Meopta vs. Delta

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
tuky
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pát 19.12.2008, 10:59
Bydliště: České Budějovice

Meopta vs. Delta

Příspěvek od tuky »

Potřeboval bych poradit ohledně výběru puškohledu na 7x57. Mám vyčíhlou Meoptu Meostar R1 7x56 nebo Deltu Titanium 8x56 RD. Nevím pro který se mám rozhodnout. Chodím převážně na čekanou na čuníky :wink:
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Příspěvek od Hirc »

pokud potřebuje? puškohled na noc a nechceš variábl, tak jsou kvalitní skla v Meoptě jasnou volbou.

Ten Delta puškohled jsem našivo neviděl, ale podle té polské homepage bych si tipnul, že to je další "klon čehosi made in China" s rádoby profi značkou.

Meopta sice není Zeiss, ale dělá se v ČR a už hodně dlouho. V testech WildUndHund Meostar nezaostával "ve skle" nijak výrazně za Německo-Rakouskou top trojkou. Osobně mám u Meostaru výhrady k mechanice variablu, ale jinak maximální spokojenost.
tuky
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pát 19.12.2008, 10:59
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od tuky »

Dobrá tak budu vybírat pouze z Meopty, ještě jsem teda koukal na nějaký puškohledy a docela se mi zamlouvá Artemis 2100 7x50 oproti tomu Meostaru má červenej bod a má ocelovej tubus ale zase má pouze padesátky čočky. Je nějakej velikej rozdíl mezi 50 a 56 co se týká světelnosti ? Co vy na to, co bude lepší.
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Pokud je dotaz postaven takto, Meopta vs. Delta tak se mi zda tak trochu mimo. Nelze preci porovnavat a vybirat mezi dvema vyrobky mezi kterymi je nekolik trid rozdil.
Ja osobne bych si meoptu nekoupil, ale pokud bych mel vybirat Delta-Meopta, tak tak jedine Meoptu.
Vynikajici sklo. Pevne zvetseni je podstatne odolnejsi nez jejich variably. Jediny slaby clanek Meopty jsou jeji mechanicke vlastnosti.

Mohl bys mi prosim uvest link na vyrobce Delta optics. ja to totiz nikde nenasel. Jen vim ze so to o sto set prodva v Polsku a u nas si to kupuji lide na malorazku s tim ze tvrdi ze to je v licenci vyrabeny Weaver. Bohuzel to tak neni.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Pavelka
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: sob 05.1.2008, 21:12

delta titanium

Příspěvek od Pavelka »

Já osobně mam tu zkušenost s deltou zatím kladné sedel jsem na posedu s kolegou a ten má meoptu 7*50 a při porovnaní ostrosti a světelnosti byla delta lepší
tuky
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pát 19.12.2008, 10:59
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od tuky »

Tady je odkaz na Deltu- http://deltaoptical.pl/global/index.php
Podle mě je na tom DELTA kvalitativně stejně jako např. Nikko Stirling, Hawke optics, levné varianty Buschnell atd. Taková ni??í střední třída. už jsem se ale definitivně rozhodl pro Meoptu nebudu riskovat jako minule když jsem si koupil Nikko Stirling (nejvyšší modelovou řadu pro lov za 8.000,-) a ta ode?la po 5 ranách. Ted mi jde spíše o to zda mám vzít ten Artemis nebo Meostar.
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

dik za link.
Zarazeni je tak jak rikas.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
pa1
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: pát 29.5.2009, 8:47
Bydliště: Lhenice, JČ

Příspěvek od pa1 »

tuky píše:Dobrá tak budu vybírat pouze z Meopty, ještě jsem teda koukal na nějaký puškohledy a docela se mi zamlouvá Artemis 2100 7x50 oproti tomu Meostaru má červenej bod a má ocelovej tubus ale zase má pouze padesátky čočky. Je nějakej velikej rozdíl mezi 50 a 56 co se týká světelnosti ? Co vy na to, co bude lepší.
a pokud máš někoho kdo ti tu meoptu může dovézt z USA tak neváhej. Je tam o cca 8 tisíc levnější. http://www.bhphotovideo.com/c/shop/1352 ... +to+Z/pn/2
PA
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

ot: b&h photo video je new yorsky nejvetsi kamenny obchod s elektronikou na svete (patri zidum, vsichni prodavaci jsou zide) a jen jej navstivit je zazitek. musis ale pocitat s tim, ze v kamennem obchode budes mit ceny vyrazne vyssi, nez jake najdes na internetu.
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
pa1
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: pát 29.5.2009, 8:47
Bydliště: Lhenice, JČ

Příspěvek od pa1 »

přesto ale výrazně levnější než v ČR.
PA
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

real je trochu jiny - nekde jsem tu jiz popisoval moji anabazi, kdyz clovek tam realne hleda neco urciteho, neni to vubec lehke (napriklad na manhattanu jsem nasel pouhe 3 kamenne ochody s loveckou optikou - ve 2 z nich byly ceny vyssi nez v cechach) - blizsi info o teto anabazi a konkretne leupoldu muze potvrdit andy :wink: (ale to uz je vyrazne OT - nekde tu je primo tema nakupu optiky v zahranici)
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
mischak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 145
Registrován: pát 07.12.2007, 21:50

Příspěvek od mischak »

nevim,jestli vyrazne, meostar o 2000kč artemis 2100RD o 2000, ted na nature byl taky za 15000.
Kulovnice Brno Z 8x57JS, ZP 149 12/12, Brokovnice samonabíjecí ČZ 12/65
tuky
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pát 19.12.2008, 10:59
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od tuky »

u? jsem objednal toho artemise 8) , cena 12.100 Kč. myslim že to docela jde.
mischak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 145
Registrován: pát 07.12.2007, 21:50

Příspěvek od mischak »

a jakej artemis si objednal?
Kulovnice Brno Z 8x57JS, ZP 149 12/12, Brokovnice samonabíjecí ČZ 12/65
tuky
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pát 19.12.2008, 10:59
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od tuky »

Artemis 2100 7x50. Doufám že bude v pohodě.
Odpovědět