Blaser-kulovnice

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 932
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Michal_123 »

Pořádně to nafoť a pošli prodejci, aby zajistil vyjádření výrobce.
Nemáš nějaký hodně agresivní pot?
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od kojot »

kasari píše: sob 10.12.2022, 14:29 Tak jsem si v létě udělal radost a koupil si R8. Všude tady čtu, jak ma kvalitní povrchovku, ale já objevil po poslední naháňce, kdy občas pršelo, rez na hlavni. A to jak v místě, kde se blíží k objektivu puškohledu, tak před předním poutkem.
Ma někdo podobnou zkušenost?
Co s tím?
Nic, mazat. Ten lauf vydrží opravdu hodně, ale jak jednou zrezne, bude v těch místech reznout už pořád. Na druhou stranu to stačí jen otřít, žádná hloubková koroze. Mě hlaveň vydržela rok záhulu v lese bez úržby. Teď ji sem tam máznu a je po problému.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od kasari »

Prodejci jsem už psal. Je to z Německa.
Agresivní pot vůbec nemám.
A děsí mě právě to, že je to do hloubky. A dost...
Ulkomaalainen...
pavel358
Častý návštěvník
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 12.7.2012, 8:49

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od pavel358 »

Tak ta koroze je naprosto normální. Hlaveň není z nerezu je to standardní chrommolibdenová ocel která se používá na hlavně. Je potřeba si uvědomit že Blaser je obyčejná pracovní levná zbraň. Neni nezničitelný je potřeba se o něj starat.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Choochoo007 »

Blaser jako jine dnes zbrane, a to treba i CZ, by mel mit na povrchu jiz nejaky druh nitridace misto cerneni, ktera nepotrebuje mazani, jako stare cerneni. Je tedy otazka, co mas za povrchovku. Ta nitridace je snad novejsi povrch a neni na R8 od pocatku teto rady. Nekdo asi bude vedet vice.
Dalsi otazka je, pokud je to nitridace, je jak to bylo vyrobeno, jestli nebyl povrch chyceny korozi pod nitridaci. Mne prodejce rikal, ze se s tim setkal treba na nekterych Tikkach, ze se nitridace nadzvedla a zacla olupovat. Oprava pak, pokud je to mimo zaruku nebude asi jednoducha.

Sel bych to reklamovat, pokud je to nekvalitni vyroba, protozr by to melo vydrzet mnohem vice nez klasicke cerneni
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 932
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Michal_123 »

pavel358 píše: ned 11.12.2022, 0:38 Blaser je obyčejná pracovní levná zbraň. Neni nezničitelný je potřeba se o něj starat.
Drahé nebo levné je subjektivní hodnocení na základě vlastní kupní síly.
Na různých místech se zde často objevuje názor opačný, podložený samozřejmě závistí, že R8 je zbraň pro zbohatlíky a nafoukance.

Osobně bych R8 jako obyčejnou levnou zbraň neoznačil už jenom z věcné správnosti, protože pak nevím, kam zařadit zbraně co stojí pětinu, nebo i méně a v nesrovnatelně nižší kvalitě.
R8 má velmi slušné zpracování a kvalitu materiálu, nejlevnější verze stojí přes 100.000Kč.

Abych dodal i to B, v Německu se vyrábí a prodávají lovecké zbraně, které stojí stejnou cifru, co Blaser R8 (nebo také podstatně vyšší číslo), pouze místo Kč jsou to Eura.
xxx xxx
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: ned 11.12.2022, 12:53

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od xxx xxx »

Choochoo007 píše: ned 11.12.2022, 10:42 Blaser jako jine dnes zbrane, a to treba i CZ, by mel mit na povrchu jiz nejaky druh nitridace misto cerneni, ktera nepotrebuje mazani, jako stare cerneni. Je tedy otazka, co mas za povrchovku. Ta nitridace je snad novejsi povrch a neni na R8 od pocatku teto rady. Nekdo asi bude vedet vice.
Dalsi otazka je, pokud je to nitridace, je jak to bylo vyrobeno, jestli nebyl povrch chyceny korozi pod nitridaci. Mne prodejce rikal, ze se s tim setkal treba na nekterych Tikkach, ze se nitridace nadzvedla a zacla olupovat. Oprava pak, pokud je to mimo zaruku nebude asi jednoducha.
Pokiaľ viem, tika hlavne nitridované nemá (neviem, možno sa mýlim). Nitridácia nie je povlakovanie, nitridácia sa nedá "zloupnout". Veľmi zjednodušene nitridácia je nasycovanie povrchu kovu dusíkom, výsledkom okrem iného je zvýšená odolnosť povrchu voči korózii. Ako vedlajší "produkt" nitridácie je jeden z krokov tohto procesu oxydácia, ktorá dáva povrchu čiernu farbu. Môže sa aj sa nemusí aplikovať. Mám niekoľko blaser hlavní, mám blaser aj celoocelový, všetko je nitridované, nehrdzavie. Oxydácia po nitridácii sa niekedy ľahšie zošúcha ako klasický brunýr, hlavne na hranách. Fakt je ten, že ani tam kde sa zoxydovaná vrstvička zošúchala povrch nehrdzavie. Nemýliť si nitridáciu napríklad s nitridtitánom, to je tvrdopovlak. Ano, ten sa dá za extrémnych podmienok "zloupnout". Skôr sa to javí, že sa zošúcha (ako napr. brunýr) nakoľko má mikrónovú hrúbku.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 932
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Michal_123 »

Moje Tikka T3 měla docela pěkný, ale stále klasický brynýr. Ale byla kupovaná před cca 10-ti lety.
Jak je na tom Blaser se dozvíme jistě, napsal jsem výrobci.
Ale mám silný pocit hraničící s jistotou, že jsem to již řešil a nitridované to není.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od lovec »

Manuál Blaser, strana 20:
Lauf außen:
Die Laufoberfläche außen ist plasmanitriert und brüniert, was eine hervorragende Kratzfestigkeit
und – bei korrekter Pflege – sehr gute Korrosionsbeständigkeit gewährleistet, jedoch keinen 100%igen
Korrosionsschutz.
Wir empfehlen die Oberfläche sauber zu halten und regelmäßig mit geeignetem Waffenöl einen dünnen Schutzfilm aufzutragen. Insbesondere wenn der Lauf feucht wurde oder in einem Synthetikfutteral geschwitzt hat, ist dieser trocken zu wischen und – wie oben beschrieben – leicht einzuölen
:arrow: https://www.blaser.de/fileadmin/media/p ... _RU_02.pdf
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Choochoo007 »

Lovce, ja dostal info v CZUB, ze ta nitridace nerezne, odolna na poskrabani a majitel R8 mi rikal, ze ta povrchovka na R8 je super ze nerezne. Asi dostal skolu od prodejce, pri prodeji bez cteni navodu. No ve vysledku je to od Blaseru alibismus, kdy si pojistil reznuti nekvalitniho povrchu. Ted ti v klidu muze rici, spatna pece o povrch. Pocitam, ze to bude slaba vrstva nitridace, mozna ne uplne celovrstva a rez je na svete. Pochopil bych to za 10 let bez udrzby, pri nejakem poskozeni povrchu nebo pri osoupani. Za me vcelku zklamani

xxx xxx píše: ned 11.12.2022, 13:17
Choochoo007 píše: ned 11.12.2022, 10:42 Blaser jako jine dnes zbrane, a to treba i CZ, by mel mit na povrchu jiz nejaky druh nitridace misto cerneni, ktera nepotrebuje mazani, jako stare cerneni. Je tedy otazka, co mas za povrchovku. Ta nitridace je snad novejsi povrch a neni na R8 od pocatku teto rady. Nekdo asi bude vedet vice.
Dalsi otazka je, pokud je to nitridace, je jak to bylo vyrobeno, jestli nebyl povrch chyceny korozi pod nitridaci. Mne prodejce rikal, ze se s tim setkal treba na nekterych Tikkach, ze se nitridace nadzvedla a zacla olupovat. Oprava pak, pokud je to mimo zaruku nebude asi jednoducha.
Pokiaľ viem, tika hlavne nitridované nemá (neviem, možno sa mýlim). Nitridácia nie je povlakovanie, nitridácia sa nedá "zloupnout". Veľmi zjednodušene nitridácia je nasycovanie povrchu kovu dusíkom, výsledkom okrem iného je zvýšená odolnosť povrchu voči korózii. Ako vedlajší "produkt" nitridácie je jeden z krokov tohto procesu oxydácia, ktorá dáva povrchu čiernu farbu. Môže sa aj sa nemusí aplikovať. Mám niekoľko blaser hlavní, mám blaser aj celoocelový, všetko je nitridované, nehrdzavie. Oxydácia po nitridácii sa niekedy ľahšie zošúcha ako klasický brunýr, hlavne na hranách. Fakt je ten, že ani tam kde sa zoxydovaná vrstvička zošúchala povrch nehrdzavie. Nemýliť si nitridáciu napríklad s nitridtitánom, to je tvrdopovlak. Ano, ten sa dá za extrémnych podmienok "zloupnout". Skôr sa to javí, že sa zošúcha (ako napr. brunýr) nakoľko má mikrónovú hrúbku.
Ja take nevim, ze ma Tikka nitridaci, ale tvrdil to prodejce a vsechny modely dnes neznam presne. Nikde jsem to take nenasel, ale tvrdil, ikdyz jsem se na to dotazoval znova. Jinak si spise myslim, ze by to mohlo byt fosfatovani, ktere by mely Tikky mit urcite(nektere modely). Jsme dva, co si mysli, ze to nebyla nitridace :wink:
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od lovec »

Proste dotyčný má smolu, dá to na reklamáciu a možno sa dozvieme ako to dopadlo. Zmätok vyjde z každej fabriky, podstatné je to, na akej úrovni sa tá chybovosť drží. Nepoznám v okolí nikoho s R8 s podobným problémom, ani som osobne nikoho nestretol, kto by sa na toto sťažoval. Napr. moju R8 mám nejakých 11-12 rokov. Pozornosť pri údržbe venujem najmä vývrtu. Podľahol som marketingu Blaseru a na zbraň zvonku nepatlám žiaden olej, ani inú chémiu. Jediné čo mažem, sú klzné plochy na závere. Takže za mňa bezvýhradná spokojnosť... 8)

CZUB nemá zmysel ťahať do tejto debaty, v tej fabrike vždy nájdu spôsob ako niečo domordovať.

Na margo Tikky, ich firemný leták hovorí o povrchovej úprave napr. pre model TAC fosfátovaním, napr. tu:
:arrow: https://www.tikka.fi/sites/default/files/T3_TAC.pdf

Modely Veil Alpine/Wideland majú na hlavni Cerakote, strana 12 v katalógu
:arrow: https://www.tikka.fi/sites/default/file ... e_2021.pdf

Ostatné modely majú bežné brunírovanie, napr. náš importér uvádza povrchovku "čiernená oceľ"
:arrow: https://www.bwarms.sk/products/2360-tik ... d-22-4-in/
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Choochoo007 »

Nema nekdo zmereno, jak dlouhy se vejde naboj 308 do zasobniku? Díky
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Georg.H »

Vnitřek zásobníku je 72,5 mm

Opraveno, psáno z telefonu :oops:
Naposledy upravil(a) Georg.H dne pon 19.12.2022, 20:28, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od lovec »

To určite nie.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od cobaj »

Asi se preklepl. Cca 72,5mm
M.
Odpovědět