Debata o optice - obecne

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

Marpie píše:A to máš Ondro Meostar R1 3-12x56. Co mám říkat já se svou právě letos 10-ti letou Meoptou 6x42A s hrubým křížem. takže bych ji rád vyměnil ale je toho víc :( . Potřeboval bych optiku pozorovací, zaměřovací a novou brokovnici. Jen ty finance. Začnu asi tou pozorovací optikou a časem obměním i to ostatní. V únoru dostanu zpět 6 tis z odměn za získání zlaté plakety Jánského co jsem půjčil tak to asi zčásti padne na pozorovací Fomei. Jen stále nevím jestli jít do Foresteru 10x60 nebo připlatit za Ranger 9x63. Na den zvlášť na obeznávání srnců paličkářů zvažuji přikoupit Forester 9-27x56.
Omlouvám se za OT.

A samozřejmě vhoolovi také gratuluji a přeji lovu zdar.
Marpie, s tim variáblem bych si to rozmyslel, za šera s nim je prd vidět. Kolega obeznává srnce a paličkáře zásadně rusákem 20x60. Je to sice kus ?eleza, ale když je v pořádku a vyčištěný, tak kouká parádně i za šera. Na trhu seženež spoustu optiky např. 16x70, 20x60, 20x70, 20x80 a orientoval bych se na ruskou výrobu - dobrý poměr cena kvalita. Za cenu toho variábla určitě seženež i jiný dobrý sklo. Zdar!
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 457
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Příspěvek od milan »

S tím co napsal Steyer plně souhlasím. Sám používám rus 20x60 k plné spokojenosti. Jen jsem si musel pořídit hliníkový dělostřelecký stativ, protože při tak velkém zvět?ení a poměrně velké hmotnosti a zorném úhlu cca 3st z volné ruky toho moc nenakouká?. Ruská optika má základ v Zeissovi, při dobití německa rusové odvezli co se dalo, včetně celých továren (včetně techniků).
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1202
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

Milan + Steyer: Kde se mám po slušném rusákovi se zvět?ením alespoň 15 poptávat.?Na tr?i?ti asi ne.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; CZ550 Prestige 270W + Pard 008LRF; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24, ZH121 16/16 + hlaveň ZH324 7x57R/16
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

Marpie píše:Milan + Steyer: Kde se mám po slušném rusákovi se zvět?ením alespoň 15 poptávat.?Na tr?i?ti asi ne.
ten rusák (Giant Navy Binoculars "Kronos" 20x60) je tady:
http://www.russianoptics.com/binoc8.html
http://www.russianoptics.com/

tady je to samé, ale pod jinou obch. značkou - BPC
http://www.newcon-optik.com/bpc20x60.html
http://www.rugift.com/photocameras/fiel ... -20x60.htm

Tihle ho?i by ten 20x60 mohli umět dovézt do ČR
http://dalekohledy.optik-praha.cz/

Ten Kronos se mi zdá nejlepší.
Objednal bych to přes internet a zaplatil třeba kreditkou.
U? jsem si takhle optiku z běloruska objednával a přišlo to
v EMS balíku do týdne - pohoda.
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
vito
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pát 30.3.2007, 10:34
Bydliště: U Prahy

Re.:

Příspěvek od vito »

když je tohle téma o optice obecně, tak se tedy ptám: V čem je závada, když v binokuláru mám obraz s dvojitými konturami. Jakoby stereo těsně u sebe. Dá se to opravit a má to cenu?
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Příspěvek od precechtel »

To - Vito, Napiš značku toho kukru, zdali to opravdu má cenu opravovat. Jinak se asi jedná o tzv. po nárazu rozhozené hranoly. Oprava, která se od pár stovek může pohybovat do pár tisíc. Proto Záleží na značce dalekohledu, je li to něco levného, kup raději druhý, dra??í a lepší a odolnější. F.
politice a politikům zmar
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

a tady je ještě odkaz na ty kukry s velkým zvět?ením

http://deltaoptical.pl/deltasklep/

a
www.binox.cz

je v praze, ul kři?íkova prodávají.
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

protože to vlastně patří sem...........

Tady je kontakt no toho pána z Jablonce, co mi dal do cajku Zeisse.

p. Prokopič
Jablonec n/N
737129691

pan Kr?ka optiku neopravuje, jen ji přeposílá, třeba na p. Prokopiče
a připočte si k tomu několik stovek........ :shock:
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
cecetkapavel
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: pát 19.1.2007, 20:11
Bydliště: Pardubice

dalekohled

Příspěvek od cecetkapavel »

Mám doma starší ruský 20x60, zn. Tento, který nemá zcela čistý obraz. Potřeboval bych kontakt, na někoho prověřeného, kdo by ho spolehlivě vyčistil. Předem díky*
Pampalini
Častý návštěvník
Příspěvky: 97
Registrován: pát 11.5.2007, 18:08
Bydliště: Broumovsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pampalini »

Já jsem si už taky nechal vyčistit a opravit dalekohled, jak rusáka tak Zeisse. Dělá to nějaký pan Polanský z Jaroměře okr. Náchod 605444525. Vým, že kromě oprav a čistění dělá taky zvět?ení puškohledů hlavě Zeissu. Snad se nebude zlobit, že jsem to sem dal, ale při poslední opravě mě říkal, že kdyby nebylo nás co jim padaj dalekohledy tak nemá co dělat. Měl jsem po pádu rozhozený hranoly (u? podruhý), jak tady někdo psal přede mnou a oprava mě stála 200,- Kč. Já jsem s jeho prací spokojenej, příjemnej člověk dá se s ním v pohodě domluvit.
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Příspěvek od lörinc »

Zdravím vás pánové. Tak tady čtu že koukáte rusákem 20x60 :?: . Já ho mám doma ve skříni tak ho musím taky vyzkoušet. Tatík pochází ze slovenska cca 3 km od Ukrajinskejch hranic. když jsme tam jeli na návštěvu, tak jsem ho koupil za 500 sk :!: :!: na burze. Tedy asi dobrej kup :wink: . No nic vyzkoušíme a napíšeme. Mějte se. Jinak zatím koukám Minoltou 8-20x50 a vcelku spokojen.
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

20x60 rusak

Příspěvek od Steyer »

To Lorinc: Tak za 500 Sk bych si ho nechal taky libit i za 1000 !!! Nevis este o jednom ?? :D
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Příspěvek od lörinc »

Tak jedině na burze v Michalovcích :P , ale nevím jestli to tam ještě funguje :wink: .
FOXCLEVER
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: úte 27.3.2007, 21:38
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: 20x60 rusak

Příspěvek od FOXCLEVER »

Steyer píše:To Lorinc: Tak za 500 Sk bych si ho nechal taky libit i za 1000 !!! Nevis este o jednom ?? :D
To : Steyer - v Optice v Praze (www.optik-praha.cz) mají vcelku dobré ukrajinské vodotěsné a pogumované dalekohledy i s filtrem, Navigator Profi 20x50 (za 1600,-) a 24x60 (za 1899,-). Je to se zárukou a po?lou ti to na dobírku. Kolega si to nechal poslat a když jsem si to vyzkoušel, tak jsem si to včera objednal také. Pro posed je to vynikající, na šoulačku trochu těžké (700g).
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

To Lörinc + Foxclewer:
Díky za tipy, škoda že to mám do Michalovic asi 5h jízdy.
Ta Praha bude asi přijatelnější.
Koukal jsem se v Binoxu i na 16x70 - BAK4 sklo, závit na stativ a cena tu?im 3.500,- kouká to dost dobře a zajímalo by mě to i trochu za šera. Jen furt váhám s tou cenou. přemýšlím taky o variáblu, hlavně na srnčí, protože je o dost menší. No teď už mám se srnčím po problému, tak to snad poře?im napřezrok a nebo se do té doby něco vyvrbí ... 8)
Díky kluci ... :D
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Odpovědět