Verte neverte...

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Verte neverte...

Příspěvek od Alda »

i kdyz by se toto tema mozna hodilo mezi zazitky, ktere jiz nechci zazit, preci jenom si svoji zavaznosti zaslouzi byt uvedeno zvlaste:

pred 4 roky jsem spolu se 2 kamarady poprve v zivote vyrazil na poplatkovy lov - bylo to do obce stribro na siky. cenova uroven tohoto lovu byla nizka, ale prijemny hlas v telefonu mne ubezpecil, ze se jedna o kvalitni revir dobre zazvereny touto zveri.

pred prijezdem nas majitel ubezpecil, ze jiz na nas cekaji "jeho myslivci"... po prijezdu bylo v arealu asi byvaleho jzd skutecne nekolik lovcu, ti vsak s nasi akci nemeli nic spolecneho. za chvili prijel i dotycny majitel reviru - jisty p. plzak. uvital se s nami a hned ukazoval fotky jelenu, kteri pry byli v poslednich dnech v mistnim reviru uloveni. prvni prekvapeni ale na sebe nenechaly cekat - bylo nam receno ze:
- lovit budeme kazdy sam, bez doprovodu
- lovi se celou noc - je preci uplnek
- lovi se celou noc

sli jsme do kolen, ale nase namitky nebyly vyslyseny, pry bude vse ok. chteli jsme zver alespon videt, tak jsme tedy vyrazili.
prvni vecer, noc i rano jsme sice nic nevideli ani neslyseli. druhy den jsme jsme se setkali s dalsimi lovci, od kterych jsme se dozvedeli, ze tu jsou jiz po nekolikate, ze p. plzak jim nechce vratit zalohu, pry dokud neulovi...

no nic, zkratim to: po 2. dni jsme odjeli (zaloha nam nastesti byla vracena) s horkosti a litosti nad tim, jak se da "myslivost" take delat. je to zaztek, na ktery moc casto nevzpominame.

az do letosniho prosince, kdy jsem si precetl posledni vydani myslivosti, kde jsem se opet s panem plzakem setkal. i kdyz ne osobne...

Obrázek

je neskutecne, jak nekteri lide mohou mit zaludky na neco podobneho - na jedne strane se pricinit o genocidu zvere (a tu likvidovat nezakonnym zpusobem), na strane druhe se prezentovat v siroke myslivecke verejnosti timto nestydnym zpusobem... verte neverte... je mi z toho skutecne nanic!!!
Naposledy upravil(a) Alda dne pon 03.5.2010, 18:36, celkem upraveno 1 x.
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Stopař
Moderátor
Příspěvky: 305
Registrován: stř 12.12.2007, 16:21
Bydliště: podhůří Jeseníků

Příspěvek od Stopař »

Ede to je hřebík na hlavičku :wink:

Aldo - taky jsem si toho v?iml - protože pána neznám, tak jsem se divil - samo o sobě to vypadá podlézavě...
Mauser M03 9,3x62 Zeiss Diavari VM 3-12x56 osnova 40
CZ 537 .243 Win Swarovski Nova 3-12x56
ZKM 452-2E .22LR Zeiss Diatal 6x42
Iž-58 M 16/70
Jirka C.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: úte 25.11.2008, 14:00

Příspěvek od Jirka C. »

Docela je mi líto všech těch rozhodčích, organizátorů a ostatních vůdců, který si musel onen pán vzít do huby, aby se pochválil, pochlubil a prezentoval.
Greening
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: úte 04.9.2007, 20:30
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greening »

typická ukázka rektálního alpinismu...... :D
CZ 550 7x64 +meopta 3-12x56 RD
Uherský Brod 12-12/70
Odpovědět