Co je strizna hrana?

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
vhool

Příspěvek od vhool »

nimrod asi mysli stary typ vulkanu kde byval jakysi zapich nebo neco takovyho v zadni casti strely ale uz si to moc nepamatuji.spis bych rekl ze to bylo to co popsal wetdog v jeho poslednim prispevku hned v prvni vete. :wink:
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Příspěvek od nimrod nimrod »

...?e já nemám ten scanner :lol: , díval jsem se na web normy, tam to taky není :cry:

pro Sprga: chlape jsi úplně mimo :lol: , přečti si diskusi k 9,3x62, pak ten námět pochopí?...
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Příspěvek od nimrod nimrod »

[quote="vhool"]kdyz jsi nakousl tema katalogu norma tak toto asi zpochybnovat nebudes?nebo jo?

jj budu, focený ?řejmě .30. Zkusím to tu pak pro názornost strčit :idea:
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

nimrod nimrod píše:
vhool píše:kdyz jsi nakousl tema katalogu norma tak toto asi zpochybnovat nebudes?nebo jo?

jj budu, focený ?řejmě .30. Zkusím to tu pak pro názornost strčit :idea:
Strely Vulkan v kal. .308" s hmotnostou 180grs. v spodnej casti strely maju uzamykaci prelis.Tie ktore som kupoval na zaciatku roka 2006 ho maju,este som ich nevymlatil.
vhool

Příspěvek od vhool »

To Nimrod: vazeny pane kolego TOTO JE OFICIALNI KATALOG NORMY a JE NA STRANKACH NORMY.kdyz uz chces prosadit svou tak se alespon snaz a jen netlachej.nic ve zlem ale uz mi dochazeji argumenty :wink:
sprg
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: úte 19.12.2006, 18:28

Příspěvek od sprg »

nimrod nimrod píše:...?e já nemám ten scanner :lol: , díval jsem se na web normy, tam to taky není :cry:

pro Sprga: chlape jsi úplně mimo :lol: , přečti si diskusi k 9,3x62, pak ten námět pochopí?...
Prijmete prosim mou nejsrdecnejsi omluvu...Prectl jsem si jen titulek a to me docela nastvalo..Protoze Myslivcu co vi prd je ted pozehnane..Nezlobte se ...Diky za pochopeni..
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Příspěvek od nimrod nimrod »

to Sprg: V pohodě, dy? o nic nejde :wink:
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Sice jsem se nechtěl nějak vyjadřovat,ale musím.Především vim co je stři?ná hrana vím k čemu slouží.Ale v Kettneru 06 je Norma Vulkán s dvěma prolisy uzamčení,tady je Možná příčina sváru.Ale nejedná se o stři?nou hranu,Jednou jsem to měl i u RWS KS taky dvakrát uzamčeno.když jsem pak dokupoval munici už to nebylo.
vhool

Příspěvek od vhool »

:lol: jo jo presne o tohle tu slo.... :wink:
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

stři?ná hrana u vulkánu

Příspěvek od nimrod nimrod »

http://album.volny.cz/nimrod/view.php?a ... page=0#img

7x64... 3. shora
308win... 2. od spoda
Jinak, je naprosto toto?ná s provedením a umístěním stři?né hrany u RWS Kegel Spitz.
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

To neni stři?ná,ale prolis-uzamčení ke kterému se tvoří většinou ten hřib.Střiná hrana musí být v přední časti aby udělala tu stří?.
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Příspěvek od nimrod nimrod »

OK, beru. Můj názor je , že to plní obě funkce, vyplývá to logicky už z vnějšího tvaru toho prolisu. Proč by ho jinak páni konstruktéři dělali takto složitého tvaru a defakto jím negativně ovlivnili "koeficient tvaru střely"? (Mimochodem jsem to napsal už ve svém prvním příspěvku, bohužel jsem neměl fotky.):wink:

Pánové, ale nikomu svůj názor nevnucuju. :)
Diskusní fórum je myslím od toho, aby se tu diskutovalo. Pokud někoho svými příspěvky unavuju, tak mě to mrzí, to rozhodně není účel.
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Příspěvek od nimrod nimrod »

Michal Máčalík píše:
Mosin píše:Ahoj. Jak to poznám, když si nejsem jist. Střel s tím do papíru a jsou dvě možnosti. Buď to bude mět roztřepené okraje, tak to zřejmě stři?ná hrana není. Ale pokud to bude jakoby vystři?ené (vyra?éné) tak to má stři?nou hranu. U toho Vulkanu se jedná opravdu o prolis, ktrý uzamiká jádro. Na hoře je tam lem a nejedná se o stři?nou hranu. Skutečně.
To je pravda s tím papírem a koneckonců je to vidět i na vstřelu v dece či ?káře u zvěře.S&B má velmi výraznou stři?nou hranu.Měl jsem dříve
i 7mm,tak jsem je z českého střeliva používal.Ale co říct na to,když z devítky po Vulkanech je na papíře jasně ohraničená "vystřižená" díra? A u veškeré zvěře tímto Vulkánem ulovené taktéž? Alaska ani Oryx tohle nedělají.Tak pak ten prolis nahrazuje (mám sice strach to napsat,aby nebylo zle) nebo napodobuje "stři?nou hranu.To byl kdysi počátek těhle nedorozumění zde na fóru.Já takový poznatek mám.Zajímalo by mě,jestli to pozoroval někdo kdo používá Vulkany taky.A ten lem na Vulkanu mě byl jasný od začátku.To sem tehdy vůbec neře?il.
To máš Edle pravdu, ale vrátil bych se o pár příspěvků zpět, k důsledkům pozorovaným takříkajíc v terénu. Cituju Michala, protože to posal výše. Jde jen o souvislosti, já osobní zkušenost zatím s Vulkánama nemám, takže mu budu muset věřit.

každopádně zajímavá debata, díky pánové. :wink:
(Můj poslední příspěvek k tomuto threadu.)
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Souhlasím s Edelweise.
Prostě to co jsem napsal není žádné pravidlo, jen prostě zjednodu?ení, které samozřejmně nikdy 100% platit nebude. Prostě tam ta stři?ná hrana nikdy nebyla a ani není. Výsek může udělat i cokoliv jiného než jen ta stři?ná hrana. již hold docházeli argumenty, tak jsem to Použil, což asi bylo nezodpovědné, protože vím, že to není pravidlo a bylo to tedy zavádějící.
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
vhool

Příspěvek od vhool »

jenom pro poradek,dnes jsem otevrel krabici vulkanu a koukam a koukam a premyslim zda me neosidili o tu striznou hranu :shock:

(nic ve zlem jenom predkladam dukaz o stavu veci :wink: )

Obrázek
Odpovědět