Fotopasti

Signalizace, hodiny a jiná elektronická zařízení
Odpovědět
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Fotopast

Příspěvek od Petr1970 »

po prvních 700 kusech na téma "srnčí čumí do krmelce" jsem to vzdal:-)

ted jich mám ještě 4500 od ledna.. asi to nedám:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Fotopast

Příspěvek od crif »

Já to dělám tak, že tu kartu strčím do foťáku držím tlačítko pro přehrátí. Běží to jako film :lol: .... Když je změna, tak se vrátím či zastavím. Bral jsem taky nedávno asi 4300 fotek a to je jak čekat u doktora.....
Suitce
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 20.2.2014, 21:54

Re: Fotopast

Příspěvek od Suitce »

Zdravím,
Scháním fotopast- ale nemám s nimi zkušenosti .
Mam rozpočet kolem 5tis. takže to vidím bez GPS.
Našel jsem značku BUNATY - konkretně http://www.e-fotopast.cz/fotopast-bunat ... darma.html .
Popřípadně UOVision UV 565 http://www.infoto.cz/fotopasti/fotopast ... b-sd-karta .
Chtěl bych to pužít na vnadiště, chodí nám tam černá, vysoká srnčí, liška .
Poradíte někdo prosím ?. Děkuji
bohusR
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: stř 19.12.2012, 18:48

Re: Fotopast

Příspěvek od bohusR »

Osobní zkušenost mám pouze s UV565, známí ale povídal o té druhé a né moc pěkně. Podle toho co jsem pochopil na stránkách je to vychváleno do nebes, ale v realitě se prý strašně rozmazávají noční fotky.
Hhunter
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: pát 17.7.2015, 18:21

Re: Fotopast

Příspěvek od Hhunter »

já sem se poohlížel po fotopasti jako vánočnímu dárku pro sebe a převapilo mně, že nejlevnější je má Hnutí Duha, kteří pořadájí ty Vlčí hlídky: http://obchod.selmy.cz/fotopasti/
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Fotopast

Příspěvek od kikin »

bohusR-noční máš rozmazané,protože je plaší přísvit.Ve tvém okolí se používají digitály s přísvitem a zvěř už prostě ,,něco zažila".U mě to tak je již od loňska.Minulý týden jsem ji po roce znovu nainstaloval na vnadišti.Okamžitě ho téměř přestaly navštěvovat prasata.Včera jsem si tam sednul a pasivem jsem viděl to divadlo. Bachyně s lončačkou se přiblížily do snímaného prostoru a okamžitý odskok a vrčení .To se opakovalo asi 10 min.Za celou dobu pouze jeden snímek-rozmazaný šmouhy.Předpokládám,že stačí již ostření,kdy to svítí.Použitá past-LTL Acorn-5310,940nm led,GPRS
bohusR
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: stř 19.12.2012, 18:48

Re: Fotopast

Příspěvek od bohusR »

Kikin, to souhlasím, lze vidět, že některá černá na to reaguje a některá ne. Podke zkušeností jak říkáš.
Ltl Acorn osobně mám (5310A), ten téměř nesvítí ve verzi 940nm, pouze slabé problibknutí.

Ale to rozmazání jsem myslel jinak, mám na emailu od známého fotografii a ta jeho fotopast fotí v noci s časem 1/4sec. To je strašně dlouho, pokud se podíváš na ACorn nebo co mám ještě ScoutGuard ty fotí 1/124 sec, takže snímek je opravdu čistý!

Uvažuji nad pořízení nějaké další, ale výběr je tak velký, že už nevím co koupit.
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Fotopast

Příspěvek od kikin »

bohusR-pokud budeš používat na jinou zvěř než prasata,tak funguje.Prasata u mě již neustojí žádný přísvit a jinde k tomu brzo dozrají.Svojí past již budu používat jen na chmatáky.
Uživatelský avatar
RADEK
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 235
Registrován: pát 26.12.2008, 22:10
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotopast

Příspěvek od RADEK »

fotopast.jpg
fotopast.jpg (2.66 KiB) Zobrazeno 10425 x
Zdravím mám fotopast suntek A300 a ve tmě a v místnosti funguje dobře ale přes den venku většinou když svítí slunce tak dělá bíle foto.Nesetkal jste se někdo s něčím podobným?Může to být nastavením nebo je vadná?Díky za každou radu.
CZ 550 standart 30-06springfield,IZ 27 16/16,
Brakýř jezevčíkovitý
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: Fotopast

Příspěvek od Steyer »

To mě dělá celkem běžně. Nesmí na sklíčko objektivu svítit slunce. Je to z nějakého plastu nebo plexi, také je na sklíčku vždy nějaký prach, takže past se nedoostří nebo špatně exponuje. Zařiď to tak, aby byl objektiv vždy pokud možno ve stínu nebo od slunce.
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Uživatelský avatar
RADEK
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 235
Registrován: pát 26.12.2008, 22:10
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotopast

Příspěvek od RADEK »

Zkusil jsem nad to dát kousek lepenky jako stínítko a nic platné.Ale je divné že je bílá jen fotka co se spustí pohybem co vyvolám sms tak neni bílá ta je pěkná.
CZ 550 standart 30-06springfield,IZ 27 16/16,
Brakýř jezevčíkovitý
fplisek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: stř 07.5.2014, 15:30

Re: Fotopast

Příspěvek od fplisek »

Fotopasti mají IR filtr, který se odklápí, když je světlo, je před čočkou, když tma, tak mimo čočku, fotopasti běžně na přelomu světlo/tma takhle fotí, pokud takhle fotí pořád ve dne, je podle mě problém v tom překlápění, fotí pořád bez filtru
Uživatelský avatar
RADEK
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 235
Registrován: pát 26.12.2008, 22:10
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotopast

Příspěvek od RADEK »

ona takhle fotí ale jen když je aktivovaná pohybem.Nemůže to nějak oslnit ten senzor pohybu?nevím jak funguje tak možná říkám nesmysl.
CZ 550 standart 30-06springfield,IZ 27 16/16,
Brakýř jezevčíkovitý
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Fotopast

Příspěvek od Petr1970 »

tak letos už podruhý, loni taky 2x.. pavouci hajzlíci.. začnou si dělat kokony pod tím stínítkem objektivu.. :-) různý místa ))
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Fotopast

Příspěvek od tibi1 »

Chlapy v tejto hi-tech problematike nie som zbehly takze som zaspal dobu.... a nemal nikdy potrebu sa tym nejak zvlast zaoberat...ale okolnosti v reviry ma prinutili zohnat okamzite tu naj a TOP fotopast na trhu co existuje a je jedno co to bude stat....ktoru znacku a model by ste mi poradili...dopredu vsetkym dik za pomoc
Odpovědět