Zkoušky z myslivosti

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Uživatelský avatar
roman300
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19.8.2008, 16:14
Bydliště: Plzeňsko

Příspěvek od roman300 »

U nás (tehdy ještě Plzeň-Jih) jsem vyfasoval rozpis akcí, adeptskou knížku a už to jelo...ne že by mi to nějak vadilo, na akce OMS jezdím stejně, ale když jsem pak chodil na honech za hospodáři okolních MS s žádostí o podpis, tak se mohli smíchy potrhat :shock: :lol: . Hlavně, že jsem splnil, zkoušky MH nejsou už taková procházka jako zkouška z myslivosti, písemnou část jsme psali 6 hodin :roll: , pan in?enýr se s námi nemazal. Z 8 účastníků jsme prospěli 2 8) , jinak se omlouvám příspěvek je OT :oops: .
Rem.700 Sendero 300 WM + R2 2,5-15x56; Voere 22-250 + Nikon Monarch 2,5-10x56 IL, CZ550 Medium 300WM + S&B 2,5-10x56; ZKM456+ Leup. VX-III 4,5-14x50; Browning B80 12/70; ZP 49 12/12; Norinco 1911 .45ACP; Taurus 85 .38 Spec.
RMareta
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: sob 20.1.2007, 14:32

Příspěvek od RMareta »

to Rana: trošku nelogická otázka.Jak myslíš,že jinak se naučí??Hlavně z knih.Pí?u "hlavně" , ale nepí?u "jedině".Praxe je velmi žádoucí , nutná a nepostradatelná pro adepta,praxe Ti pomáhá lépe pochopit teoretickou část.Nikdo ti vědomosti do hlavy hadicí nenaleje. Ale pamatuj,že ne každý starý myslivec je znalý věci a ostřílený borec.To již za ta léta se mnohokrát potvrdilo.takže jak napsali jiní,studovat,číst,mít otevřené oči,poslouchat,vnímat přírodu a naslouchat zkušeným.Hlavně zvolit správnou knihu.Hodně zdaru.
rana
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pát 14.11.2008, 21:17
Bydliště: les

Příspěvek od rana »

.....mi se zdá naprosto logická :wink: ....ne na všechno je třeba chodit hromadně do poslucháren, proto tahle otázka...úplně konkrétně " je možný se připravit na zkoušky z myslivosti samoukou?" a samoukou myslím to, že to co si do hlavy naleju bude jen na mně a pak se pozná u zkoušek jestli to bylo to pravý.....jinak...jeden ostřílenej borec mi provázel životem 18 let, jeden mi sedí za zadkem - bejvalej hajnej....a ten další, ten mi snad provedem tím zbytkem života..... :wink: :twisted: .....přírodu mám zapsanou hluboko, dyk su z lesa :P ......
.....každopadádně díky za každou radu a připomínku... :!:
slavektis
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: stř 25.6.2008, 19:29

Mysl.zkoušky

Příspěvek od slavektis »

Není náhodou k mysliveckým zkouškám mimo jiné požadováno absolvování adeptského kurzu? :?:
RMareta
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: sob 20.1.2007, 14:32

Příspěvek od RMareta »

Ano je.
Ale kurz musí mít jen ti,co na to nemají patřičné konto,suprznámé na kraji,v politice a dosti mocné postavení. :lol: To je dne?ní svět..... :!:
kromax
Častý návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: úte 27.5.2008, 10:59
Bydliště: Brno - venkov

Příspěvek od kromax »

RMareta píše:Ano je.
Ale kurz musí mít jen ti,co na to nemají patřičné konto,suprznámé na kraji,v politice a dosti mocné postavení. :lol: To je dne?ní svět..... :!:
a pokud nemas nic z toho, pak ti staci dostat se bud na stredni lesnickou skolu nebo na vysku (napr. MZLU obor lesnictvi, krajinarstvi nebo si to dat jako volitelny predmet...) a udelat si zkousku tam...a muzes delat rovnou hospodare a mas to zadarmo... 8)
RMareta
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: sob 20.1.2007, 14:32

Příspěvek od RMareta »

To je pravda,já měl na mysli pokud uchazeč skládá zkoušku na OMS.
kromax
Častý návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: úte 27.5.2008, 10:59
Bydliště: Brno - venkov

Příspěvek od kromax »

ale ono to adeptování není zas tak strašný...já jsem složil zkoušky na MZLU v Brně a přitom jsem se zrovna přihlásil v našem MS jako adept...akorát jsem neměl povinné absolvování akcí předepsaných OMSem...akorát jsem na ně chodil dobrovolně ze zájmu... :)
ten adeptskej kurz je hlavně o tom, že přičichnež téměř ke všemu, i k tomu, k čemu by ses bez něj nedostal (zkoušky psů, atd.)...jinak je to v pohodě...
Odpovědět