvek od tibi1 »

No babo raď: mam 100ks novych nabojov z jednotnej serie Sako Gamehead v 55 grain...mam kalsicky balist. kalkulator v exceli (teplota, Vo, vaha, nadmor. vyska a ine sračky)...ked som nahodil hodnoty podla manualu SAKO = t. j. BC vybehli mi scestne hodnoty dost sa lísiace od tabulkovych hodnot na krabicke fy SAKO ale ked som zo zaujimavosti nahodil BC strely winchester powerpoint v rovnakej vahe (inak vlastne rovnaký tvar strely - kalsicky soft) konecne nabehli presne zhodné balistické hodnoty (rychlosti, podkles dráhy) zhodné z hodnotamy v manuale fy Sako ...tak cim sa teraz riadit.?...rozdiel hodnot v klikani je +- 2 kliky
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Mosin píše:Teď jsem se díval na netu na na Meoptu Tactic 4-16x44. Ten by to už měl mít zabudované. Co na tuto optiku říkáte? I cena 17k je dle mě dobrá (bohužel si o tom musím nechat zatím jen zdát). To by mohlo být v kombinaci s dálkoměrem téměř neomylné.....
Ano,Tactic ma z fabriky rychlostavitelne bubny na klikanie.Mozes si na ne nalepit napr. svoju vlastnu stupnicu po krokoch ake ti vyhovuju....povedzme po 25 metroch a pod.
V kombinacii s dialkomerom a spravnym strelivom je to velmi precizny nastroj.
Za tie peniaze dobra volba,uz len kvoli kvalitam optiky.Obcas sa vyskytne kritika na adresu mechaniky,ja som ale taky problem zatial nemal.Tactic ma zatial "nabehanych" okolo 700-750 ran z .30-06Sprg,povacsine plnovykonove laboracie a mechanika funguje ako ma.
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Příspěvek od tibi1 »

lovec ma tvoja tikka duralove puzdro zaveru ?
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

tibi:
Neodbocuj od tematu :twisted:
PS: :shock: Tikka nema nic z duralu! (krom mozna nekterych casti spoustoveho mechanismu... co ja vim.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Já nepřeklikávám mam nohy a když to nejde tak nestřílím.Tak se tak ptám,když klikáte nahoru,do stran se Vám to nemění?Myslím u normálního puškohledu ne u Tactic.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Ne, dobry puskohled by to nemel delat :twisted: Meni bod zasahu jen v patricne ose. Jinak tvoje metoda je zcela strizliva. Ne kazdy je "sniper" a proste strili jen tam, kam se citi. A tak to ma byt. Kdybych ja nemel tak presnou munici a nestrilel z leze, z nozek ... nemel to zmerene a nemel tabulky... necekal az prestane (aspon u me) foukat... kdo vi jak by to moje posledni strileni dopadlo. Ale kdyz se to vsechno podtrhne a secte.... da to docela solidni jistotu dobreho zasahu i na vetsi vzdalenost.

Tam kde podobne atributy chybi... nelze nic vymyslet.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Psal jsem to proto,že u A Meopty,kterou jsem měl.Jak jsem zvedal šlo to do prava.Ikdyž byla nastřelena na střed.A ani jedno kliknutí nebylo 1cm podle výrobce.Asi se taky vždy vše nepovede. :cry:
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Presne tak. I meopta dela nekdy smejdy.
Odpovědět