Blaser-kulovnice

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Boci1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 12.12.2011, 17:49

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Boci1 »

Tak přispěji taky se svou troškou do mlýna.Brácha R93 a D99,kamarád R93.Na trojáku zhruba po třech letech začalo blbnout napínání,prasklý pružný kolíček v napínacím tlačítku.Špatně se to hledalo,protože zvenčí vypadalo vše v pořádku.Kamarádova R93 po šesti letech a cca 2000 ranách začala občas selhávat,slabý nápich zápalky a zhoršovalo se to.Brácha ji odvezl do Německa ke známému puškaři a Hermann ji odeslal do Isny na opravu.Vyměnili kleštinu,úderník,pružinu.Cena opravy 120E.Když ji brácha přivezl zpátky,kamarád nás poprosil,jestli bychom ji nevyzkoušeli,že na to nemá čas a za 14 dní jede na losa.Vzali jsme 60 patron a Josku,dobrej střelec z pistole a vyrazili.Po šestý ráně nešel otevřít závěr.Joska držel flintu za hlaveň,brácha za kliku a začali se přetahovat jako když dědek tahá řepu.Já pokuřoval,radil a poměrně dobře se bavil.Povídám - musíš šlápnout na kliku...Jak mám ty vole šlápnout na kliku,když na ní má tu dřevěnou kuličku za 54E,co jsem mu vloni přivezl ? Naštěstí se v buňce našly sikovky a kus gumy.Uchopil flintu za hlaveň,zhruba jako rejč a jal se kultivovat střelnici.To už v němém úžasu přihlížel zbytek střelnice,všechno staří pistoláři,co o Blaseru nikdy neslyšeli.Nakonec ji Joska postavil kolmo u stromu,brácha se opřel o borovici a plnou váhou 80kg se postavil na kliku,nic,pohoupal se,nic,povyskočil a závěr se otevřel.Zbytek ran až na jeden slabej nápich v pořadku.Od té doby zhruba 400 ran O.K.Brácha,po tomhle zážitku tu svoji R93 prodal.Jak prohlásil,to se mě stát když chodím tejden po jelenoj,tak mě praskne cévka.Já jen lituju,že jsem to nenatočil na mobil,protože prdel,přátelé,prdel to byla velká. :D
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Ondra »

Naposledy ještě zopakuju, že nejsem zastáncem Blaseru. Jen nemám rád tvrzení založená na "zkoumání" 3 kusů.
Pokud bychom se bavili o tom, v čem je Blaser vyjímečný, tak mě jako majitele koncernové zbraně (M03) napadají 2 věci. 1) Mimořádně vynikající povrchová úprava železa, fakt ani náznak rzi nebo čehokoliv podobného. Používám jí intenzivně (minimálně 1x denně je venku určitě bez ohledu na počasí) relativně krátce, přibližně od konce dubna 2013, ale tohle se mi zdá jako opravdu mimořádná a uživatelsky významná věc. Takovou povrchovku jsem zatím u žadné jiné běžné, sériově vyrobené zbraně (jakou jistě Blaser a další koncernové zbraně jsou, netřeba je zbytečně glorifikovat) neviděl. 2) Hlavňovina tzn. materiál, ze kterého je lauf vyroben. To už BFU, jako třeba já, zase tolik neocení, nicméně mimořadné to je taky. Blaserácké hlavně, jak jsem se dočetl mj. tady na fóru jsou pojem i mezi např. policejními odstřelovači.
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Boci1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 12.12.2011, 17:49

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Boci1 »

Co se týče povrchovky tak je to pravda,ale naprosto stejnou službu ti udělá MANNOX od mannlicheru a předpokládám,že i jiný povrchovky na podobným principu.Osobní zkušenost po víc jak 7 letech.
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Lesomil »

Dalas :) ,
ani já se nehodlám orientoval na propagaci, či reklamu Blaseru.... V životě jsem Blaser neměl v rukou a vzhledem k jeho ceně taky asi mít nebudu... To ostatně mohu říci o většině drahých a snad i kvalitních zbraní... Ale i tady bych se zeptal na argumenty, které někoho vedly k jednoznačnému odsouzení zbraně jako "celku". Možná jsem to pochopil špatně, ale ty dvě zbraně, co měl Tim v ruce měli nějakou závadu? To jsem nepochopil. Ta třetí tedy byla kamarádova... Tedy bych to chápal jako zmínku o jedné poruchové zbrani... Ale myslím, že to není zase až tak žhavé, abychom zde vedli akademické spory. Ať již si to kdo z nás uvědomí, většinou (až na výjimky) se z nás diskutérů v průběhu diskuse stávají právě ti "demagogové" :lol: :wink: A to jistě není cílem našich návštěv tohoto fóra.
No, tak jsem si Timův příspěvek přečetl ještě jednou a pomaleji :wink: Zřejmě obě zbraně které mu prošly rukama, byly toho kamaráda. Nezmínil ale jaká byla příčina těch problémů... Než to kamarád prodal, nechal to snad opravit... Ale to netřeba již řešit :)
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od motolada »

Boci1:Mám velkou představivost,takže jsem vás tam viděl a tebe jako poradce s tím cigárem.. :lol: :lol: :lol: :wink:
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Durell »

bol som si osahať aj R08 a popri nej aj M03.

Blaser mal výbornú ergonomiu, spúšť, a system výmeny hlavne keď puškohlad je fixovaný na hlaveň, dá sa povedať, že mi sadol.
No až na to napínanie - to ma nenadchlo ( ale ani u M03 )
Je technicky perfektný všetko jemná a precízna mechanika " no ukážka dobrej strojariny" - a to je asi aj problem toho blasera je to asi až moc presné ( na čo konec koncou už raz nemci doplatili ).
Uživatelsky je urobený dobre - a to predáva


Keď som si to všetko prebral zlatý moj S202. - a tá poistka .............. pre mňa jednoducho super.

K problemom sa nebudem vyjadrovať - nestali sa mne.
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
Boci1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 12.12.2011, 17:49

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Boci1 »

Špatná flinta to určitě není a věřím,že drtivá většina majitelů je spokojena.Na druhou stranu to není ani žádnej zázrak.Celej reklamní humbuk začal když to koupili Luke-Ortmeier,bankéř a ten druhej dělal v textilu.Lichvář s krejčím,jak říká brácha :lol: Co se týče tý precizní mechaniky,tak stačí stáhnout závěr a otočit ho.Samej neopracovanej odlitek, samo,že to funguje, no ukázkou dobré strojařiny bych to nenazval,ale doba už je taková.Mě osobně vaděj takový drobnosti:tuhost napínání,nemožnost seřídit spoušť i když netvrdím,že s tou z fabriky nejde střílet a pokuď nechám spodní patronu v zásobníku tak po pár ranách je střela zatlučena v nábojnici až na kompresi.Před lety jsem o R93 vážně uvažoval,ale pak jsem měl možnost jednu nastřelovat a přešlo mě to.Slušná flinta ale žadnej zázrak.
Boci1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 12.12.2011, 17:49

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Boci1 »

Motolda:musel bys tam bejt.Při fázi dvě ke mě přistoupil jeden z pistolářů:Co to je?..To je Blaser,Jiří,přímotažnej závěr...Hmm,ale idealní to asi není,co to stálo?...75,má to v luxu....Jéžišmarja a to potom šlape?...Vždyť to vidíš,von už neví roupama co by :lol: Já se na střelnici bavím vždycky,ale tohle byl mimořádnej zážitek za kterej jsem firmě Blaser vděčnej.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Georg.H »

Boci1:
škoda že není video moh si to poslat Blasru :mrgreen:
už jen ta představa je masakrální jak po tom skáče jak po ryču :lol:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Leon »

tak to musel být zážitek :mrgreen: :mrgreen: už je to pár let kdy jsem viděl jsem něco podobnýho ale ten po tom nešlapal ale mlátil s tím super výrobkem o břízu municí to být nemohlo měl RWS :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od lovec »

[b]Boci pát říj 14, 2011 4:50 pm[/b] píše:Rozhodně nejsem fanouškem firmy Blaser,ale v rámci objektivity musím říct,že to s tou funkční nespolehlivostí R93 nebude tak zlý.Jeden kamarád ji má čtyři roky v ráži 300Win.Vystřeleno 800 - 1000 ran. Jenom prasat přes 100 ročně,loni 142.Nasazení v terénu takřka denně.NIKDY ta zbraň nebyla vyčištěna,nevlastní ani vytěrák.První dva roky jsem s nadějí čekal,kdy začne šlapat na kliku,aby to otevřel,a zatím nic.Z 80% použitá munice SellBell Barnes a EXergy,zbytek směska RWS,Geco,Norma,Federal.Přesto bych si ji určitě nekoupil,protože když z toho střílím vybavějí se mě ty obrázky rozbitejch hlav.
Boci1 píše:Tak přispěji taky se svou troškou do mlýna.Brácha R93 a D99,kamarád R93.Na trojáku zhruba po třech letech začalo blbnout napínání,prasklý pružný kolíček v napínacím tlačítku.Špatně se to hledalo,protože zvenčí vypadalo vše v pořádku.Kamarádova R93 po šesti letech a cca 2000 ranách začala občas selhávat,slabý nápich zápalky a zhoršovalo se to.Brácha ji odvezl do Německa ke známému puškaři a Hermann ji odeslal do Isny na opravu.Vyměnili kleštinu,úderník,pružinu.Cena opravy 120E.Když ji brácha přivezl zpátky,kamarád nás poprosil,jestli bychom ji nevyzkoušeli,že na to nemá čas a za 14 dní jede na losa.Vzali jsme 60 patron a Josku,dobrej střelec z pistole a vyrazili.Po šestý ráně nešel otevřít závěr.Joska držel flintu za hlaveň,brácha za kliku a začali se přetahovat jako když dědek tahá řepu.Já pokuřoval,radil a poměrně dobře se bavil.Povídám - musíš šlápnout na kliku...Jak mám ty vole šlápnout na kliku,když na ní má tu dřevěnou kuličku za 54E,co jsem mu vloni přivezl ? Naštěstí se v buňce našly sikovky a kus gumy.Uchopil flintu za hlaveň,zhruba jako rejč a jal se kultivovat střelnici.To už v němém úžasu přihlížel zbytek střelnice,všechno staří pistoláři,co o Blaseru nikdy neslyšeli.Nakonec ji Joska postavil kolmo u stromu,brácha se opřel o borovici a plnou váhou 80kg se postavil na kliku,nic,pohoupal se,nic,povyskočil a závěr se otevřel.Zbytek ran až na jeden slabej nápich v pořadku.Od té doby zhruba 400 ran O.K.Brácha,po tomhle zážitku tu svoji R93 prodal.Jak prohlásil,to se mě stát když chodím tejden po jelenoj,tak mě praskne cévka.Já jen lituju,že jsem to nenatočil na mobil,protože prdel,přátelé,prdel to byla velká. :D
To bola ta nikdy necistena R93, ktoru si spominal pred necelými tromi rokmi?

Inak mi cela tema pripada ako oplakavanie chyb Octavie prvej generacie v roku 2014.....nehovoriac o istých "nepodstatnych" drobnostiach, ale momentalne mam zhovievavu naladu, takze kaslem na to.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Georg.H »

Leon: to nemyslíš vážně :?: :o
:lol:
gawein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 179
Registrován: stř 03.12.2008, 0:20

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od gawein »

Už jsem to sem asi kdysi psal,když se tady probírá Blaser tak to je jako když se na "diskuzním foru České zbrojovky" probírá konstrukce pistole Glock, všichni vědi,že to nefunguje,proč to nefunguje,špatná koncepce,nebezpečná zbraň kterou si kupuji nevědomí lidé zmasírovaní dokonalou reklamou a marketingem,(pro pomaleji chápajíci toto je jenom přirovnání nehodnotim ani CZ ani Glock). Asi všechny argumenty co tu jsou tak jsou typu já jsem slyšel,já jsem viděl na internetu, kamarád povídal,"odborníci povídali" ,ale argument typu já jsem koupil rok používal,nastřílel to a to vadí mi to a to,a tak jsem to prodal.Bohužel tenhle argument mi v těchto diskusích chybí.
Pouze pár poznámek, pokud ze zbraně vystřelíte pár ran, pak je problém a potom to zase střílí. Možná nebude problém ve zbrani,ale v munici a nebo jiné vnější příčině než ve zbrani.
Zaklepaná střela v nábojnici, Blaser má gumovou vložku v zásobníku. Pokud se ti to stalo tak je to problém u munice.
To, že u výrobce s produkcí desítek a stovek tisíc kusů musíte vyměnit drobnou součástku není argument pro nespolehlivost značky.
Boci1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 12.12.2011, 17:49

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Boci1 »

Lovec:Jo,je to ta co nikdy neviděla vytěrák.

gawein:O tý vložce vím,ale dělalo to se vším co se do toho nabilo,ráže 300WM.

Obrázek
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Lesomil »

Boci1 :) ,
prosím neber to jako rejpnutí, asi jste zvažovali všechny možnosti... Jen mne podle Tvého popisu a skutečnosti, že když jste dostali konečně nábojnici ven z nábojové komory a od té doby zbraň funguje bez problémů, napadlo, zda jste si tu nábojnici pořádně prohlédli (případně si ji uschovali :wink: ) Není zde možnost, že se nábojnice po výstřelu "tvarově hnula" a v nábojové komoře se tak "šprajcla" ? Jak jste ji doslali ven, tak vše běží a přitom jste s tím nic jiného neudělali... Zase jen z doslechu či "vyčtení" vím, že se cosi takového občas stane a je obtížné takovou nábojnici z nábojové komory dostat... Pokud takovou možnost připouštíš, mohl by ten problém být jak v preciznosti nábojové komory, tak i v nábojnici samotné... Ale je to ode mne jen dotaz a zvědavá otázka..... :wink:
Odpovědět