Fotopasti

Signalizace, hodiny a jiná elektronická zařízení
Odpovědět
Zvědavec
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: stř 01.6.2011, 20:51

Re: Fotopast

Příspěvek od Zvědavec »

Ty krabice fotopastí jsou celkem rozumně kamuflovaný a proti kmenu stromu to nijak nesvítí. Při normálním pohledu z 10-ti metrů si toho všimne fakt jen málokdo. Když to navíc zamkneš výš, než jsou oči, tak to maskování ještě umocníš. Na druhou stranu je pravda, že jakýmikoliv pákovkami libovolný lankový zámek přefiknout jde. To už ale znamená, že tu past bude hledat někdo vybavenej....
Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Re: Fotopast

Příspěvek od Red arrows »

Ono utěšuje mne že se fotopasti kadou všude, co jsem četl tak třeba v americe docela fest :shock: .Akorát že s jejich vejdělkem a cenama to není tak k dožrání :(
skrofa
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: stř 16.11.2011, 20:06

Re: Fotopast

Příspěvek od skrofa »

Mám dotaz na majitelé fotopastí: Koupili jste si fotopast s viditelným nebo neviditelným IR přísvitem? A jak jste s tímto přísvitem spokojeni? Vím, že viditelné IR světlo má vyšší dosah, ale zase se bojím prozrazení fotopasti.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotopast

Příspěvek od Georg.H »

Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Re: Fotopast

Příspěvek od Red arrows »

Já jsem promyšleně zvolil viditelnej přísvit :D -byla to náhodná koupě od myslivce co jí dostal a nepotřeboval, potřeboval akorát vypadnout z baráku od ženy tak má myslivost jako kamufláž.
Detektor bude mít sběrač ve velkym.Fotopast je teda stejně vidět pohledem, ale dneska aspoń tady není v lese moc lidí.V noci ten viditelnej přísvit je vidět, přímo proti pasti docela docela daleko.Kamery hlídacího systému fabriky jí viděj když točí a svítí excelentně na stopadesát metrů(jsou citlivý na to spektrum) jako bílej flek.
Zvířata to viděj, některý do toho čučej a i se jdou podívat, jednou mi jí oslintalo čuně, utiká před tim jen jeden kanec.
Neviditelnej přísvit prej hůř svítí do dálky-někde to měli i ukázaný a bylo ten rozdíl vidět.Dneska bych asi šel do neviditelnýho, ale ty ceny :shock: mne odrazujou.
Hlavní problém se kterym bojuju je čas, než past zareaguje, třeba vysoká to bere docela klusem, zatim na krmeliště nechodí a tak vidim jen sem tam zadek....
skrofa
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: stř 16.11.2011, 20:06

Re: Fotopast

Příspěvek od skrofa »

O těch detektorech jsem se tu už dočetl, ale stejně si myslím, že pokud někdo fotopast šlohne, tak to bude asi tak, že jí náhodně najde (lidí co běhají po lese s detektory, asi moc nebude). Je sice pravda, že pokud někdo fotopast náhodou objeví, tak to bude spíše ve dne než v noci, ale přece jenom se mi neviditelné IR zdá bezpečnější. Podotýkám, že nechci fotopast s GSM, proto docela řeším to utajení.
Je tu tedy někdo, kdo má fotopast s neviditelným přísvitem, kdo by mohl napsat, jak je spokojen s kvalitou nočních snímků?
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Fotopast

Příspěvek od Tommy »

Na straně 3 je pár videí z mé fotopasti s neviditelným bleskem.
skrofa
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: stř 16.11.2011, 20:06

Re: Fotopast

Příspěvek od skrofa »

Tommy, to první a poslední noční video se mi zdá v pohodě. Předposlední je již horší, asi to bylo na větší vzdálenost. Můžeš ještě napsat jaký model fotopasti vlastníš a na jakou vzdálenost neviditelný přísvit dosáhne?
Zvědavec
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: stř 01.6.2011, 20:51

Re: Fotopast

Příspěvek od Zvědavec »

To Skofa: osobně používám UV565 s neviditelným přísvitem a tu neviditelnost mohu potvrdit. Ani si to (viditelně) neblikne. Noční fotky sice nejsou na žádnou fotografickou výstavu, ale na cca 10-14 m v pohodě přečteš, jestli je to liška (mladá-stará), kuna, či houbař (i ty chodí i po tmě, což ne tak úplně chápu). Přiznám se ale, že nenatáčím. Mám nastavenou sekvenci 3 fotek.
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Fotopast

Příspěvek od Tommy »

Předposlední je za úplné tmy bez kapky světla. Mám Acorn 5210MM s GPS. Osobně bych do ní už nešel.
Zvědavec:
Říkáš 10 - 14 metrů za tmy poznáš mladou lišku? Hoď sem pár fotek, pač tomu nějak nevěřím.
argonaut2006
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 116
Registrován: sob 06.9.2008, 12:37
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Fotopast

Příspěvek od argonaut2006 »

Tommy muzu se zeptat proc by si do toho Acorna 5210 uz nesel?Ja si ji chtel objednat tak si me trochu nahlodal
Rössler Titan 8x57JS+Meostar R1 7x56RD
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Fotopast

Příspěvek od Tommy »

Koupil bych si už s přísvitem. Z fotek na 8 a vic metrů je problém přečíst co na té fotce je.
skrofa
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: stř 16.11.2011, 20:06

Re: Fotopast

Příspěvek od skrofa »

Zvědavec píše:... používám UV565 s neviditelným přísvitem ...
Také nad touto fotopastí docela uvažuji, jen je myslím o trochu větší než většina ostatních přístrojů, což může být také nevýhoda při jejím skrývání. Jinak prodejci o ní většinou píší, že je to jedna z fotopastí s nejdelším dosvitem v neviditelném spektru.
Zvědavče, bylo by možné vidět nějaké fotky z tvé fotopasti?
Zvědavec
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: stř 01.6.2011, 20:51

Re: Fotopast

Příspěvek od Zvědavec »

O víkendu sem ty fotky zkusím nějak naházet. Po pravdě jsem fotky ještě nevkládal, tak to musím načíst a teď mám fofr :-). Je to černobílý a vypadá to jako fotky UFO z "Cesty slepých ptáků" od Součka, ale k poznání to je :-)
Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Re: Fotopast

Příspěvek od Red arrows »

Heleďte zakoukal jsem se na stránky kde čínský fabriky nabízej svoje výtvory a výrobky, fotopastí je tam hora.Akorát cena, když tam je, je jinde než u nás(nemám iluzi co tady kupujem)
http://www.alibaba.com/trade/search?fsb ... ail+camera
Odpovědět