Troják.

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
Odpovědět
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Příspěvek od Hans88Vagus »

jojo Krieghof. Tyto flinty pova?uji za vrchol puškařského umění. každý kus si musíš objednat a každý kus je vlastně originál. Čeká? na něj třeba rok..
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: troják ano,

Příspěvek od Hirc »

hajnej007 píše:ale takový dvojákový troják, to je můj sen :-) . Do spodní brokové hlavně strčit ještě nějakou vlo?ku s hornetem, mňam .... :-)
http://www.egun.de/market/item.php?id=1917929#img

mňam :shock:
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: Troják.

Příspěvek od Steyer »

Kruci, co pořád skučíte po trojácích. Kupte si je za babku na eGunu v Německu.
Loni na jaře jsem kupoval jeden pro mě a hned po tom jeden pro kamaráda.
Já mám 9,3x72R/16/16-65, náb schránka., vložná hl. Hornet, rytá baskule, no nekupte to za 870,-€.
Na eGun už radši ani nelezu, protože tam je pokaždý nějaký mazel a člověk taky nemůže mít všechno.
Fotky dodám, až to zase nafotim.
Jinak je tam výběr jak hrom - cca 80-100 flint - teda jenom trojáků, jinak ostatního něurekom.
:shock: :shock: :shock: :roll: :roll:
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Troják.

Příspěvek od curil »

Steyere na egun jsem se mockrát díval na kulobroky,některé fakt za pusu ale neumím moc dobře německy abych si tam zavolal a domluvil.to je obchod nebo inzeráty po celém německu?
Santo
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: úte 20.10.2009, 20:07

Re: Troják.

Příspěvek od Santo »

Steyere, mám obdobný sen jaký jsi ty už uskutečnil. Potřeboval bych probrat nějaké detaily, kdybys mi poslal SMS na 725246160, já se ozvu. Dík.
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: Troják.

Příspěvek od Steyer »

curil píše:..................to je obchod nebo inzeráty po celém německu?
Zdar, je to aukce jako je u nás Aukro, tzn. registrace - bezplatná, pak kupuješ tak, že přihazuješ a modlíš se, aby tě někdo nepřehodil. Němčina je celkem nutná, protože po objevu miláčka je třeba navázat kontakt, aby nedošlo k aha efektu, že se flinta bude posílat mimo Deutschland nebo Oesterreich a taky popis u aukce nemusí být vždy celkem všeříkající (např. požadavek dalších foto, atd.) Bacha, velmi těžko se něco reklamuje - malá nebo nulová šance, takže tady vždy platí dvakrát měř jednou řež.
Jo, ještě, za nákup v aukci neplatí kupující ale vždy prodávající, takže když koupíš, tak jen zaplatit cenu a poplatek za papíry a šlus.
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: Troják.

Příspěvek od Steyer »

Jinak musím říct, že trojrúra je trojrůra. Tím se v žádném případě nechci dotknout jiných zdraní - chraň bůh. Každý má slabost pro něco jiného.
Ale mě se kombinované kousky moc líbí. Třeba nějaká stará lankasterová obojetnice, nebo i lankasterová dvojka - hmmmm, mňam. Teďka je tam zrovna krásná lank. dvojka Nowotny Prag, 16/65, rytá, pažba oříšek, no úplnej orgáč. Jsem sám zvědavej, za kolik jí nakonec prodaj a všim jsem si že se o ní uchází i několik evidentně českejch ženichů. 8) :lol: :lol: :?:
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: Troják.

Příspěvek od johnyc77 »

teďka na naháňce u LČR jsem viděl u jednoho chlápka dvojákovej troják Merkel v ráži 9,3x74R/20/76.. Fakt paráda.. Krásný dřevo, nádherný rytiny na baskuli.. Když jsem se ho ptal na kolik taková sranda přijde, tak mi řekl abych se radši neptal :D 200 tis+ puškohled swarovski Z6i... Jen jsem mu mohl tu krásu závidět.. :twisted:
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Troják.

Příspěvek od martinh »

no a pak chod s takovou flintou do lesa...a prolejzej s ní houštiny při dosledu :D
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Troják.

Příspěvek od Zdenek41 »

Já viděl nedavno Merkla opřenýho o strom za pouhých prý přes 300.Jo pro někoho jsou to jen drobný.Ale byl to opravdu kousek. :D
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Re: Troják.

Příspěvek od Fery »

S takovou flintou se chodí na štont. :wink: Na dosledy je nějaká bříza :lol: Já také výhledově plánuji v příští desetiletce pořídít staré zeháčko na nošení, když jdu krmit nebo na dosled do bordelu 8) .
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Troják.

Příspěvek od kabát »

K tomuto tématu bych se rád zeptal:

Zdědil jsem troják MERKEL SUHL, 7 x 57 R - 12/12. Všechno co s tím otec střelil padlo v ohni. Ovšem na výstřelu byla zvěřina vždy jak když vybuchne mina - kule se roztrhala a výstřel byl velký jako dlaň, na srnčím podlitina a jako by spálená barva na celých žebrách. Když to šlo přes plecko, tak bylo na vyhození. Já jsem s tím střelil dva kusy srnčí. První a poslední. Oba stejný výsledek.Střelivo SaB těžká kule se střižnou hranou. Tuším SPCE 11,7g nejsem si jist.
Někdo mi řekl, že ta hlaveň má jiný kwint, četl jsem tady,že je možné mít různé stoupání vývrtu a kule se pak chová jinak.
Máte s tím někdo zkušenosti?
Po letech co flinta stála ve skříni bych ji rád zprovoznil a nevím co použít za střelivo, nerad experimentuju na zvěři.
Koupil jsem Normu ORYX, tu vyzkouším.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Troják.

Příspěvek od precechtel »

Doporučuji vyzkoušet CDP Blaser 7x57R 10,0 g/154 gr. Tyto náboje mají větší fofr - Vo 790 m/s, dopadovka ve 100m 2536 J, ONV 163m, porovnej se zmiňovaným SelBel v gramáži 9,0 g a 11,2 g jak rychlost tak dopadovku. Mám tento náboj odzkoušený v r. 6,5x57R, 7x57R, 7x65R, jedinou nevýhodou je cena kolem 70,- Kč/ks, ale když si spočítáš, že trojákem asi nebudeš trénovat do terče, ale jenom střílet na zvěř, tak se vyplatí lovit v klidu, s vědomím, že jsem udělal něco pro to, aby zvěř netrpěla a zvěřina nebyla rozbitá a podlitá. S pozdravem F.
politice a politikům zmar
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Troják.

Příspěvek od Zdenek41 »

Jak již píše kolega změnit střelu a i muničku.Já mám v 7/57R velmi dobré zkušenosti s 10,5g KS od RVS na srnčí,černá do velikosti lončáka oddbíhala do 30m problém byl,že málo barvila většinou vybarvila dovnitř i když byl průstřel.Na srnčí stop efekt bez podbarvení.Krátce jsem vyzkoušel i RWS Tig 11,5g na srnči poškození v normě u černé většinou stop efekt.Od SB jsem odešel proto co popsal kabát.Komorová rana a výstřel v kýtě samozřejmě zvěř stála na blat všechny žebra zalité barvou a obsahem bachoru.No prostě paráda.
plok
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: sob 10.10.2009, 18:23

rada

Příspěvek od plok »

Prosím o radu,

může mi někdo poradit jak se nazývá zbraň s uspořádáním 2 brokové a 1 malorážková hlaveň a k čemu ji lze použít?

Děkuji
Odpovědět