Tasco

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Lukas.Dolezal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 204
Registrován: úte 12.12.2006, 19:37
Bydliště: Pardubicko

Tasco

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Pánové máte někdo zkušenosti s puškohledy Tascož Chci si pořídit 3-9x50 s bodem na kulobrok(7x57R) ,chtěl bych vědět jestli to vydrží atd.
LukasD zh 324, 7x57R/16
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Zkusenost nemam... ale jinak ti to NEdoporucuju. Ono nekdy je lepsi nesetrit. :roll:
Hynek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 171
Registrován: stř 29.11.2006, 12:48
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hynek »

Zdravím, měl jsem TASCO 3-9x56 s bodem. Po ročních útrapách a několika chybených srnců a prasat šel do popelnice. Měl jsem ho na KB 7x57R první dvě nebo tři rány po nastřelení to bylo OK a potom to lítalo kam chtělo. Po nějaké době to ne?lo, už ani nastřelit. Jo a taky jsem zapoměl na posunutí bodu zásahu při změně zvět?ení.
Možná jsem trefil na špatný kus....nicméně ti takové pokusy nedoporučuju.
Raděj si kup staršího ZEISE nebo MEOPTU, ušetří? si spoustu zklamání!
Michal Máčalík
Častý návštěvník
Příspěvky: 72
Registrován: úte 16.1.2007, 9:23

Příspěvek od Michal Máčalík »

Mám na kulovnici optiku Tasco Euro 4-12x56 se světelným bodem,pro ráž 9,3 x62 a zatím bez problémů.Mám ji od roku 2001,roční průměr asi 70-120 výstřelů.Ale Meopta je Meopta.
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Tomáš Karel »

Měl sem a ještě mám a nezaznamenal jsem jediný problém při nastřelování nebo při lovu mluvim teda o 3-9x50 s bodem. Co je horší tak je střelba za zhoršených podmínek hlavně v noci, ale taky se dá :D . Jo meopta je meopta :)
WetDog4
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 218
Registrován: ned 07.1.2007, 0:35

Příspěvek od WetDog4 »

Tasco má, stejně jako spousta jiných velkých výrobců, několik tříd dalekohledů různé kvality a ceny, viz třeba tady

http://www.swfa.com/c-376-tasco-riflescopes.aspx

ale stejně je na tom třeba i Leupold, Simmons, Bushnell, Burris ...., Můj čistě osobní názor (opřený o zkušenost se 2 ks dalekohledů) je, že ty lepší Tasca (Euro, World Class ...) nemusí být třeba pro někoho na nějaký plinking a pod. ouplně špatný, ale u nás se prodávají za strašný peníze :?
Martin
w.e.n.aaa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: sob 02.12.2006, 10:54

Příspěvek od w.e.n.aaa »

Tak jsem dneska po přidělění koleji v Praze prolejzal Hole?ovickou tr?nici a u jednoho prodejce :? jsem na stole objevil 2puškohledy TASCO...tak jsem si je tak prohlížel,on ke mě přiskočil a začal říkat sleva sleva...ja se ptal kolik za to chce...rikal že 1500,- tak jsem se porad vyptaval a on pořad řikal že neumí česky...nako sme se dostali na hranici 1300,- ni? už prej nepude nebo Bankrot 8) tak jsem ho pořad studoval,měl tam 6-24 x 50 OAE s kompletni osvícenou osnovou( po 10 minutych co se mu tam podarilo naladovat baterie tak mě to rozsvítil ( vánoční stromeček hadr) svitilo uplně všechno..jinak se přes něj koukalo za světla pěkně...ale asi bych mu neveril...ale třeba na malora?ku dobrej
J.Laser
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 30.8.2007, 11:11
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser »

Já mám Tasco-made in china 4x32 na malorážce a slouží mi v poho. Je teda fakt,že jednou za rok to vrazím do rukou nějakýmu benchres?ákovi aby mi to srovnal. Ale na sto metrů se s tím trefím do pivního tácku a větší přesnost nepotřebuju.
Hombré
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 13.11.2008, 20:54
Bydliště: Klatovy

Příspěvek od Hombré »

Mám Tasco 4-12x56, bod, 7 poloh, Japan. Koupil jsem jej před cca 10 lety od fa. Nimrod Chomutov, cena v tu dobu ?ílená 13000Kč. Použit na 6.5x57 a 308w. Zatím bez problémů, plně vodotěsný, ale je třeba dát pozor na padělky :!: Pokud Tasco s bodem pouze Japonce, a tak do 7000Kč. Pak byc h volil Meoptu 7x56 RD :roll: Lovu zdar
Titan6 6,5x68mag.
Flash
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 118
Registrován: pon 07.7.2008, 8:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flash »

J.Laser píše: Ale na sto metrů se s tím trefím do pivního tácku a větší přesnost nepotřebuju.
Na 100m už na to u malorážky nemá především náboj. Tím nechci naznačit, že bys pivní tácek netrefil, ale že větší přesnost bude problém.
Za sebe Tasco můžu vřele NEdoporučit. Za o málo větší peníz jsou mnohem kvalitnější puškohledy. A znehodnotit flintu nekvalitním puškohledem je opravdu škoda. bohužel se to stává pořád a často.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3414
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Příspěvek od dalas »

I na 100m umí malorážka hodně. vždy» se střílí malorážkový benchrest. Ale střelivo SaB na to skutečně nemá. vždy to ale musí být sladěný, střelec, flinta, optika, střelivo. Tasco bych ale krom malorážky nikde nePoužil. Ne že by to nemuselo vydržet, ale je to taková ru?ivá nejistota.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Flash
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 118
Registrován: pon 07.7.2008, 8:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flash »

Mám za to, že malorážkový benchrest se střílí na 25y/25m nebo na 50y/50m.
Viz. pravidla na: http://www.benchrest.cz/br_rule.php?RID=10&Year=2008
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Rim fire BR se strili na 25 a 50m. 25m se opousti (nepocita se s touto vzdalenosti na pristi ME a ani v mezinarodnich pravidlech). Malorazkovy naboj .22LR je urcen na presnou sportovni (tercovou) strelbu do 50m. Na vetsi vzdalenost je to plytvani munice.
To ze nekdo strili na 100 a znam strelce co to zkousi na 300m, neznamena ze je naboj urcen ke strelbe na tyto vzdalenosti.
Na 50m pri vetru nekolika malo m/s jsou ulety kolem 10mm a na vetrnych strelnicich jako napr. Milanska strelnice, az 40mm. Nemluve o vlivu termiky. Samozrejme ze je dulezite si ujasnit jakou presnost kdo vyzaduje.
bezna .22LR munice pada z 50m na 100m kolem 20cm (zalezi na typu munice a delce hlavne), pokud nemam rozmistene ukazatele vetru, tak na 50m pri prumernem vetru (bezne fouka nekolika smery, toci se) nejsem schopen opakovane zasahovat 10mm desitku. s ukazately ano. no a na 100m je to loterie.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3414
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Příspěvek od dalas »

Omlouvám se, ale napsal jsem to poněkud neš»astně. Nemyslel jsem tím to, že se MB střílí standardně na 100 m, ale že se také střílí. Souhlasím ale, že drtivá většina se střílí na 50m nebo na 50yd. Např. na těchto stránkách http://ara.benchrest.net/Rules.htm je 50yd stanoveno jako minimum. Ale např. pro Eley Tenex je pivní tácek na 100m potupa. Musím potvrdit to co píše Shiva, že atmosférické podmínky a zejména vliv větru na 100m je dost citelný. Prostě ta střela tam letí hodně dlouho :(
To Shiva: jaký je Tvůj názor? Střílí se těch 50m/50yd spíše z důvodů nedostatku delších střelnic vybavených lavicí, nebo je to dáno ohledem na povětrnostní vlivy, které se na delší vzdálenosti stávají majoritními?
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

odkazy na pravidla BR nemusis posilat, sam jsem je prekladal a v soucasnosti jsem spolutvurce mezinarodnich pravidel.
Co se tyce tve otazky o strelbe malorazkou na 100m (presne tercove strelbe) tak jsem ji jiz zodpovedel
Malorazkovy naboj .22LR je urcen na presnou sportovni (tercovou) strelbu do 50m. Na vetsi vzdalenost je to plytvani munice.
My strilime na desitku o rozmeru 6.5mm coz obnasi stredovy soustrel zbrane a naboju 12mm. tento soustrel nezarucuje zadny vyrobce streliva, ti zarucuji se svymi spickovymi vyrobky, zasah std. desitky coz je nejakych 11mm, na to staci soustrel 16.5mm
Pivni tacek na 100m neni problem, ale jen do te doby, nez ti foukne vitr. Ale pivni tacek neni zadne meritko presnosti. Pivni tacek strilim na 500m, ale nesmi foukat. :-)
Vyvoj BR jako takove. BR se vzdy strilelo (nejakych 50let) na 100, 200 a 300m (kratky BR) a LR BR na 500-1000m. Malorazkovy BR vznikl jako biproduct centerfire a zvlaste v Evrope se rozsiril prave z nedostatku dlouhych strelnic. Z tehoz duvodu vznika dalsi disciplina BR a to je air rifle. to je biproduct rimfire. Neni potreba ZP a staci to strilet v telocvicne nebo na louce. Bohuzel, neprijemna zprava pro cechy je to, ze bezne dostupne vzduchovky jsou k nicemu, jejich presnost se neda srovnat s tim co je opravdu potreba. A cena je v desitkach tisic. :-)
Air rifle se strili na 25m a desitka je 2mm navic tzv. X (naprosty stred) znamena vymazat tento 2mm krouzek z terce. (u rimfire je X velike 1mm).
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Odpovědět