vyber dalekohledu

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
vagarek
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pát 27.3.2009, 16:07

vyber dalekohledu

Příspěvek od vagarek »

dobry vecer puze mi nekdo poradit s vyberem dalekohledu cena do 5000tis. nebo vase zkusenosti s ZN,bresser,nikon,fomei diky za radu
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: vyber dalekohledu

Příspěvek od Alda »

vagarek píše:cena do 5000tis.
dalekohled za 5 milionu jsem nevidel, mozna nejaky hvezdarsky :wink: ale vazne - mel/mam fomei ranger 10x50, svetelnost dobra, ale postupem casu obraz cim dal tim mene ostry, takovy mlhavy. ted jsem koupil meoptu a ta ostrost, jo je zcela nekde jinde. takze bych trochu prisetril, nerikam na meoptu, ale monarch nebo neco podobneho, na co jsou dobre reference
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Příspěvek od precechtel »

v cenové relaci do dvou tis. seženež staršího rusáka 7x50 či 10x50 v cenové relaci kolem pěti tis. lze koupit staršího Zeisse, stačí pohlídat aukro, obejít prodejny - opravny fotokino apod. . Raději tyto osvědčené, než fomei či bresser. F.
politice a politikům zmar
mrazík
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: stř 11.7.2007, 14:27
Bydliště: Liberec

Příspěvek od mrazík »

Teď jsem na e-bay koupil krásnýho starýho Hensolda za 210 euro. 8x 56 nacht dialyt. Je jak nový a pokud to posoudím s Eschenbachem co mám doma, tak v konkurenci neobstál a půjde z domu. Největší kouzlo je ta váha a propracovanost do detailu.
mrazík
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: stř 11.7.2007, 14:27
Bydliště: Liberec

Příspěvek od mrazík »

Spawn
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: úte 21.7.2009, 8:48

Příspěvek od Spawn »

Dalekohledy firmy Hensold sou asi nejlepsi co za penize dostanes. jedna se o firmu kterou koupil zeiss asi v roku 1930.
Odpovědět