Sightron SIII SS 3.5-10x56 LR IR4A

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Figi nevim ktere puskohledy jsi porovnaval, ale SIIB SS ma 1" tubus. Myslim ze oba druhe zminovane maji 30mm tubus, ale jen hadam.
SIII rada ma tubus 30mm. to jen pro upresneni a je o tridu vys.
Pravda je ze klikani jako takove jsem primo mezi modelama neporovnaval. tim mam namysli, ze jsem je vsechny dal vedle sebe do rady a kroutil jeden po druhem, najak mi to ani nenapadlo. Ale jakmile budu mit trochu casu, vyzkousim.
Ale shodou nahod jsem vcera mel v ruce dve meopty 4x32 (ale nevim, na strankach je to artemis 2000, ale kominky to melo jako ZD model). a sklo samozrejme skvele, krize mildot tak tenky ze vubec nechapu proc tam je, ma to byt na soutez na rychle strileni. Ale abych kriz vubec videl, musel jsem se divat na oblohu nebo svetlou zed. druhy byl fine duplex, takze ty silnejsi casti krize OK, ale tenky v prostredku opet neviditelny. Kamarad je zavrhl oba.
Ale pisi to kvuli klikani. prirovnal bych to k Barska optics. par kliku jasnych a zretelnych, jedna basen. Pak znicho nic, jen posun bez zaskoku. a to v mistech kde to pred tim klikalo.pri opatrnym klikani ok. u obou kousku stejne a na obou tocitkach.
kolik to pak jeste vydrzi na semi auto se neodvazuji tipovat.
Zorny uhly u Sightronu jsem nestudoval, ale chceto opravdu pak porovnavat alespon trochu stejne rozsahy a miry.
Prosim nebrat jako zaujatou obhajobu.

mam k dispozici recenzi Leupold 8-25x50 LRT vesus SIII 8-32x56 versus SIII 6-24x50 MD

pokusim se prelozit co nejdrive.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

Ano, porovnával jsem s puškohledy s tubusem 30 mm, ale světelnost je u Sightronu opravdu dobrá.
Co se týče mil dot kříže, tak meopta ZD 3-12x50 mi zakryje 5mm/100m, Meostar 4-16x44 3mm/100m a Zeiss 6-24x56 2,5 mm/100m. Sightron uvádí 0,1 palce na 100 yardů, ale pocitově oproti ostatním zmiňovaným je silnější o 1-1,5 mm, ale to je naprosto v pohodě a i za šera je velmi dobře vidět.
Mil dot kříže i u všech ostatních bez problémů používám při lovu za šera a i v noci při měsíčku často "zapomenu" na přísvit, tak dobře jsou vidět. Ale s přísvitem je střelba za šera daleko přesnější.
Klikání má Zeiss takové, že lze klikat pouze citem ( hmatem ) a sluchem, velmi " pevné" a jasné kliky, meopta je o něco horší - ZD v pohodě, ale zvlá?tě Meostar ( ale i ten bez problémů naklikám jen citem ), a Sightron bez Použití očí nelze přesně klikat, klikání jde velmi lehce a průměr bubnů je malý, takže krok kliku je velmi krátký. Navíc u mého modelu je stupnice na bubnech a číselné označení kliků velmi malé právě kvůli malému průměru bubnů, a už při malém úbytku světla velmi špatně rozeznatelné ( taky už začínám na blízko blbě vidět ), takže vyrábím nové bubny podle Zeissu - naštěstí je to poměrně jednoduché.
Sightron mám na Tikka T3 Varmint 243W, a hodí se k sobě.
Jednodílná ocelová montáž má náklon 20 MOA, obrobená na CNC v tisícinách, ručně dolícovaná na drážky Tikky velmi přesně kvůli eliminaci vlivu rozta?nosti dílů vlivem teploty. Sightron je evidentně také velmi přesně vyroben, protože proti vypočteným hodnotám vše naprosto sedí. Před usazením puškohledu do montáže jsem na stranové korekci Sightronu nastavil přesný střed a při nastřelení to sedělo dokonale - stranově jsem nekorigoval jediný klik !
Znovu říkám, že jsem spokojen.
Kolik teď vyjde SIII 6-24x50 ?
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Ja jsem probiral prave MD krize na IWA (protoze jsem preci jen zvykly na tenci). a shodli jsme se na tom, ze jsou silnejsi nez u napr. Leupoldu a NF, ale s rozmery dle manualu jsou korektni.
pravda je ze ja mam od nich mimo toho loveckeho pouze tercove a to bud jen s dotem nebo vlasovym krizem ci vlasovym s dotem.
Uvidime s cim prijdou, slibili rozsireni SIII rady.
SIII vychazi vsechny dle ceniku do 23.000kc, ale znas to, kurz se zmeni, oni proste novou radu zdrazi (stalo se to prave hned po me prvni objednavce, to 3.5-10x56 vychazel na 17.500kc)
Rikas ze se 1" tubusem a obj. 50 se da lovit i za sera?
Pravda je ze jsem dnes zkousel klikan na tom loveckyma ten ma klikani zretelnejsi nez SIIB 36x42 co mam kdyz hledam laborace
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Pavel20
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 17.4.2008, 10:03
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Sightron SIII SS 3.5-10x56 LR IR4A

Příspěvek od Pavel20 »

nějaké novinky co se tíče této optiky? Poznatky majitelů či lidí co to měli v ruce?

Díky
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Sightron SIII SS 3.5-10x56 LR IR4A

Příspěvek od figi »

Tak už mám Sightrony 3, véééliká spokojenost, poslední je SIIISS 8-32x56, opticky je srovnatelný s SIISS6,5-20x50, i na největší zvětšení výborný obraz, za šera i s velmi tenoučkým mildotem bez problémů. Mám ho chvíli, zatím dva úlovky na 177 a 197 m , zvětšení 32x, samozřejmě z trojnožky, extrémně přesné zásahy. Na střelnici opravdu excelentní. V neděli jsem si dal dvě kontrolní rány na 300 m s 308W, střílet tím zvětšením 32x je paráda.

Obrázek

Už myslím na další ( přesných zbraní mám bohužel nějak moc )
Oba mnou používané modely budu mít s sebou na sobotním srazu.
Naposledy upravil(a) figi dne stř 02.6.2010, 21:28, celkem upraveno 3 x.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sightron SIII SS 3.5-10x56 LR IR4A

Příspěvek od Shiva »

tak si rozmysli co budes chtit. budu v brzku objednavat.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Sightron SIII SS 3.5-10x56 LR IR4A

Příspěvek od Choochoo007 »

Musim uznat, že Shiva nasel asi nej konkurenta Meopty. Skoda jen ze nedelaj 6-24x50 s osvetlnym krizem. S tim by asi slusne zabodoval. Myslim ze Sightron stoji za osobni prohlidku, teda az bude cas.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sightron SIII SS 3.5-10x56 LR IR4A

Příspěvek od Shiva »

:-)
Na IWA tvrdili ze se budou vracet zpet k serii ill. ale nevim kdy. Ted je v planu ED sklo (pristi rok) a vic SIII s MD (10-50)
Jinak muj skromny nazor je, ze Sightron je generaci dal nez meopta co se mechaniky tyce (presnost a spolehlivost).
za ty penize je to hooodne puskohledu. :-)
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Sightron SIII SS 3.5-10x56 LR IR4A

Příspěvek od Choochoo007 »

Abych Ti jen neodporoval, nejak jsem se o rozdily v jejich konstrukci nezajimal a nevim jestli se da opravdu najit slusne popsana jejich konstrukce, ale asi mas pravdu, neumim posoudit. Az bude sklo Sightronu jako ma Meopta nebo lepsi coz se da ocekavat tak asi neni o cem. Popravde nechapu proc kupovat treba Docter.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Sightron SIII SS 3.5-10x56 LR IR4A

Příspěvek od figi »

Tak po mnoha dalších zkušenostech s řadou SIII se potvrzuje vše, co jsem už psal, pokud budu kupovat další puškohled, tak jen Sightron.

Jediný nedostatek je v příliš lehkém klikání řady SIII, takže se mi poprvé v životě stalo, že jsem si nechtěně naklikal stranovou odchylku 0,75 MOA, a to gumou spojující krytky. Jsem zvyklý si neustále celé nastavení kontrolovat, takže jsem na to ihned přišel. Na točítku stranové korekce tedy nosím našroubovanou krytku.

Jinak skvělé, tenoučký mildot velmi dobře viditelný i za silného šera s velkým zvětšením, se zvětšením 10 - 12 naprosto perfektní obraz za velmi špatných světelných podmínek.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Sightron SIII SS 3.5-10x56 LR IR4A

Příspěvek od Choochoo007 »

Asi je fakt, ze je pro presun je lepsi pouzivat krytky a krytky sundat az na miste. Nesoulam, takze by asi nevadily ani takticka tocitka, ale jistota je jistota. Nemusi se pak nic kontrolovat. jsem zvedav az za rok ci dva bude to ED sklo a ill kriz. Doufam ze Meopta uz prijde s tim osvetlenym 6-24x56, aby bylo z ceho vybirat :D
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sightron SIII SS 3.5-10x56 LR IR4A

Příspěvek od Shiva »

No ono to ma dva uhly pohledu.

ja mam krytky vzdy a na stranove korekci je, mimo na soutezi, nesundavam. Vertikalne pouze kdyz potrebuji.
1. na soutezi
2. pri bezne nahance vubec neresim
3. pri lovu do 200m, neresim
4. pri soulani plati stejna pravidla. do 200m neklikam ani tak ani onak, na delsi vzdalenost mam cas krytku sundat.

takticka tocitka jsou sice hezka, ale popravde, mam nekolik puskohledu, vcetne Mar4, March ci NF a ve vsech pripadech po nekolika hodinach v mrazu kolem -10°C jsem mel problem se zretelnosti klikani. vzdy jsem je musel rozhybat nekolikrat tam a zpet aby klikani bylo dostatecne zretelne. U SIII jsem toto nikdy nepotreboval delat.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Sightron SIII SS 3.5-10x56 LR IR4A

Příspěvek od figi »

Já neměl se Sightronem problém ani při - 15°C, jak s klikáním, tak s paralaxou. ( ostatně ani s Zeissem, ani s Meoptou ZD )
S 243W mám při mých současných laboracích převýšení na 200 m 1 MOA a na 300m 3 MOA, což je pro můj způsob lovu naprosto perfektní, cvaknu 1 MOA a do 250 m naprosto přesná lovecká střelba. ( tovární Winchester supreme 200m 1,5 MOA )
U 308 W je to horší, ale s naduplou laborací je 200 m 1,75 MOA a s tím už se dá žít.
Pokud je třeba rychlá střelba, neklikám, pokud je čas, klikám vždy přesně ( třeba i na 130 m ) a vychutnám si naprosto přesný zásah.
U všech puškohledů mimo SIII mám točítka trvale odkrytá, ostatně Zeiss a Meopta ZD krytky nemají, ( a rychlost je nejen při lovu lišek velmi důležitá ) a nikdy se mi nechtěné naklikání nepodařilo, ani u modelů SII.
SIII má perfektní, jasné ( zřetelné ) klikání, ale jde opravdu lehce.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
losthorizon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: ned 22.11.2009, 20:26

Re: Sightron SIII SS 3.5-10x56 LR IR4A

Příspěvek od losthorizon »

Zdravím!
Protože budu muset pořídit nový puškohled, tak samozřejmě řeším který. Upřímně se přiznám, že mě začal velmi zajímat Sightron SIII 3-10x56... Bohužel jsem se o něj ještě nezajímal, když jsem byl letos v Norimberku na IWA, takže jsem ho zatím ani neměl v ruce. Proto bych uvítal, kdyby se do debaty přidal ještě jiný uživatel tohoto puškohledu než je figi (toho budu kontaktovat PM abych se zeptal na pár drobností) aby přidal své zkušenosti s tímto puškohledem - pokud vůbec takový uživatel je. Vzhledem k tomu, že puškohled přijde na flintu, se kterou často lovím za šera, nebo v noci, zajímá mě nejvíce kvalita skla (pro rejpaly zeiss ani swar. na tuto flintu dávat nechci, protože 1) na to nemám 2) je to pracovní flinta, na kterou by to byla škoda). Předpokládám,že zrovna sklo nebude tou nejsilnější stránkou Sightronu (velmi by mě například zajímalo "o kolik" je horší při porovnání s meostárem 56), nicméně puškohled jako celek bude asi docela dobrý. Každou zveřejněnou zkušenost velmi vítám! Lovu zdar!
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sightron SIII SS 3.5-10x56 LR IR4A

Příspěvek od Shiva »

1. Figi nema 3.5-10x56
2. Nevim proc by sklo nemelo byt silnou strankou sightronu. sklo kouka lepe nez NF, ale samozrejme sightron jako vyrobek neni zamyslen jako konkurence Zeiss, Deon ci Swarovski. to by nemohl stat polovinu ceny.
3. 3.5-10x56 bylo celkem za poslednich 12 mesicu prodano 5ks a ja mam 6. na sve 8x57 a ma za sebou 2 sezony v krusnych horach, loveno vse po zapadu slunce od 20m do 220m
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Odpovědět