Blaser-kulovnice

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Georg.H »

Cobaj. Jj psáno na telefonu bez kontroly :roll:
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 932
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Michal_123 »

Tady je odpověď z Blaseru na můj dotaz, jaká povrchovka je na hlavni R8 zvenku a zevnitř:

All our R8 barrels are surface hardened with a special procedure. The surface hardening is not only preventing the surface from being scratched or dented but is also making it less likely to rust. The black colour of the barrel is achieved with traditional hot blueing. The inside of the barrels are highly polished before the barrel gets forged but not treated further. The blueing on the inside disapears after the first couple shots. Since the surface on the inside is "raw steel" it should be cleaned and maintained on a regular basis.

překlad:
Všechny naše hlavně R8 jsou povrchově tvrzené speciálním postupem. Vytvrzení povrchu nejenže zabraňuje poškrábání nebo promáčknutí povrchu, ale také zvyšuje odolnost proti korozi. Černá barva hlavně je dosažena tradičním černěním za horka. Vnitřek hlavně je vysoce leštěn předtím, než je hlaveň vykována, ale není dále ošetřována. Černění na vnitřní straně zmizí po prvních pár výstřelech. Protože je povrch vnitřku hlavně "čistá ocel bez ochranné vrstvy", měl by být pravidelně čištěn a udržován.
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od xtaup »

Nevíte, jestli by někdo v ČR dokázal vyrobit hlaveň na R8? Blaser pro standardní ráže bohužel nedělá delší hlavně než 55,5 cm (oficiálně uváděno 58 cm). Díky
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Josef Kuřitka »

No myslím, že jde všechno.

Zkusit "zakázkové oddělení "Blaser"! Myslím, že určitě to nějak funguje. Asi dva, možná tři roky zpět, mě někdo tvrdil, že chtěl zakázkovou hlaveň na R93. Nebyl to problém , ale čekací doba a cena přes šedesát tisíc. Jak jsem koupil, tak prodávám, podotýkám, že běžná hlaveň do R 93 v té době stála cca okolo 25 000.

Pak zakázkově dělá hlavně do R8 snad dělal(dělá) BIXN ATZL , který dává do "ořechu" terčové hlavně a dopasovává k tomu kleštinu. Tady to nějak inzeroval Šubrt, takže se zeptat u něho.

Obdobně to někdo dělá i u nás, jen potřeba se poptat v komunitě závodníků. Viděl jsem US terčovou hlaveň usazenou v ořechu Blaser. Předpokladem ale bude, že zřejmě musíš mít orig. hlaveň, kterou budeš na tuto přestavbu kanibalizovat.

Za mě tak nějak drahé a komplikované. Možná i časově náročné. Myslím, že standardní délka hlaveň je dost dobrá ve smyslu přesnosti, ale i udělení dostatečné rychlosti - energie, myšleno pro lov. Já bych tom asi nešel, ale chápu, že když musíš, tak musíš.
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od cobaj »

Nastesti uz se hlavne kanibalizovat nemusi. Koupi se pouzdro a hlaven se nasroubuje :wink:
M.
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Cena a čekací doba?
xxx xxx
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: ned 11.12.2022, 12:53

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od xxx xxx »

pavel358
Častý návštěvník
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 12.7.2012, 8:49

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od pavel358 »

Co vím tak nějaké hlavně na R93 dělal i Hadaš ale nevím jak je na tom teď.
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od xtaup »

Díky za cenné postřehy, vidím, že je to řešitelně. Vím, že je to trochu rozmar, ale jak píše Pepa Kuřitka, když musíš, tak musíš. Mojí oblíbené ráži .270 win by těch 5 - 6 cm navíc slušelo, aby se na plno rozvinul potenciál.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od kasari »

Tak jsem problém s korozí definitivně uzavřel. Po komunikaci s prodejcem v Německu, českým zastoupením a fabrikou v Isny je výsledek ten, ze hlaveň bude mít cerakot od jedné firmy v Čechách a od Blaseru uz nikdy nic.
Když to shrnu, tak reklamace v Německu znamenala zaplatit 600 € a čekat půl roku a neustále kecy o vlhku v trezoru, tady u nás odvoz do Bánova (420 km), čekání stejné a kecy o tom, že jsem to vlhké dal do futrálu a nechal tam a zaplacení 5000 na "poštovný". Když jsem psal do Blaseru, že jsem jinak z R8 nadšený a že bych čekal za ty prachy lepší přístup, odpověděli že mi v rámci reklamace radi obnoví nitridaci a že se mám obrátit na Kozap. Na otázku proč bych měl neco platit neodpověděli.
Ulkomaalainen...
haluziak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: čtv 24.3.2022, 7:47
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od haluziak »

Jeden můj kamarád vždy když řeknu, slovo Blaser tak si popod nos utrousí "Předražená mrdka".
kasari z tvého příspěvku asi začínám tušit odkud vítr vane.
Beware of old men in profession where men die young.
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od cobaj »

Mozna by jsi se mohl krapet uklidnit ne? Tvuj kamarad o Blaseru vi leda velky kulovy a ty k tomu asi take nemas nic, co by jsi mohl dodat ze sve praxe. A co ty tusis je naprosto nevypovidajici o cemkoliv. Hlavne nejsou nerezove a povrchova uprava neni 100% odolna korozi. Sve hlavne pravidelne mazu, povrchovka je schopna se ,,sytit,, mazacim prostredkem. Mam tech hlavni nekolik a tak muzu na rozdil od tebe a tveho kamarada z prakticke zkusenosti rict ze pokud se da hlavnim zakladni udrzba problem s korozi neni. Pokud se udrzba zanedba reznout to bude v zavislosti na podminkach. A to proc tato konkretni hlaven vykvetla asi uz tezko nekdo zjisti. Mozna vyrobni chyba, mozna agresivni latka v miste koroze, atd. O pristupu k reklamaci by se mozna dalo diskutovat. Osobne bych to ted resil DLC.
M.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od lovec »

Ja môžem len opakovane pochváliť svoju R8. Na konci sezóny som absolvoval dve spoločné poľovačky v Maďarsku. Otrasné počasie, dážď, mokrý sneh, voda bola všade. Pušku som len v rámci možností zvonku utrel suchou handrou v hoteli. O pár dní som ju doma rozobral, vyčistil, zľahka premazal - ani stopa po nejakej korózii.
Ak by som si náhodou ešte kupoval novú loveckú guľovnicu, tak z konfekcie jedine R8.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 932
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Michal_123 »

Upřímně řečeno, uskladnění zbraně ve vlhkém futrálu je velmi časný jev, takže mě ten dotaz při reklamaci nepřekvapuje.

Můj kamarád má Röslera a uskladňoval jej v plastovém kufru na zbraně, který nikdy nedal ani pořádně vyschnout.
Do lesa v tom kufru transport až na místo, v autě vyndat pušku a hurá na posed.
Když jel domů, tak ještě v autě mokrou pušku zase zpátky do kufru. Doma vyčistit a šup zase zpátky do toho kufru.

Na moje přátelská upozornění že nedělá dobře odpovídal, že je na to zvyklej a nemá s tím problémy.
No, takže díky tomu, že zbraň má furt namazanou jak sádelnej hrnec, tak železo nějak ukrutně nezrezlo, respektive nezkoumal jsem to.
Ale zplesnivěla mu moc pěkně pažba kvality Deluxe a to jsem viděl na vlastní oči. :lol:
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od cobaj »

Jeste troska k vyrobci a jeho pristupu reseni koroze hlavne. V prvni rade chci zduraznit ze absolutne nezpochybnuji spravnost pece ,,kasariho,, o jim zminenou hlaven. Na druhou stranu chapu neochotu vyrobce uznat reklamaci koroze hlavne. A duvodem muze byt jak zminovana pouha zvysena odolnost proti korozi a pote zkusenost - pristup mnoha uzivatelu ke zbranim. Dam maly priklad, ktery se netyka kulovnice ale princip je stejny. Cely den tapkame pri spolecnem lovu na drobnou. Obcas slunicko, obcas mrholi, prsi, snezi, atd. Tak jak to byva. Ale i kdyby cely den je svitilo slunicko ukon je porad stejny. Po vyradu, pred odchodem na ,,Posledni lec,, jdu do auta kde rozlozim zbran, utru ji suchym hadrem, prostriknu olejem, opet otru, hlavne protahnu snurou a pusku opet slozim. (5min)? Druhy den cele zopakuji pecliveji a ulozim. Je to obycejna ATA, ale sedi mi, funguje, vypada docela hezky a chci aby mi dobre a dlouho slouzila. Obcas ji vezmu na strelnici a tak da i o neco vice ran nez zbrane kolegu myslivcu. Rozdil je v tom ze ta moje mimo provoznich sramu vypada stale jako nova. Nikde zadna koroze, zadne zacernale dosedaci plochy ci vyhazovaky. Kolik lidi z cca 30ti strelcu myslite ze vycisti svou pusku ihned po lovu? At nezeru, tak mozna jeden tajny cistic by se nasel, ale nevim o nem. Kolik lidi udela proceduru alespon druhy den se neodvazuji odhadnout,. ale.........vzhledem k tomu v jakem stavu ty zbrane obcas vidim moc velky optimista nejsem. Kolik % lidi vidite po spolecnem lovu vycistit a osetrit sve zbrane.
M.
Odpovědět