myslivecký overal

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Odpovědět
herkules197
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: úte 22.7.2008, 9:32

myslivecký overal

Příspěvek od herkules197 »

zdravím, zima na krku, chtěl bych se zeptat zda máte zkušenost s overalem. Zda je lepší než mysl. vak. pak mě zaráží v myslivosti jej inzerují za 12990,- a na netu je cena okolo 6000,- A co obuv Hunter special 3801 ?
Lesu lovu
kajka
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: ned 12.8.2007, 21:24

Příspěvek od kajka »

overal mám.je super.v myslivosti inzerují originál a na netu jsi asi viděl od českého výrobce AFARS - ten mám a bohatě mi stačí.Dá se to obléci až na místě lovu
Blaser BBF 97 6,5x57R/20-76,Swarovski 3-12x50
Obojetnice lancasterka Ferlach 6,5x70R/20-70,Swarovski Tirol 6x42
ZKK 600 .270 Win,Meopta 3-12x50
lancasterka Ferlach Ogris 16-65
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Příspěvek od rimar77 »

Vlastním posedový vak 5let i overal 1 zimu od AFARSU a jednoznačně vede overal. U posedového vaku mi vadí že nemám volný nohy a nemohu se na posedu otáčet. Oblékám si ho až na na místě přes normální lehčí oblečení ve kterém dojdu na místo a sedím v pohodě v mrazu hodiny. Jen je třeba oproti posedovému vaku ale vyře?it nohy hvalitní obuví, zvolil jsem kiruny od Mainla a pohodička no?ky jako v pokojíčku :-). A je třeba když se obléknež už sedět v klidu při začátcích jsem potřeboval ještě upravit místo kde jsem seděl a udělalo se mi blbě z přehřátí. takže výhody posedového vaku jsou že je levnější a stačí klasika botky s teplou pono?kou a má na sobě i ?tucl na ruce, takže ti na ně není zima a může? dobře střílet ale nevýhoda je že se nedá moc hýbat. zvaž to a rozva? podle tvých způsobů a míst lovu co je pro tebe lepší.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Příspěvek od rimar77 »

Vlastním posedový vak 5let i overal 1 zimu od AFARSU a jednoznačně vede overal. U posedového vaku mi vadí že nemám volný nohy a nemohu se na posedu otáčet. Oblékám si ho až na na místě přes normální lehčí oblečení ve kterém dojdu na místo a sedím v pohodě v mrazu hodiny. Jen je třeba oproti posedovému vaku ale vyře?it nohy hvalitní obuví, zvolil jsem kiruny od Mainla a pohodička no?ky jako v pokojíčku :-). A je třeba když se obléknež už sedět v klidu při začátcích jsem potřeboval ještě upravit místo kde jsem seděl a udělalo se mi blbě z přehřátí. takže výhody posedového vaku jsou že je levnější a stačí klasika botky s teplou pono?kou a má na sobě i ?tucl na ruce, takže ti na ně není zima a může? dobře střílet ale nevýhoda je že se nedá moc hýbat. zvaž to a rozva? podle tvých způsobů a míst lovu co je pro tebe lepší.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: myslivecký overal

Příspěvek od rimar77 »

docela zajímavá varianta overalu

https://www.selkbag.cz/instinct/selk-ba ... tree-xtra/

jen z těch jejich velikostí člověk moc není moudrej :-))
Odpovědět