toz 122

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Hanuš
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: pát 17.8.2007, 16:29

toz 122

Příspěvek od Hanuš »

dobrý den. prosím o rady a nazory na zbran TOZ 122.
jirkam
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: stř 19.5.2010, 17:07
Bydliště: východní hranice vysočiny

Re: toz 122

Příspěvek od jirkam »

zdravim - ptal jsem se na ní u dovozce do čr - firma detex - odpoveď:
Toz 122 je robustní a odolná kulovnice, co do přesnosti srovnatelná s většinou běžné produkce.

víc nic . . . na foru střelectví se někdo rozčiloval, že tvrdochrom by se neměl dávat do kulových hlavní, že má horší tření a jeho důkladné opracování je dost drahé a to neodpovídá rusům . . . (a taky mluvil něco o přesnosti, ale já tvrdochromu nerozumim)
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: toz 122

Příspěvek od Tommy »

Já jsem měl malorážku TOZ a nemohl jsem si stěžovat. Přesnost vyníkající a estitika taky nebyla špatná. Už od pohledu šlo vidět,že je vyrobená z velmi tvrdého materiálu,takže bych se toho nebál.
jdodo
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pát 12.11.2010, 12:04
Bydliště: Jeseníky

Re: toz 122

Příspěvek od jdodo »

Měl jsem ji taky ale neměla weavra na pouzdru závěru ale originál montáž na palcový tubus prodal jsem ji kvůli nemožnosti nasadit pořádný puškohled 56mm se nevešel pokud seženeš tozku s weavrem budeš spokojen
buba
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: pát 15.11.2013, 18:47

toz 122

Příspěvek od buba »

Co říkáte na TOZ 122.Měl jsem ji (mimo jiných)než jsem začal střílet na větší vzdálenosti a pořídil cz 550 varminta, kterého i přes jeho váhu užívám jako univerzální zbraň.Ale zpátky k tozce.Je samozřejmě nesrovnatelná s dražší produkcí,ale subjektivně mi vyhovovala víc než třeba 550 lux(vadila mi pažba jak fošna a závěr(kvedlačka),přesnost taky žádná sláva,ale asi jsem měl smůlu na kus,protože jiní ji chválí).Co se přesnosti týká tak na 100 m jsem byl schopen s tozkou střílet rozptyl do 5 cm(nic oslnivého,ale pro běžný lov, podle mě, dostačující).Měl jsem s ní i pár lišek kolem 200metrů.Nejvíc mě ale nadchla na naháňkách,závěr jen šustil a lišky a prasata dělaly kotrmelce:)Dlouho jsem přemýšlel jestli si ji na naháňky nakonec nenechám.Samozřejmě za ty prachy nejde očekávat sauera,ale jako flinta na denni tahání,která je pořád v provozu a snese hodně hrubé zacházení mi přijde dobrá.Zpracování samozřejmě trochu po rusku "od sekyry", ale jinak na ní bylo vidět,že je to zbraň,která je geniálně jednoduchá a blbuvzdorná.Dneska trochu nostalgicky vzpomínám :lol:
marnet
Častý návštěvník
Příspěvky: 77
Registrován: sob 08.5.2010, 22:16

Re: toz 122

Příspěvek od marnet »

Buba:já osobně viděl kulovnici TOZ 122 v únoru 2006 v pražské prodejně Detexu.Už na první pohled to byla typická ruská konstukční škola.Jsem sice patriot a upřednostňuji tuzemské zbraně,ale brokové zbraně TOZ patří mezi moje oblíbené(mám doma kozlici TOZ 34 r.28/70,automat MC 21-12 MR a měl i TOZ 120 r.12/76).Zvláště automat díky dlouhé hlavni budí u některých kolegů stále obdiv.Výrobky tulské zbrojovky jsou u nás v porovnání "ižkami"poměrně neznámé a neprávem opomíjené.Určitou vinu na tom má,že jsou na našem trhu poměrně vzácné.Pro uživatele,který hledá pracovní zbraň za slušný peníz bude TOZ 122 určitě dobrá volba.
buba
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: pát 15.11.2013, 18:47

Re: toz 122

Příspěvek od buba »

Pátral jsem po tom, jaký stoupání má vývrt(kvůli zvolení vhodné střely a zpřesnění střelby), ale nikde jsem se nedopátral. Vzhledem k tomu, že jde o ruský výrobek, bude možná co kus to originál i v tomhle směru... :lol:
Odpovědět