Jak preklikat na delsi vzdalenost?

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Ví? Andy mě nevadí na jak kdo daleko střílí.ovšem,když na to má.Bojím se,že ti mladší to budou chtít také vyzkoušet.Ale bez výbavy a pořádné munice to nejde.To vi? ty já a spoustu ostatních z tohoto fora.Nedávám všechny mladé myslivce do jednoho pytle.Ale byl jsem taky mladý.A ví? jak je to stím experimentováním.Ono to,ale zrovna nemusí být o dálkové střelbě.Jsou to i ti co střílí srnčí na krk,černou za slech a pod.To je Možná ještě horší jak střílet na dálku.Ale co jsem stím chtěl říci.I na těchto stránkách mame my co přispíváme obrovskou zodpovědnost.Ty mladší se podle nás učí.Znám to u adeptů,které jsem měl.
vhool

Příspěvek od vhool »

To zdenek:vis zdenku ono to je nekde mezi.ukazneny myslivec bude vzdy strilet tak aby zver nemrzacil a neukazneny?tomu je to fuk.a myslim si ze na veku az tak moc nezalezi.i zde na foru jsou mladi kteri proste vi na co maji a experimentovat nebudou a verim tomu ze i ty mas kolem sebe par typku kteri ac delaji myslivost treba 20 a vice let a hlasaji jak strili na mysliveckou vzdalenost tak kdyz jim neco odbehne tak odflaknou dohledavku.to je podle mne to nejhorsi.samozrejmne take ti co se chlubi jak strileji na hlavu nebo krk a potom nejsou schopni na sto metru trefit pivni tacek.dalsi vec je odhad vzdalenosti.parkrat jsem se u takovychto radoby dobrych strelcu presvedcil o tom ze sice tvrdi ze nestrili dal jak na sto metru ale kdyz jsem je konfrontoval s dalkomerem tak rikali sto metru a v realu to bylo 250-300m a to mavali ZHackem v 7x57R.to si myslim,ze je to nejhorsi pro mlade zacinajici myslivce(strelce) protoze to jim ladujou do hlavy na spolecnych honech nebo schuzich.myslim,ze je dobre kdyz se tady na foru o tom pise takhle otevrene a mladi se ptaji co a jak.mam v soukromych zpravach jiz hodne takovych dotazu a snazim se odpovidat opravdu zodpovedne.lovu
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

tibi1 píše:lovec ma tvoja tikka duralove puzdro zaveru ?
Nie,je to ocelove.

Sry za OT.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Zdenek41:
PS: Ja jsem taky "mladej"... a myslivost delam doslova par let. Pred tim jsem hlavne sportovne strilel. Ale vim co muzu a co ne a neco o tom vim. A o tom to je. Kazdej kdo si to tady precte musi pochopit, ze ne s kazdou zbrani a strelivem lze strilet dal, nez je bezne. To preci porad dokola opakuji.
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Příspěvek od milan »

Pro začínající "dlouhé" střelce doporučuji následující postup.
1) najít si střelnici nebo střeli?tě 300m
2) vystřelit pár ran na terč a zkontrolovat zásahy puškohledem nebo dalekohledem a protože nic nebude vidět, vydat se po vlastních k terči-toto několikrát zopakovat, čím? si střelec uvědomí jak dlouhých je těch 300m3) pokud zůstane chu? na takové střílení je nutno si pořídit odpovídající puškohled za určitě ne lidovou cenu.
4) při dalším střílení sice perfektně uvidí terč, ale moc zásahů tam asi nebude, takže následuje nákup nové flinty a zájem o laborace střeliva.
V těchto fázích vydrží již jen nadšenci, které střílení baví a lov na větší dálky je tře?ničkou na dortu po stovkách výstřelů na střelnici.
Je bohužel pravda, že je to finančně a časově dost náročná zále?itost.
PS. dnes je již možnost střílet na kryté 150m střelnici v Otrokovicích.
vhool

Příspěvek od vhool »

to milan:mluvis mi z duse.kdyby me to tak nebavilo tak mam penez jak slupek :oops:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Pánová,ale já to myslel dočista přesně jako vy,ale potkávám se právě v těchto dobách,že to kouzlo myslivosti a lovu se nějak vytrácí.Je to jistě tím,že je na všechno dost málo času.Tak že nic ve zlém já to myslel úplně normálně.Pokrok se zastavit nedá.To Andy,že sportovně střílí? vím zrovna jsem si prohlížel fotky.Pěkná pažba na452. :shock: :D
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Zdenek41:
Ja uz sportovne nestrilim... ted v tom HK to byl jen takovej sranda match :) Na ty pazbe mam kozenou licnici co sem nekde pred lety vyhral. Udelal jsem chybu, ze sem si koupil standardku.... mel jsem si koupit model american! Ta ma rovnou pazbu a to ja mam radeji. Ale to je OT. Malorajda je na blbnuti a na hrivnacen (letosni nejvzdalenejsi kousek padl na 95m).

Jinak na malorazce ackoliv mam puskohled NS 3-12x50 tactic tak nepreklikavam. Jen prenasim. Nicmene je to proto, ze je lehka malorazka hrozne nachylna na drzeni ci techniku strelby obecne. Cili clovek si sice preklika ale pak udela jinou chybu a je to v tahu. Tak to neresim a jenom prenasim. Ale pristi rok si udelam cas a udelam si tabulku. :)
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

klikání

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Já jsem si kdysi čichl k 300WM a stala se z toho srdcová zále?itost Neklikám-"amatérsky" přenásím, podle vzdálenosti a terénu si zvolím náboj a střelu a když potřebuji, tak mě výkon této ráže podrží- průstřel, dobré barvení, zvěř je vždy otřesena a tak zpravidla stop efekt, případně se zvedne odejde max. 20-30m a zhasíná.
Jinak je potřeba říct, že každý by si měl prvně zhodnotit, zda vykonává myslivost v takové honitbě, která lov na velkou vzdálenost vůbec umo?ňuje z hlediska bezpečnosti a charekteru terénu a zda je schopen a má takové zkušenosti, aby zvěř jednoznačně určil, obeznal a v případě problému i poctivě dohledal(super je, když je k dispozici barvář a tolerantní sousedi). Je mě líto kluků, kteří si pořídí 7 RM do lesa na krmeli?tě a po každém kusu hledají naboj, který nerozbijí a střelení kusu srn?ího na krk ve vzdálenosti 6Om je pro ně kouzlem.
Dál to nejde bez střelnice a cvičení a to chce čas + finanční oběti a to hodně myslivců nesná?í. ráže při střelbě nad 200+ jednoznačně magnum ( mimo výhradní lov srnčího). Jednu dobu se v naší oblasti objevila zázračná zbraň "kulobrok ZH Savage". všichni s tím stříleli na 200m kňoury a jeleny a lišky a srnčí na krk na 300m a to ještě z kleku. Tak jsem jim párkrát navrhl sázku: Na 300m pověsím půlku bíleho A4 papíru(na výšku, abych simuloval krk srnčete) a máte tři rány. když aspoň jednou trefíte, tak u mě máte 5000,-Kč a za každou další trefenou vám dám dalších 5000. Celkem 15000,-Kč. Proti měli za všechny tři postavit jen 5000,-Kč. všichni mě poslali do pr...e, protože jim občas něco spadne a jinak to náhodou chybili, protože to neznačilo. Přece nebudou střílet na papír. Dofám, že jim v mysliveckém nebi zvěř všechno vrátí.

P.S. protože neklikám, tak na lišku okolo 250 už nestřílím, protože i z 300WM je to pro mě jen o odhadu.

Myslivosti zdar.
vhool

Příspěvek od vhool »

TO J.K.: to s tou srdcovou zalezitosti plne chapu,jsem na tom uplne stejne.ve zbytku s tebou take souhlas.ja osobne taky neklikam ale na rozdil od tebe mam na puskohledu elevaci do 500m takze po zmereni vzdalenosti neni problem a nemusim ani prenaset.je to primo na razi 300WM.navic pri nastreleni na onv mohu strilet bez prenaseni az na 700m a strela jde cca 15cm pod.mam odzkouseno mirenou strelbu na 850m a terc o prumeru 25cm neni problem trefit kdyz budu mirit na horni okraj.mluvim nyni o sportovni strelbe,ne na zver.jinak lisku do 400m bez vetsiho vahani kdyz jsou podminky. :wink:
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Mimochodem... zkousel sem si vcera "upnout zbran" a klikat s moji meoptou 30 nahoru a 30 dolu... vraci se to na puvodni bod. Klik se jevi jako presny.
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

klikání pro vhoola

Příspěvek od Josef Kuřitka »

máš to prostě vychytaný. Já mám jenom Swarováka 8x56/30mm tub. a ten není na takový kouzla stavěný,ale zase nepotřebuji noční vidění. Bere skoro všechno světlo a tak za bezměsíční noci mě na některých místech stačí odra?ené umělé světlo od oblačnosti. Prostě jsem příznivce areálu JE Dukovany a to jsem vzdu?nou čarou jenom 15km daleko. když tam pořádně přilo?ili, tak na starých modelech svítil i kříž bez červeného bodu. Jó atom je atom.:D :D :D
Ten konec je trošku latina, ale ten puškohled je v noci prostě nepřekonatelně super.
vhool

Příspěvek od vhool »

tak to ATN taky,ja tu mam zase chemopetrol a tak nocnak pouzivam minimalne a na flintu stejne nejde.ale 6-18x65 mluvi samo za sebe :lol:
wizard
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 226
Registrován: úte 16.10.2007, 12:52
Bydliště: Svitavsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wizard »

Koukám,že se tu sešli lidi,kteří rozumí uhlvým minutám,klikání a podobně...Já jsem vždycky nastřeloval a klikal,dokud to nelítalo přesně....sice jsem si zastřílel,ale vyšlo to celkem draho....Mu?e mi někdo poradit když mám flintu nastřelenou na krátko (50m) a optika má 1/2 MOA na jeden klik,kolik je to klikú,když chci překlikat na 100m???
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

To wizard:

jednak závisí na ráži ajednak taky na střelivu, najdi si balistický tabulky a uvidíš o kolik to lítá jinak... Bejvá to tak 0,7 až 1,5 cm na 50m pokud chceš nastřelovat na 100m, pokud na ONV tak to bejvá kolem 2cm, ale bez tabulek radši nic neklikej, stejně je lepší si to klikání ověřit výstřelem... Pokud jsi z Prahy, tak mi Napiš SZ a můžem se domluvit... :wink:
Odpovědět