Delta Titanium 2,5-10x56

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od Shiva »

Udavat neco je jedna vec, ty to budes merit??? :-)
kolik ma meopta???
rika ti neco aberrace, jeji redukci a redukce modreho spektra ??? Rozlisovaci schopnost apd.

Mel jsi nekdy zrcadlovku??? a kupoval jsi si k ni objektivy???

Pro mne za mne si to klidne kupte, kdyz vam to bude vyhovovat tak jedine dobre. Ja pisi svuj nazor podepreny zkusenostmi, ktere potvrzuji starou pravdu, nikdy nesetri na optice, kup si tu nejlepsi na kterou mas penize. spatna flinta s vybornym sklem strili lepe nez vyborna flinta se spatnym sklem.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od Tommy »

No právě že u toho variáblu a měla by to být propustnost za špatných světelných podmínek.Ta recenze v myslivosti mě tedy nadchla pořádně,že mi okamžitě začal vrtat brouček v hlavě.Doslova byl přirovnán svými schopnosti k Zeissu a vyjde asi o 40 tisíc levněji.
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od Tommy »

Hanák srovnal-ostrost,světelnost,přesnost.Co víc potřebuješ vědět.Pak je jen otázka celková odolnost a výrobní zpracování.Snad by v myslivosti nemohli veřejně vynachválit výrobek,který by jim později svými výkony zlomil vaz.

U meopty 7x50 by měla být propustnost 86%.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od dalas »

Udávají u 2,5-10x56 1000G/6500J. To znamená, že by to mělo vydržet zrychlení 9816 ms exp-2. Ovšem ta energie :?:
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od Tommy »

To je ovšem tedy slabota.To je na tom líp už fomei s 1200G.
a brouček je pryč...
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od Shiva »

Hanak to opravdu meril nebo vzal papirove udaje???

neni ti divne ze neco stejne dobre jako Zeiss je o desitky tisic levnejsi. Pripada ti to normalni???
Pokud si dobre pamatuji, tak na Myslivosti uz nekolikrat byl vychvalen produkt ktery se pozdeji ukazal jako propadak. ze by to nekomu nekdy zlomilo vaz, :-) si delas srandu, v tyhle republice :lol:
Jednou to byl nejaky binokular, ve sdruzeni si ho vsichni koupili a pak hromadne se toho zbavovali.

Ale jak rikam, kup a urcite budes spokojeny.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od Tommy »

Pokud někdo příjde na trh s produktem,který se svými vlastnostmi vyrovná konkurenčním značkám a je pěti násobně levnější,pak by mělo být každému jasné,že je to buď prodejní tah nějakého podvodníka,který někomu zalepil hubu bankovkou,aby se udávali ty nejlepší výkony,nebo je to zázrak,který se v dnešní době neuchytí z důvodu velké nedůvěry ze strany zákazníka.
Naposledy upravil(a) Tommy dne pon 30.11.2009, 1:40, celkem upraveno 2 x.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od dalas »

Teď jsem koukl na 8x56 a tam udávají 1000G/5200J Tak to jsem z toho fakt blázen.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
bendy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: stř 03.10.2007, 20:26
Bydliště: Vysočina

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od bendy »

K té propustnosti světla, nová Meopta R1r 3-12x56 má mít 93-95%, myslí tím rozdílem kus od kusu,nebo právě spektrum denního / "nočního" světla?
Upřímně bych také šel spíš do starší meopty za cenu nové Delty, nebo si připlatil za novou Meoptu (cca 20tis., tedy o 7tis. více než Delta).
A o recenzích na myslivosti už mám také svůj názor, někdy se člověk diví... Nemluvě o poradně, kde padnou tři dotazy a odpověď není na ty tři dotazy, ale na něco mezi těma dvěma dotazy, třetí beze zmínky. Trochu mi to připomíná věštění, ono na tom něco bude, ale to by bylo i v úplně opačném případě...
Možná přijde doba, kdy budu investovat do Zeisse a docela se na něj "těším", byť za tu novou Meoptu jsem teď moc rád a jsem nadmíru spokojený, ale na další flintu uvažuji i o hodně levné optice, např. Hakko, Nikon, Fomei, Delta, snad jen Tasca se více bojím, je to na 222 rem., nejradši bych 3-9x40.
Pokud to opravdu pořídím, jsme na zkušenosti velmi zvědavý a budu srovnávat s Meoptou, byť budu mít na zřeteli cenový rozdíl... A myslím, že to bude srovnání, byť dvou konkrétních kusů a pouze subjektivní.
Florian broková kozlice - 12/76 a CZ 550 FS 30-06 + Meopta 3-12x56 RD
bendy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: stř 03.10.2007, 20:26
Bydliště: Vysočina

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od bendy »

Mimochodem, někde jsem četl údaj o vhodnosti puškohledu s ohledem na rázy a psali tam xy J (prý do max 7x57) a druhý údaj, na vzduchovku do 17J! Myslím u stejného puškohledu, ne u dvou, tedy např 2500J (7x57) resp. 17J (vzduchovka). Takže moje Gamo o 22J by tomu mohlo vadit asi tak jako 30-06ka :-). Docela mě to překvapilo, ale souhlasím s tím, že nějaká 5,6ka kulovnice nedělá takové otřesy (u vzduchovky bych nemluvil o zpětném rázu), jako to Gamo. Ale pak když dostane flinta "do těla" při převozu a manipulaci a srovnám to s tou vzduchovkou, není asi divu, že levná optika i na slabší kulovnici časem nedrží nástřel... Nebo se pletu?
Florian broková kozlice - 12/76 a CZ 550 FS 30-06 + Meopta 3-12x56 RD
Milan_CZ550
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 09.10.2008, 7:11

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od Milan_CZ550 »

Kamarad ma .50 BMG a nemel na ni optiku, tak pouzil delta tit. 5-20*50 ctyri montazni krouzky a dalo to cca 200 vystrelu a nastrel drzi. Takze myslim, ze takovy sunt jak popisujete to nebude!!!
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od Shiva »

No ja bych ten nastrel z 50BMG chtel docela videt. :-)
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Milan_CZ550
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 09.10.2008, 7:11

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od Milan_CZ550 »

Jak pojedem na strelnici vyfotim a vystavim. Docela me to take prekvapilo ze to prezilo 200 vystrelu z teto raze. Ja mam na 550 varmint ve .308 a tam je spokojenost velika
doktor
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: ned 03.1.2010, 21:57

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od doktor »

Já s myslivostí začínám , tak čtu stará čísla myslivosti a zatím se mi nestalo , že by o výrobku , který testují napsali nějakou kritiku. Asi ten test co provádí nebude zdarma a je to určitá forma reklami.
Navíte někdo o nějakém objektivním testu loveckých puškohledů - pěkně porovnané vlastnosti , ceny na trhu tak ,jak je to běžné v motoristických časopisech . Ani ve střelectví nic takového nenacházím . To samé u kulovnic.
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od duch Pampuch »

doktor píše:Já s myslivostí začínám , tak čtu stará čísla myslivosti a zatím se mi nestalo , že by o výrobku , který testují napsali nějakou kritiku. Asi ten test co provádí nebude zdarma a je to určitá forma reklami.
Navíte někdo o nějakém objektivním testu loveckých puškohledů - pěkně porovnané vlastnosti , ceny na trhu tak ,jak je to běžné v motoristických časopisech . Ani ve střelectví nic takového nenacházím . To samé u kulovnic.
Cemu se divis, ja ti pujcim puskohled nebo neco na otestovani a ty napises ze je to k nepouziti?? Bud se na tebe priste jenom vykaslu nebo skoncime u soudu. Asi by jsi mi ho vratil a proste drzel hubu. Testy pana Hanaka maji alespon nejakou vypovidajici hodnotu, jsou tam cisla a tak, spis me osobne dojima ta reklama na boku, jiny autor napise pouze, strilel jsem se zbrani na padesat z ruky a strilela presne, coz je opravdu relativni hodnoceni, to same kdyz se najdou experti co testuji kulovnici bez puskohledu a tvrdi, ze sestrelovali krabku od sirek na sto, ja osobne bych spise uvital test s opravdu doobrym sklem a munici kvuli odfiltrovani jinych vlivu. Co se testu puskohledu tyce, tak byl pekny na nemeckem hund und jagd ci kde, tam se s tim nemazu, koupi deset ruznych puskohledu, mereni ve dvou optickych laboratorich- propustnost svetla, paralaxa, zorna pole, zvetseni- porovnani katalog - namereno a pak nejaky brutalni test odolnosti simulace 10 000 ran ci kolika a posun bodu, dale lahudky jako podchlazeni a ohrev a jine veci, pekne ale drahe.
Odpovědět