obůrka

Pejskové a jejich výcvik
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: obůrka

Příspěvek od kopov.c »

:? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: 8)
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: obůrka

Příspěvek od kasari »

michal25 píše:
kasari píše:Čekal jsem, že ti to dojde dřív, ale nejspíš ne. Pročti si zákon na ochranu zvířat proti týrání. Pak ti dojde, že nikdo nebude riskovat. A pokud jde o hlášení přes plot, musíš svůj dotaz formulovat tak, aby se poskytovatel nemusel bát.

Zdravim,děkuju za upozornění,ale o kontaktu na tvrdo tu nepadla zmínka.Můj dotaz zněl na obůrku s černou, kde mi jde o seznámení s živou zvěří a kde NEBUDU porušovat zákon.Pokud bych potřeboval kontakt na tvrdo, nebudu logicky tento dotaz prezentovat zde, kde by se jednalo o porušení zákona-týraní zvěře.Protože existují i sousední země kde to je legální.Mimochodem k Vašemu přispěvku jako ke kolegovi bych ještě dodal toto, já Vám také netykám i když jsem určitě o několik let mladší a o hodně méně zkušený, ale je slušností vykat pokud se nevyzvem k tykání. Tímto nechci rozdmýchávat zde nějaké rozpory, protože chápu,že se zde snažíte držet pořádek. Děkuju za pochopení
1) tady bylo vždycky zvykem si tykat, nebudu to měnit kvůli jednomu. To se na mě klidně zlob...
2) já ti to napsal proto, abych ti pomohl, žes to nepochopil, je mi líto.
3) vím dobře, že ses ptal na obůrku, ale víc jsem se nedozvěděl. Vzhledem k tomu, že jsem nedávno mluvil s několika lidma, kteří poskytovali vlastní černou zvěř k seznámení přes plot a dnes už to nedělaj, naváděl jsem tě k možná lepší formulaci dotazu. Protože nejsi jediný, kdo se po nich shání.
Ulkomaalainen...
Honza83
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 25.10.2012, 18:03

Re: obůrka

Příspěvek od Honza83 »

Zdravím potřeboval bych poradit.pes nemá vubec zájem o prasata. srnčí a zajce by honil a má zajem jit i po stopě ale na prase se ani nepodiva. U nás je i obora kde jsou už tak prasata ochočena ze stoji u plotu a čekají kdo jim co dá když tam přijdu se psem tak se na ne ani nepodiva a radši si i sedne zády nebo si jen tak čicha podel plotu .bohužel v okolí nemám nikoho kdo by měl psa co by to mu mimu ukázal jako na to.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: obůrka

Příspěvek od motolada »

Možná bude problem v tom že jsou ochočená,co udělá když ho naštengruješ,nějaký ten výpad od prasete,náznak útoku.Prostě ho nějak vzrušit nabudit.Co jsi s ním dělal,stopy,kontakt,dosled,byl už na naháňce atd...?
Honza83
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 25.10.2012, 18:03

Re: obůrka

Příspěvek od Honza83 »

Stopy jsme dělali barvu a vlečky + když jsme byly v lese a narazili na nějakou čerstvou stopu.ale jednou mi zdrhl za srnčím a od te doby jak narazí na srnčí je jak blázen. U těch prasat reaguje na nějaký vypad ale jen občas radši se o ne moc nezajímá. Právě i když se snažím ho nějak vyhecovat tak nemá zájem. Dosledu a nahanky se zatím nezúčastnil.asi bude i trochu problem v tom že nejsem myslivec ale se psem bych se chtěl věnovat lovecke kynologii.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: obůrka

Příspěvek od motolada »

Myslím,ze to chce kontakt jakykoliv,co je to vubec za psa a stari?
Honza83
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 25.10.2012, 18:03

Re: obůrka

Příspěvek od Honza83 »

Porcelaine je to francouzský honič stáří 12mes. Kontaktem je myšleno přímo a ne přes plot?
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: obůrka

Příspěvek od motolada »

Jakykoliv,zive,zhasle,skara proste to v nem probrat.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: obůrka

Příspěvek od kopov.c »

No jo no,ale psovi kterej to nemá v sobě nepomůže nic. A můžeš se snažit probírat jak chceš.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: obůrka

Příspěvek od motolada »

A on to v sobě nemá :?: 8) :wink:
Honza83
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 25.10.2012, 18:03

Re: obůrka

Příspěvek od Honza83 »

A kdo pozná že to v sobe má nebo nemá ? Zatím se tváří že ho nezajímá jen prase.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: obůrka

Příspěvek od kopov.c »

To nebyla narážka na konkrétního psa.Jen sem chtěl říct,že nějekejm hafanům nepomůže ani svěcená voda. Nedostal ten tvůj už od čuněte? Dost často se stane,že v mládí dostane a slabší povaha psa to vyřeší tak,že ho bude zajímat všechna zvěř,ale prasete už si radši nevšimne.
Honza83
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 25.10.2012, 18:03

Re: obůrka

Příspěvek od Honza83 »

Od prasete nedostal ale ve 4mes. dostal o jednoho psa ale furt se ke každému psu žene a chce se kamarádit. Budu to zkoušet chodit častěji k te oboře a snad se to někam pohne sice na me lidi divne koukají když tam stojíme u plotu a ja se snažím ho tam nějak vyprovokovat.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: obůrka

Příspěvek od Leon »

je to honič který se ve Francii převážně používá na zajíce i testování co jsem našel na youtube je na zajících a málo kterého zajímá černá
CZ 550 american 308win.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: obůrka

Příspěvek od kopov.c »

I toto je možný vysvětlení.Ale třeba se podaří častým kontaktem s černou to v něm alespon částečně probudit. Myslím,že by pomahla obůrka s krotkým prasetem a druhej zapálenej pes. Prostě aby tvůj pes pochopil,že je to hra. Ale i když to pochopí,tak znám psy kteří mají zájem jen za asistence druhýho psa a když jsou sami,tak nezájem.
Odpovědět