Delta Titanium 2,5-10x56

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od dalas »

Myslím, že to mají spočítaný. Jednak seriozní přístup zvyšuje prodejnost takovéhoto časopisu, a pokud to puškohledy přežijí, dají se jako použité prodat se slevou. Aspoň víš, že nekupuješ šunt. :D Já osobně raději takovýto časopis byť dražší, který mi je schopen v budoucnu ušetřit tápání a zbytečné výdaje než levný plátek s bláboly.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od duch Pampuch »

dalas píše:Myslím, že to mají spočítaný. Jednak seriozní přístup zvyšuje prodejnost takovéhoto časopisu, a pokud to puškohledy přežijí, dají se jako použité prodat se slevou. Aspoň víš, že nekupuješ šunt. :D Já osobně raději takovýto časopis byť dražší, který mi je schopen v budoucnu ušetřit tápání a zbytečné výdaje než levný plátek s bláboly.
Ja bych takovy cenovy rozdil nevidel wild und hund stoji 11o ecek na rok a je to asi 120 stran 2x mesicne , konkurencni cesky casopis stoji 600kc rok a je to 30 stran jnformaci? Pruser je ta jazykova bariera a kdo chce slyset ze neco za 20 000 je smejd...
HEPA
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pát 05.3.2010, 18:50

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od HEPA »

duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od duch Pampuch »

Warum nicht, předpokládám Herr Prodejce..
Etwa so:
Výsledky testu puškohledu Delta Optical
Typ Titanium 2.5-10x56
Číslo serie T00552
Výše uvedený puškohled byl zatížen na simulátoru výstřelů dohromady 1600 výstřely.
Každý výstřel působil na puškohled průměrně přetížením cca. 1000g což je prda, která odpovídá výstřelu z
375 HH. Po tomto zátěžovém testu nevykazuje puškohled žádné viditelné mechanické změny.
Graf ukazující kolik g měl který ráz
Německá zkušebna zbraní a a střeliva

Protokol č. dvě udává test propustnosti světla u stejného typu puškohledu ze stejné série
dle normy DIN58389-2.Přičemž byla naměřena propustnost světla ve dne 93 a v noci 91,5%
Grag propustnosti v závislosti na vlnové délce světla.

Toť překlad protokolů, berte prosím tento překlad jako nezávazný, jsem jazykový analfabet.

Takovéto testy mají vypovídající hodnotu. Akorát mi zde chybí v těchto
testech posun záměrného bodu, protože k nějakému muselo dojít. Nicméně na uvedeném odkazu stojí česky napsáno:
Puškohled Titanium 2,5-10x56 úspěšně absolvoval test na zpětný raz,
sérii 1600 nárazů při zrychlení 1000g odpovídající energii 6000J (.375 H&H Magnum).
U puškohledu nebyl naměřen žádný posun záměrného kříže.
Škoda že tam není kopie protokolu, kde je toto bylo uvedeno
Nevím myslím si, že je to asi chyba v překladu nebo velká náhoda.
Shiva se do takto nízké debaty asi nezapojí,
ale je možné, že by se puškohled od renovovaných výrobců nepohnul ani o 1cm na 100m po tolika a takových ranách?
Berme teba Zeiss, Leupold, Nighforce, March?
Jo docela bych si koupil 5-20x50, ale netuším jak dlouho by se mnou přežil :lol:
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od Shiva »

Provokatere. :-)
Propustnost svetla rika asi tolik co vystupni pupila, twilight faktor apd. fyzikalni vypocty. Ale nerikaji nic o povrchove uprave (coating) cocek. jak jsem jiz napsal o nekolik prispevku drive, pro puskohledy a dalekohledy je dulezita tato uprava k omezeni chramaticke aberrace. coz je korekce posunuti vlnove delky spektra modreho a cerveneho svetla. o teto vlastnosti zadna hodnota propustnosti svetla nevypovida, rovnez tak nevypovida o kontrastu, ostrosti a rozliseni. rovnez tak nevypovida nic o kvalite skla a o tom jestli ostrost, kontrast a rozliseni je na cele plose nebo jen ve stredu obrazu a ve vsech priblizenich. Jestli se zmenou priblizeni nepousova zamerna. nerika rovnez nic o mechanickych vlastnotech.
porovnavat pouze hodnoty namerene, je celkem nevypovidajici. staci se podivat na radu puskohledu Zeiss kde se ceny pohybuji radove od 40.000kc (myslim) ale dva modely jez maji FD sklo jsou v cene 80.000kc. to je sklo jez se pouziva v lekarskych pristrojich, mikroskopech, kamerach (kdyz se divate na fotbal, tenis ci lehkoatleticky zavody) tak je vetsinou kamera nekde pod tribunou a z celkoveho pohledu na stadion za zoomuje na detail obliceje ze je videt i bedar. tyhle skla ma v cele produkci March od firmy Deon a jiz zmineny Zeiss u dvou modelu.
mechanicka odolnost a spolehlivost.
zde je nekolik aspektu rovnez. Vec na kterou se prislo pri soutezich BR, je ze ZADNY z puskohledu NEDRZI nastrel do nekonecna, ze se drive ci pozdeji posune. proto se bezne dela to ze se veme levnejsi puskohled (Leupold, weaver) a rozebere se, opticka soustava se natvrdo zaaretuje a cele se to zase da dohromady a napusti dusikem. korekce se pak delaji pomoci montaze. Pred ca 5ti lety se zalozila firma Deon, (najaci 3 japosi, kteri delali v oboru optiky na urovni vyzkumu ci co, blizsi info je na jejich strankach) s tim ze se pokusi o temer nemozne. puskohledy s vybornym sklem (ED - extra low dispertion = zeiss oznacen FD) a maximalni mechanickou odolnosti. puskohledy neobsahuji zadne plastove soucastky a diky nove konstrukci jse snizil pocet pohyblivych soucastek (jak se toto osvedci, zjistime za par let). Pravda je ze toto nas zase nemusi tolik zajimat, protoze pri lovecke strelbe na cil ktery je velky ca 30x30cm na vzdalenost do 200m je nejaky posun krize (u BR to znamena rozdil treba 0.1MOA, ktery znamena posun o xy mist na vysledkove listitne) nepodstatny.
zminovany test je nam opet k nicemu. tvrdi ze po xy ranach o urcite sile, se osnova neposunala v ramci nejake normy. Uz nam ale nerika
1 jakou toleranci norma mam
2 jaky posun zamerne je pri zmene zvetseni
3 jestli vubec zoom fungoval
4 kolik a jak presne puskohled klikal (rekneme ze vyrobce udava 1klik = 1cm/100m) je to opravdu 1cm nebo jen 9mm nebo 11mm, kolik klikal po testu? stejne?
5 drzel box test? pred i po? (box test je, ze strilim na jeden bod na terci, pak udelam vyskovou korekci treba 2MOA nahoru a vystrelim, pak 2MOA doprava a vystrelim, pak 2MOA dolu a vystrelim a pak 2MOA doleva a musim trefit prvni ranu)
6 jak presne funguje paralaxa? pred a po testu.
7 byl po testu jeste vodotesny, byl v nem dusik?
to jsou vsechno mechanicke vlastnosti jez jsou pro strelbu dulezite ale uvedeny test o tom nic nevypovida.
tim nechci najaky polsky vyrobek hanit, klidne si ho kupte.
ja se ridim prislovim "nejsem tak bohaty abych si mohl dovolit kupovat levne veci" a co se tyce optiky tak vzdy rikam, kupte si ten nejdrazsi a nejlepsi co si muzete dovolit.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od rimar77 »

shiva naprostej spouhlas s těma levnejma věcma v tomto směru jsem se již poučil a v konečné fázi mne to stálo v lepším případě stejně a nebo ještě víc než když bych rovnou to řešil kvalitnější a drahou volbou. Jak je vidět test jde krásně naformulovat i u optiky aby to vyznělo pro ni dobře.
Pravda je taková že když dám strejkovu deltu vedle mého zeisse tak prostě se stačí podívat jak ve dne a tak hlavně v noci a rozdíl je propastný v kontrastu i světelnosti. Za podmínek kdy s deltou buď ti slušní půjdou domů a ty neslušní budu riskovat a střílet bez jistoty já s zeissem mohu jetě v pohodě a s jistotou střílet. Co se skla týče oproti deltě byla lepší i meopta 7x56RD

ale jedná se toliko o můj názor a mé hodnocení v našich podmínkách a mýma očima bez nějakých statisckých vyhodnocování atd. tj. žádnej přísně vedenej test takže jeho hodnota nulová pro ty co deltu prostě chtějí ať si jí pořídí ono nakonec když dokoupí ještě baterku či jiné zakázané doplňky taky to bude šlapat na hromadě stejně jako ten zeiss :lol:
KelneeQ
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 102
Registrován: pát 01.2.2008, 18:10
Bydliště: Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od KelneeQ »

Tak jsem dneska donesl domů Titanium 2,5-10x56 SF. Zatím jsem spokojen. Čistý ostrý obraz až do okrajů, paralaxa zdá se funguje jak má. V pátek ho dám na flintu, tak potom napíšu další dojmy. Jediné co by mohlo být lepší je jemné točení paralaxy. Bojím se, abych ji nechtěně při chůzi nepootočil, ale to ukáže praxe. Rozhodoval jsem se mezi 2,5-10x56 a 2,5-16x50. Rozhodl jsem se pro 2,5-10x56, protože měl pevnější a jasnější klikání, obraz se zdál také věrohodnější a dá se u něj nastavit nulová poloha korekčních točítek.
Tikka T3 varmint 6,5x55 + Zeiss 6-24x56
ZH 324 7x57R/16 (Delta Titanium 2,5-10x56 SF), ZH 324 16/16, Fabarm Euralfa 12
Cz 455 Thumbhole (Delta Titanium 4-16x42)
cico
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: úte 13.7.2010, 13:41

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od cico »

Hubert píše:Pánové, máte prosím někdo nějakou zkušenost s tímto puškohledem.
http://www.binox.cz/puskohledy-titanium ... 10x56/.dík za každou informaci H. :lol:
Mam tento puskohed na 8x57JR a jsem velmi spokojen.Vytecna svetelnost a obraz ostry jako britva.Vystrelil jsem zatim asi 20 ran a bez problemu.
pirko
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: pát 11.2.2011, 15:20
Bydliště: jablunkov

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od pirko »

Take tento puškohled vlastnim a naprosta spokojenost ,jak za dne tak hlavne v noci! mnel jsem meoptu a uz bych ji nekoupil... dvakrat se mi zamlžila ,šla na reklamaci a za prvniho deště to udelala znovu,hned jsem ji prodal...Delta optikal mužu vřele doporučit :wink: Ostros a viditelnos za tmy luxus...
Uživatelský avatar
Čouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 192
Registrován: pát 08.6.2007, 15:15
Bydliště: Plzeň-sever (sičí ráj)

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od Čouda »

Už jste někdo koukal i přes ten nový model 2.5-15.5 x 56 SF ?
Jakpak to asi bude koukat v těch krajních polohách? I kdy těch 15.5 je už asi na puškohled této kategorie trošku moc. Asi bych z toho měl strach. Ale i tak by zajímal názor člověka, co přes to měl možnost koukat.
Mannlicher SM 12 LH 9,3*62 + Meostar R2 2.5-15x56 +Blaser Dual Brake
Blaser R93 Left Hand Semi Weith 8*57 IS + ATN X-Sight 4K
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od xtaup »

Taky by mě tenhle puškohled zajímal, delta 2,5-10x56 se mi při možnosti vyzkoušení zdála hodně dobrá, tak by mě zajímalo jestli je na tom tenhle puškohled podobně...
Žanek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: stř 03.3.2010, 10:28
Bydliště: u Brna

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od Žanek »

Čouda píše:Už jste někdo koukal i přes ten nový model 2.5-15.5 x 56 SF ?
pořád nikdo z fóra? - co jsem slyšel prodalo se jich už dost, docela bych stál o názor
ZKK 601 243 Winchester + Meopta ZD 3-12x56, ZKK 601 308 Winchester + Fomei Beater 1-4x24, dvojka ZP 16\70,16\70
zmijak
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 27.10.2010, 9:25

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od zmijak »

Zdravím všechny, měl jsemmožnost porovnat puškohled Delta Titanium 2,5-10x56 s Meostarem R1 1,5-6x42RD a řekl bych, že nesrovnatelné za šera. Zajímalo by mě,kde přišli na ty hodnoty propustnosti světla, ale i majitel Delty musel sám uznat, že ať dal zvětšení jaké chtěl, ostrý obraz jako u Meopty z toho večer nevyloudil. Sám jsem o Deltě přemýšlel jako o levnější variantě něčeho dobrého, ale bylo to, jako když jsem si kdysi, dnes už vím že omylem, koupil Hakko. Jen ten obraz je večer lepší než u Hakka. Ale pohled do puškohledu jako do lešenové trubky přetrvává i u Delty. Jediné co musím uznat, že osvětlení bodu se Deltě povedlo.
Obojetnice P.Soukup Podlesí 8x57JRS,20/76,
Obojetnice Thiele Teplice 9,3x72R, 16/65
ZKM 451
dvojka ZP 147 12/70
dvojka Belgie 16/65
ČZ vz. 50, ČZ vz. 52
vava
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 275
Registrován: stř 21.12.2011, 12:09

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od vava »

Tady je odkaz na test puškohledů x56 v němčině...
http://www.wildundhund.de/r30/vc_conten ... h_1905.pdf
vava
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 275
Registrován: stř 21.12.2011, 12:09

Re: Delta Titanium 2,5-10x56

Příspěvek od vava »

A ještě jeden, ale bohužel ve švédštině ... teda snad :-)
http://www.zeiss.se/4125680F002BA25A/Em ... ningen.pdf
Odpovědět