Lovecký pes a domácí zvířata

Pejskové a jejich výcvik
Alcedo
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pon 23.2.2009, 14:54

Lovecký pes a domácí zvířata

Příspěvek od Alcedo »

Zdravím všechny. Pořídil jsem si štěně českého fouska a mám ho, společně ještě s jedním pasteveckým psem, umístěné ve stáji kde chováme skot a máme zde také králíkárnu. Přes den mají oba psi možnost běhat na zahradě. Teď jsem se ovšem dočetl v knize "Výcvik loveckých psů" (Jan Báča, 1967), že umístěním loveckého psa v podobných prostorech, by? jen na několik dní, může utrpět na jemnosti čich psa.
A tak Vás prosím o radu. Máte s tímto problémem nějaké zkušenosti? A vůbec, myslíte si že je chyba seznamovat loveckého psa s domácími zvířaty? A nemůže mi to v budoucnu přivodit nějaké problémy při jeho výcviku? Předem děkuji za Va?e rady a názory.
Alcedo
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pon 23.2.2009, 14:54

Příspěvek od Alcedo »

Děkuji ti za tvůj názor, ale myslim si, že je úplně jedno jestli má pes větší výběh nebo kotec. Ven z prostoru, ve kterém je po většinu času, se tě?í v obou případech. Mě spíš zajímaly možné následky toho, že bude pes v každodenním kontaktu s domácími zvířaty. A jestli?e píšeš, že to není vhodné, pak se ptám proč? Nebo, mám to chápat tak, že to jeho vlohy může poznamenat a práce s ním bude v budoucnu obtí?nější?
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Příspěvek od precechtel »

jde o to, že pach domácích zvířat je velmi silný a dále se z podestýlky chovaných domácích zvířat uvolňuje čpavek z moči a výkalů, který neustále dráždí jemnou sliznici v nose psa. Čpavek je v podstatě nervový jed, který má negativní vliv na ?ivé organizmy, vstřebává se dýcháním do krve, ovlivňuje i zrakové vjemy. Proto je ustájení loveckého psa s domácími zvířaty nevhodné. Lovecký pes by měl mít ustájení s dostatkem čistého a čerstvého vzduchu. F.
politice a politikům zmar
arasid
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: pon 07.4.2008, 8:35

Lítání po zahradě

Příspěvek od arasid »

Lítání po zahradě bez "dozoru" také není pro ohaře dobré. Asi jako na každé zahradě se tam najdou ptáci a občas z nich holubi. když si nebudete psa všímat, bude vystavovat a následně místo aby když pták vzlétně zůstal klidný, bude za ním vyrážet a lovit. To samé Vám potom bude dělat při hledání v poli, místo pevného vystavování bude pernatou vyrážet a lovit. těžko se to odnaučuje.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

naprostý souhlas s Frantou akorád bych ještě dodal bacha na buzerování u králíku já jsem psi doma buzeroval že si nesměli všímat a pak když fena dostala na všestrankách domácího králíka tak na mě čuměla jak na blba :lol: :lol: K tomu co napsal arašíd nevím proč by zahrada nebyla vhodná pokuď má pes vystavování vrozené tak není problém ale pokuď si dnes pořídíš psa z některé línie rádoby ohařů kteří místo vystavování pořád hlásí na stopě tak máš problém stejně já mám zahradu 20 áru část je zarostlá stromy a keři jsou tam holuby veverky opčas i bažant a nemám ani u jedné feny problém s vystavováním :wink:
Naposledy upravil(a) Leon dne sob 22.3.2014, 17:14, celkem upraveno 1 x.
arasid
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: pon 07.4.2008, 8:35

To leon

Příspěvek od arasid »

máš větší zku?nosti, více plemen. Nepsala jsem s vystavováním jako takovým, ale s klidy. Známý měl problém, že mu ohař vystavil, ale následně lovil po dvoře holuby když byl malý, a on potom přemýšlel proč mu pes po krátkém vystavení skočí po zvěři. takže ho to potom odnaučoval. A bude to pes od psa.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

ale právě o vystavování je ten klid u ohaře pokuď nemá pevné vystavení tak ho to musíš naučit a pak ho musíš naučit i ten klid při postupování což je strašné protože to jsou podle mě hlavní vlastnosti ohaře a pokuď je nemá tak to není ohař :!:
P.S.nemyslím si že mám více zkušeností protože u psů se člověk celý život učí :wink:
Uživatelský avatar
Licinnda
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 29.5.2008, 8:16
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

lovecký pes a domácí zvířectvo

Příspěvek od Licinnda »

No, já s Arasidem souhlasím.....myslím si, že pes má mít své místo, tedy kotec a nebo být doma, ne, že by měl být zavřený někde s dalšími zvířaty. Samozřejmě, pes na zahradě může být, ale nechat celý den psa samotného na zahradě, aby si dělal co chce a byl bez dozoru, tak s tím fakt nesouhlasím. Máme doma kromě psů i další zvířata, mimo jiné i králíky a od začátku k nim pesani nesmí....na zkouškách by na to nekoukali jako janci, protože pes musí být připraven téměř na vše, i na to, že na zkouškách dostane místo zajíce králíka, takže před zkouškama jsme cvičili jak se zajícem, tak s králíkem......
Ohledně toho vystavování, Leone - četl jsi někdy knihu od pana Knolla - všestranný ohař? Zřejmě ne, protože pak by jsi netvrdil, že pes, který nemá pevné vystavování není ohař.......ohař, který je naprosto pevným vystavovačem bez "pomoci" člověka, je opravdu výjimka....
Vím, že ty jsi spíš na ty anglány, já pro změnu na kontinentály. náš fousek má vystavování od mala.....ale upevnit jsme to v něm museli my.....maďar,kterého jsem si brala v jeho 4 letech jako totálního štváče všeho ?ivého jsem vystavování musela naučit, protože do jeho 4 let jen štval zvěř, nic jiného....protože mu to jeho bývalý majitel dovolil....a kdybys dnes viděl jeho práci a jeho vystavování, myslím si, že by jsi rozhodně netvrdil, že to není ohař......
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

jo každý na to máme jiný názor já si stojím za tím že ohař kterého musím učit vystavovat není ohař :wink:
Zlámoš
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 09.10.2008, 19:29

Příspěvek od Zlámoš »

Tak to potom asi pro tebe nebude žádný ohař ohařem. :) Vystavování je vrozená vlastnost, která se musí u každého ohaře utvrdit a to jedině učením. Tak aby pejsek pochopil co se po něm chce. Pokud to vůdce prošvihne, tak se z takového neučeného stane štváč a horko těžko se to odnaučuje. Hlavně když je v honitbě při výcviku psa málo drobné. Čím je pes starší tím víc si troufá a zkouší co vůdce vydrží. Je to prostě lovec, který jde po kořisti. A když se zavčas neusměrní, tak po té zvěři stejně jednou skočí, naučí se ji prohánět a rázem je po vystavování. Měl jsem fouska, který nechtěl držet stopu. V chytrých knížká byla rada, že je dobré takového psa nechat párkrát prohnat zajíce aby dostal zájem o stopu. Tak se stalo, ale nějak jsem to přehnal a bylo po vystavování. Následovala dlouhá ?ňůra a hodiny dřiny než jsem to napravil. Ono když to ?těňátko má půl roku, tak vystavuje pěkně všechno možné. :) Třeba i kosy nebo zalehlý kus srnčího. :wink:
ZH304 7x57R/12+Meopta Artemis 3-12x56 č.bod, Iž 27EM-1C Sporting, ZKM456+kopie Leupold M3 3.5-10x40,ZP 16/16, Lovu zdar!
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

tak asi ohař bude jenom angličan :lol: :lol: :lol: :lol:Obrázek
Uživatelský avatar
Licinnda
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 29.5.2008, 8:16
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Licinnda »

Nene, ohař bude jenom Luna 8)
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

ä Možná Zoe tu taky vystavovat neučím a pořád jí to jde stejně od čtyřech pěti měsícu :lol: :lol: :lol: :lol:
P.S. hold na to máme každý jiný názor ono se né nadarmo říká když dva dělají toté? tak to nemusí být toté? :wink:
přeji vám až vám psi dělají jenom radost
Odpovědět